FIV Europa(55)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns melisa28 spune:

Felicitari , draga mamica..ti-am urmarit tot timpul evolutia sarcinii, si uite ca ai ajuns cu bine pana la saptamana 37, si ai doi baietei sanatosi si mancaciosi.
Felicitari!!!
Sa te refaci repede, cat mai putine nopti pierdute iti doresc si sanatate micutilor...pupici pt voi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viotimis spune:

balanta, felicitari pentru baietei ! sa fiti sanatosi cu totii si sa va bucurati de ei toata viata.





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aristica spune:

au venit puii

Eram aievea, printre ingeri, cand I-am cerut Bunului iubirea parentala. Mi-a oferit viata in bratele parintilor. Eram pierduta printre oameni, cand am ridicat privirea si I-am cerut Bunului dragostea arzatoarea. Mi-a oferit sotul. Sunt aidoma voua, ratacind printre doctori. Ridic privirea si-I cer Bunului daruirea completa neasemuita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaasta spune:

Balanta, felicitari, draga mea, si aici! Sa fiti fericiti, sanatosi, sa creasca baietii mari si frumosi si sa va aduceti numai bucurii unii altora.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

balanta,felicitaaaaaaaaaaaaaaari!!!

ai reusit...este minunat ce vi se intampla.
cand ai timp poate ne povestesti cate ceva despre cum a decurs nasterea etc etc.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

multumesc tuturor pt gandurile bune

am nascut la 36 sapt iar nasterea a fost decalnsata de faptul ca bb2 s-a intors: era de saptamani bune cu capul in jos si...s-a intors cu picioarele in jos. in momenetul ala, nu am stiut ce se intampla, doar am avut o durere extrem de violenta de spate si am lesinat (eram in pat, oricum). sotul a chemat salvarea, mi-au pus oxigen si perfuzii si m-au dus la spital. la eco dr a vazut ca bb2 s-a intors de unde a dedus ca durerea vioenta si lesinul au fost cauzate de treaba asta. am inceput sa am contractii regulate si dese si m-a pus continuu pe gynipral injectomat. degeaba...o zi am mai rezistat: contractiile au devenit dureroase, colul s-a dilatat, dopul gelationos a cazut in vagin, iar sacul lui bb1 se vedea prin colul dilatat.
desi am trecut eu prin multe, contractiile au devenit cumplite si nu am mai facut fata durerii. am facut cezariana cu epidurala iar recuperarea mi s-a parut usoara, nici nu se compara cu ce am citit despre cat de grea este recuperarea. sau poate am avut eu noroc?

in rest, nu vreau sa ma plang, dar mi se pare f f greu cu gemeni, mai ales ca unul din ei are colici si plange mult. de vreo 2 nopti nu mai plamge asa tare noaptea, dar pana acum ne rupea inimile, mai ales ca nu raspundea la medicamentele anti-colici.
sotul e in concediu si abia ne descurcam amandoi. cand se va intoarce la lucru, tre' sa iau femeie sa ma ajutecu bb-ii, ca altfel nu se poate.
sunt mancaciosi si fac scandal amandoi daca vine ora mesei si nu suntem pregatiti. eu dorm in camera lor, ca sa pot sa intervin prompt daca plang noaptea.
sunt f f obosita. nu imi imaginam inainte ca am sa pot adormi in sezut, pe un fotoliu... eram foarte pretentioasa la somn. ei bine, acum mi-a trecut.
revin, cineva face galagie...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaasta spune:

Balanta, te cred, te inteleg, am o prietena care are doar un baietel, dar ffff complicat cu el cu somnul, mancarea, dormitul noaptea, colici, plansete, etc.... nimic, dar absolut nimic nu a functionat in nici o categorie de probleme... Era efctiv terminata. Acum, a mai crescut baietelul si totul e muuuuult mai bine. Asa va fi si la voi. Mai greu, evident, dar pe urma va fi biiineeeee!!!!!!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaady spune:

Balanta m-am bucurat mult sa aud ca ai nascut si sunteti toti trei bne acasa. Bravo mamico! Imi inchipui cit e de greu cu doi bebelusi, ma bucur ca il ai pe sot citeva zile acum la inceput. E f bine ca te gandesti sa iei ajutor. Multa, multa sanatate si sa fiti mereu la fel de fericiti si de impliniti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aadina spune:

Balanta, ma bucur ca ne trasmiti vesti despre voi.Imi inchipui ca e greu, fiind doar tu si sotul. Sper sa-ti gasesti o femeie buna care sa va ajute.
Multa sanatate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

balanta,cum ii cheama pe prichindei???
daca vrei sa ne spui...





Mergi la inceput