FIV Europa(55)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

ana, se spune ca baietii sunt mai sensbili; printre altele, cica fac colici mai des decat fac fetele. noroc ca la mine bb2 este cuminte, necolicios (pana acum), ca daca era si el sensibil ca bb1, era cu adevarat problematic.

adraiana, am auzit ca ai trecut printr-un mare necaz . nu am cuvinte destule ca sa exprim regretele. Dumnezeu sa il odihneasca!


samira, baieteii se numesc: bb1 = Eric, iar bb2 = Marc.

nu mai stiu ce si cui vroiam sa scriu. dar va pup cu drag pe toate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaady spune:

Balanta a fost cu adevarat cel mai dureros moment din viata mea dar Dumnezeu mi-a dat puterea sa rezist pt acesti copilasi; inca e f greu, dar trebuie sa merg inainte chiar si de dragul tatalui meu...
Ce nume frumoase au bebei si mie imi place multt Eric
Ma bucur mult ca ai ramas pe linga noi, o sa am multee de invatat de la tine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaasta spune:

Balanta, cum ii deosebiti?!



Later edit - Cred ca am pus o intrebare tampita . De fapt, nu sunt gemeni identici, nu?!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aristica spune:

Citat:
citat din mesajul lui anaasta

Balanta, cum ii deosebiti?!



Later edit - Cred ca am pus o intrebare tampita . De fapt, nu sunt gemeni identici, nu?!


Pai n-auzi, soro, ca bb1 e cel care e mai sensibil, iar bb2 e fortos
Sa va traiasca, balanta, sa va traiasca si sa va aduca fericiri imense!

Eram aievea, printre ingeri, cand I-am cerut Bunului iubirea parentala. Mi-a oferit viata in bratele parintilor. Eram pierduta printre oameni, cand am ridicat privirea si I-am cerut Bunului dragostea arzatoarea. Mi-a oferit sotul. Sunt aidoma voua, ratacind printre doctori. Ridic privirea si-I cer Bunului daruirea completa neasemuita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aadina spune:

Cu siguranta au diferete la fizic, dar din comportament se deosebesc sigur.
Foarte frumoase numele alese,scure si deosebite.
In ce data ai nascut?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

mie imi place mai mult Marc.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

ana, gemenii mei nu sunt identici - au fost in saculeti diferiti si au avut placente diferite. unul seamana leit cu mine, celalalt cu mine si cu sotul.

aadina, data este 10 iulie.

ari, merci.

adriana, stii ce sex au bb-ii? (daca nu vrei sa tii secret, normal)

samira, si mie imi place f mult numele marc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaady spune:

Balanta nu stiu inca ce sex au buburezele, maine avem eco morfologica de trim 1, si poate aflam ceva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaady spune:

Balanta vroiam sa iti zic ca pentru moment s-a vazut doar la un singur bebelus sexul si anume la fetita In rest totul a fost perfect la prima morfologie
as vrea sa te intreb despre cerclaj cite ceva si in masura in care ai timp, poti sa imi raspunzi. Stiu ca tu ai facut, dar de urgenta pentru ca ti se deschisese colul in acel moment. Colul meu este bun acum dar eu oricum vreau sa fac preventiv, ai idee intre cite saptamini e recomandat sa fie facut ? Si stii cumva dupa cerclaj va trebui sa stai doar la pat?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

adriana, ma bucur ca macar un bb e fetita - stiu ce mult doreai macar una

cerclajul preventiv este bine sa se faca intre sapt 12-14, oricum, pana in sapt 16-17 cand uterul se mareste brusc si pune presiune mare pe col. in mod normal, in urma unui cerclaj facut pe un col bun, deci a unui cerclaj preventiv, nu trebuie sa stai doar in pat - poti avea o viata apropiata de normal.
fa cerclajul acuma cat ai colul ok si uterul nu e destins brusc, e f important.

Mergi la inceput