IULIA va invinge CANCERUL!

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Citat:
citat din mesajul lui chatonel

comisionul la paypal cit e? ca sa stiu daca ma mai duc la banca sau trimit prin paypal, evident ca e mai comod :))

2 euro indiferent de suma retrasa

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Nu, teledonul merge numai din Romtelecom. Am cerut si nr de sms, au promis fetele de la Asociatia MAME ca se ocupa, din pacate nr de sms se obtine numai prin fundatia Mereu Aproape, care... isi opreste un comision... Bine, il lasam si pe ala daca e nevoie (desi pe voce inceata ma revolta practica).

Daca ar lucra vreuna dintre voi la Vodafone sau la Orange am putea incerca sa obtinem numarul direct, fara intermediari...

Da, parintii sunt de acord cu mediatizarea cazului. Multumim pentru eforturi!

Citat:
citat din mesajul lui alex_andra

Moon, teledonul e acelasi lucru cu campania de sms-uri?
Pe fb se poate distribui? Adica e ok, sunt de acord parintii?


BAZAR UMANITAR


CRISTIAN (7.03.2009)
--------------------------------------
Where there's a will there's a way

Every saint has a past. Every sinner has a future.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Inca nu, abia in vreo 2 saptamani va fi (cam atat dureaza din momentul cererii pana la alocare).

Citat:
citat din mesajul lui Anaan

Monn, este deja disponibila o linie telefonica speciala pentru donatii?


CRISTIAN (7.03.2009)
--------------------------------------
Where there's a will there's a way

Every saint has a past. Every sinner has a future.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katteryna spune:

Citat:
citat din mesajul lui cris_tinaus

Citat:
citat din mesajul lui simonapro


Ma bucur pentru vestile bune, Doamne ajuta in continuare!

Multe fete au aduc vorba de rugaciunea comuna pentru Iulia, vroiam sa va propun duminica la ora 10, ce ziceti? Eu cred ca ar ajuta-o foarte mult!


Mami de Lucian(16.03.2009) si de Sebastian(05.08.2003)


Mie mi se pare ok duminica de la 10...se mai inscrie cineva?



Cristina, mami de Ana - 30 martie 2009

Poze broscuta harnicuta


Si eu voi fi alaturi, in rugaciune pentru vindecarea Iuliei!
Si voua Domnul sa va dea intelepciune, solutii si reusite pentru a o ajuta!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

Citat:
citat din mesajul lui Dodo-pui

Citat:
citat din mesajul lui chatonel

comisionul la paypal cit e? ca sa stiu daca ma mai duc la banca sau trimit prin paypal, evident ca e mai comod :))

2 euro indiferent de suma retrasa

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul!






merci

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Monica Vasileanu - ca si la cel in lei.

I-am trimis si Oanei un mesaj, va multumim pentru sprijin. Se vede ca n-am fost pregatita pt asa o campanie, trebuia sa fi facut totul (si) mai din timp.



Citat:
citat din mesajul lui marius
Te rog se precizezi Nmele si prenumele exact

Nume si Prenume
IBAN: RO54BRDE445SV26857404450
BRD Bucuresti, Sucursala Dorobanti
135 Calea Dorobanti, sector 1, Bucuresti 712311, Romania
Swift: BRDEROBU



Contul PayPal este alocat va fi publicat azi.


www.romleas.ro/Rosia%20Montana/" target="_blank">Ce nu stiu romanii despre aurul lor!

Eu pur si simplu / Pagina legislativa


CRISTIAN (7.03.2009)
--------------------------------------
Where there's a will there's a way

Every saint has a past. Every sinner has a future.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Si mai am o rugaminte de la Cami, pentru userii din strainatate:

Iulia are nevoie de o crema pentru gurita,
Daktarin 2%.

In Romania a fost avertizata ca nu se gaseste. Ne puteti ajuta? Acopar eu costurile, important e sa o gasim.

Revin si cu un fragment dintr-un mesaj al Cameliei.

CRISTIAN (7.03.2009)
--------------------------------------
Where there's a will there's a way

Every saint has a past. Every sinner has a future.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Uitati ce ne-a mai scris Cami:


Noi am terminat cura+hidratarea in aceasta seara nu mai suntem conectate la aparate

Iulia se simte bine fata de prima cura cand 2 zile nu mi-a mancat si dormea mai mereu. E vesela, imi canta, recita poezii, dar, din pacate mai face si unele "crize" de nervozitate pe care, am inteles, le are din cauza tratamentului. Asteptam aplazia . Sa dea Dumnezeu sa trecem cu bine peste ea. A raspuns bine si la aceasta cura, mai vedem si pana la urmatoarea cura ce rezultate sunt. A mai scazut si tumora.

In rest ce sa va povestesc? De mine, nu prea multe, de copii de aici, f f multe. Parca n-as vrea sa va intristez dar totusi va povestesc.

Sunt copii de toate varstele, incepand de la 8 luni terminand cu 16-17 ani. Toti niste luptatori. Stiti care este joaca lor, inclusiv a Iuliei? Sa puna branule (flexule, fluturasi, cum vreti sa le spuneti) la papusi sau la te miri ce. Fac tablouri cu robotei sau alte animalute din spatule, flexule, seringi si alte instrumente cu care deja s-au obisnuit aici.

Au un loc de joaca, o camera special amenajata, cu multe multe jucari, carti de tot felul. Dimineata se ocupa de ei cate o psiholoaga iar dupa masa vin cei de la fundatia Little People (Gaza, tu mi-ai dat ideea sa ii intreb de unde sunt)care fac cu ei tot felul de activitati. Pt cei care nu se pot deplasa, cum e si Iulia, vin in salon si se joaca cu ei. Chiar azi au venit si le-au facut fotografii, pe baieti i-au imbracat in magicieni iar pe fetite cu fundite sau diferite accesorii, dupa care au construit si decorat impreuna cu copii ramele fotografiilor. A fost o nebunie , copii zambitori (doar ei stiu cum mai pot zambii), mame fericite pt copii lor. Ei aduc raza de soare aici.

Personalul e nemaipomenit de prietenos, atenti si iubitori cu toti copii (nu sunt obisnuita cu aceasta atitudine mai ales avand in spate o luna de stat la chirurgie unde mi s-a parut ca sunt in armata), aici se zambeste, se incurajeaza...

Iulie e... o luptatoare, vorba ei este "mai avem 2 zile si plecam acasa" . Dupa aplazie daca totul e bine ne lasa cateva zile pana la urmatoarea cura sa stam la hotelul Mc Donald, unde avem cazare, mergem doar la analize si la pansat. Abia astept sa o mai scot din spital.

CRISTIAN (7.03.2009)
--------------------------------------
Where there's a will there's a way

Every saint has a past. Every sinner has a future.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Citat:
citat din mesajul lui Monnvas

I-am trimis si Oanei un mesaj, va multumim pentru sprijin. Se vede ca n-am fost pregatita pt asa o campanie, trebuia sa fi facut totul (si) mai din timp.



Capul sus, suntem impreuna.

www.romleas.ro/Rosia%20Montana/" target="_blank">Ce nu stiu romanii despre aurul lor!

Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Pot sa ajut cu ceva?

Mi se pare mult prea crunt.....

Mergi la inceput