IULIA va invinge CANCERUL!

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anca_nicolae spune:

oliska

buna, :), as incerca s aajut eu la distributie, dar trebuie sa mi se zica ce sa fac, s aduc la posta pachete? sau cum?

eu am serv, insa am un program mai putin strict, asa ca dimi as putea trece pe la posta, e f aproape de mine.

Edit: in plus, stiu unde stai si tu si monn, deci as putea sa vin eu sa iau pachetele.

Poze cu noi

Veronica-Elena 14 ani, Tudor-Iulian 11 ani, Robert-Adrian 3 anisori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabby2011 spune:

Am o geanta cu fel si fel de lucruri pentru bazar. Trebuia sa ma intalnesc cu Monn sa se ocupe de ea, dar ma gandesc poate se ofera altcineva de distribuirea lor, caci Monn are destule pe cap. Eu le fac si poze, cineva doar sa le urce si sa le trimita mai departe. Din pacate eu nu pot sa fac asta si n-as vrea sa incurc pe nimeni.



Olga daca mi le aduci ma ocup eu de bazar.poti sa mi trimiti pozele inainte sa le postez si cand poti mi le aduci tu

AM vazut ca s a mai oferit cineva,deci ai de unde alege cum ti e mai bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_nicolae spune:

am scris mai sus ca as putea sa ajut si eu pe monn, doar ca am nevoie de pasi, eu cu bazarul nu am prea avut tangente.

Poze cu noi

Veronica-Elena 14 ani, Tudor-Iulian 11 ani, Robert-Adrian 3 anisori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

anca, pasii sint ca la tango :) unul inainte si doi inapoi glumesc, bey

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_nicolae spune:

eu stiam 2 pasi inainte si unul inapoi... dar eu stiu tango de la bietul tata, nascut in '28..

monn, novus,

am luat de pe mailul comun fisierul cu sponsorizarea, merg cu el la patronul firmei, sau mai trebuie sa trec pe la asociatia MAME? Banuiesc ca nu, avand acest model de contract, dar zic sa intreb aici, si pe novus, pt siguranta, sa procedez si eu ca voi.



Poze cu noi

Veronica-Elena 14 ani, Tudor-Iulian 11 ani, Robert-Adrian 3 anisori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Daca firma respectiva vrea sa vb la telefon cu asociatia, ai acolo, cred, si date de contact (sau iti trimit eu pe mail). Daca te cred pe cuvant, atunci nu trebuie decat sa completeze suma si sa le trimita fetelor de la asociatie (am redirectionat mesajul, se vede si adresa PR-istei).

Cu bazarul... recunosc ca nu stau f bine cu timpul si nici cu nervii dar am ceva experienta de la cazul lui Siluan, de-aia nu pot sa zic ca mi-ar fi prea greu. Nu mi-e greu sa le urc pe site, iar cu drumul la posta iar n-ar fi prea mare scofala, am si eu posta langa mine si daca am produse de la mai multe fete as putea face 2 drumuri pe saptamana, cu mai multe pachete/drum.

Confirmarile de plata oricum eu le fac, aici, la subiect, zilnic, odata cu donatiile.

S-a mai oferit si NOVUS sa ajute, ceea ce ar fi super fiindca ea asigura transport gratuit deci OLI ii poti trimite si ei pachetul.

ANCA daca vrei sa te vari si tu in bazar, fa poze la obiectele pe care vrei sa le donezi si apoi ne punem amandoua in fata calculatorului si te ghidez prin telefon. Oferta e valabila pt toata lumea care se teme de bazar: pare fioros, dar nu e, ofer ghidaj telefonic.
Procedura e urmatoarea: tu incarci pozele pe site (is niste pasi de urmat, te ghideaza site-ul si te ghidez si eu daca vrei). Cand cineva liciteaza pt produs, o sa primesti mail. Cand produsul e vandut, primesti mail cu adresa de mail a cumparatorului si fie te cauta el, fie il cauti tu. Cumparatorul trebuie sa iti faca dovada platii, id est un link la un mesaj al meu in care confirm ca mi-a virat suma de x lei (probabil aici, la topicul asta, sau la topicul bazarului) si sa-ti trimita adresa lui. Atunci tu ii pui la posta coletul cu produsele. Pare complicat, dar nu e deloc, dupa o vreme intri intr-o rutina...

Citat:
citat din mesajul lui anca_nicolae

eu stiam 2 pasi inainte si unul inapoi... dar eu stiu tango de la bietul tata, nascut in '28..

monn, novus,

am luat de pe mailul comun fisierul cu sponsorizarea, merg cu el la patronul firmei, sau mai trebuie sa trec pe la asociatia MAME? Banuiesc ca nu, avand acest model de contract, dar zic sa intreb aici, si pe novus, pt siguranta, sa procedez si eu ca voi.



Poze cu noi

Veronica-Elena 14 ani, Tudor-Iulian 11 ani, Robert-Adrian 3 anisori


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Multumesc. Am citit, procesez, mai adun materiale si il mai imbunatatesc.

Citat:
citat din mesajul lui katteryna

Citat:
citat din mesajul lui Monnvas


E in curs de facere. Maine merge tati la spital si o sa ii mai faca niste poze, fiindca pozele pe care le avem nu au rezolutie prea buna.






Buna dimineata!
Monnvas te rog mult citeste articolul acesta:
http://www.cabral.ro/pentru-copii/cum-trebuie-sa-fie-un-blog-umanitar

Contine informatii foarte bune si articolul stiu ca a fost de folos fetelor de dovlecei 2009 care au creat blogul Raisei.
Daca pot ajuta cu ceva, te rog mult, spune-mi!

Cami si Iulia, suntem alaturi de voi!

RAISA MARIA
BLOGUL NOSTRU
POFTITI IN BAZAR

Ajutati-ne sa strangem povesti
www.copiisuflete.ro/" target="_blank">Copii Suflete Sperante


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Gasit, cumparat si expediat branulele albastre la Cami

Cele galbene nu le-am gasit pe stoc dar poate le gaseste altcineva si mi le trimite mie pt expediere la Cami

Pt bazar si eu ma ofer voluntar, diseara sper sa mai pauc sa mai incarc niste chestii si eu



Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)

_

IULIA va invinge CANCERUL !!

http://iulia-elena.blogspot.ro/


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgiana310 spune:

Monn, eu inca nu pot urca site-ul. M-am dat de toti peretii, m-am enervat si... m-am calmat. Mai astept sa se miste firma de soft. Zi-mi pana atunci daca sa bag ceva pe blog.

Fac poze in weekend pT bazar.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgiana310 spune:

Citat:
citat din mesajul lui novus

Gasit, cumparat si expediat branulele albastre la Cami

Cele galbene nu le-am gasit pe stoc dar poate le gaseste altcineva si mi le trimite mie pt expediere la Cami

Pt bazar si eu ma ofer voluntar, diseara sper sa mai pauc sa mai incarc niste chestii si eu



Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)

_

IULIA va invinge CANCERUL !!

http://iulia-elena.blogspot.ro/





Novus, maine ajung la Cami 20 galbene, 20 albastre. SI vineri, 50 galbene, 50 albastre.

E rezolvat!

Mergi la inceput