Suspendarea Presedintelui Basescu

Raspunsuri - Pagina 25

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lala_D

Eu nu consider foaia o gafa.
A gandit gestul si Crin l-a meritat. Pe pariu ca daca B castiga referendumul C uita ce a promis?

Pe de alta parte mai cred ca daca stateau cumintei si isi vedeau de treaba in noiembrie castigau detasat, cu mult peste 70%.

Dupa aceste 2 luni si miscarea de astazi, nu mai sunt atat de convinsa.
Mai mult de atat incep sa ma indoiesc ca lui Iliescu o sa ii surada prea mult sa nu aiba un candidat propriu in noiembrie si alianta asta va incepe sa scartie.
Deja dupa cate promisiuni au impartit azi in dreapta si in stanga "ciolanul" incepe sa devina un pic cam ...mititel.





Marota asta cu alianta care se destrama nu prea v-a iesit, asa-i? Greu de inghitit, atata timp cat era unica voastra speranta. Eu continui sa cred ca Basescu a gafat cu foaia si Antonescu a prins-o din zbor. Doar n-ai uitat, nu-i asa, promisiunea presedintelui de a demisiona.....nu pot sa cred ce memorie selectiva au unii, eu ma feream sa pomenesc de asta in locul tau.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

N-am memorie selectiva si marote sunt multe. Din toate partile.

Dar ce sa faci daca mie Crin nu imi este presedinte...ca nu l-am ALES.
Si din cate tin minte NU l-a ales NIMENI.

Inca.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alecsia spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ingrid S

Citat:
citat din mesajul lui Lala_D

Eu nu consider foaia o gafa.
A gandit gestul si Crin l-a meritat. Pe pariu ca daca B castiga referendumul C uita ce a promis?

Pe de alta parte mai cred ca daca stateau cumintei si isi vedeau de treaba in noiembrie castigau detasat, cu mult peste 70%.

Dupa aceste 2 luni si miscarea de astazi, nu mai sunt atat de convinsa.
Mai mult de atat incep sa ma indoiesc ca lui Iliescu o sa ii surada prea mult sa nu aiba un candidat propriu in noiembrie si alianta asta va incepe sa scartie.
Deja dupa cate promisiuni au impartit azi in dreapta si in stanga "ciolanul" incepe sa devina un pic cam ...mititel.





Marota asta cu alianta care se destrama nu prea v-a iesit, asa-i? Greu de inghitit, atata timp cat era unica voastra speranta. Eu continui sa cred ca Basescu a gafat cu foaia si Antonescu a prins-o din zbor. Doar n-ai uitat, nu-i asa, promisiunea presedintelui de a demisiona.....nu pot sa cred ce memorie selectiva au unii, eu ma feream sa pomenesc de asta in locul tau.

Ingrid S si Diana

Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede.
Vauvenargues


Eu zic draga Ingrid ca e o mare diferenta intre un presedinte ales de oameni si unul autoales( sau ales de parlamentarii corupti- ia-o cum vrei e tot aia). Ai vazut dezbaterile de azi? Crin nici nu stia pe ce lume traieste, daca nu-i soptea celalalt se facea de rusine. Cu numaratoarea m-am lamurit, radea degeaba de Roberta. E numsi gura de el si nasul ala lung pe care nu si-l mai vede acum. Cine mai e ca el? Pai nu pupa asta neam de neamu' lui presedinte, sa se bucure acum ca nu dureaza mult.
_

"Deschide cartea ca sa inveti ce au gandit altii; inchide cartea ca sa gandesti tu insuti ... "

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nadaflorilor spune:

fetelor m-ati ametit total..ce naiba ii tot dati cu Iliescu?!... omul are 82 ani (maine -poimaine 90), e presedinte onorific in psd, ce dreak de putere ii mai atribuiti?!...o fi Matusalem in persoana sau vreun Nemuritor....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alecsia spune:

Citat:
citat din mesajul lui nadaflorilor

fetelor m-ati ametit total..ce naiba ii tot dati cu Iliescu?!... omul are 82 ani (maine -poimaine 90), e presedinte onorific in psd, ce dreak de putere ii mai atribuiti?!...o fi Matusalem in persoana sau vreun Nemuritor....

Nina,mami de,





Si inca ce puternic e. Acus' apare, stai sa vezi.
_

"Deschide cartea ca sa inveti ce au gandit altii; inchide cartea ca sa gandesti tu insuti ... "

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nadaflorilor spune:

Citat:
citat din mesajul lui Alecsia

Citat:
citat din mesajul lui nadaflorilor

fetelor m-ati ametit total..ce naiba ii tot dati cu Iliescu?!... omul are 82 ani (maine -poimaine 90), e presedinte onorific in psd, ce dreak de putere ii mai atribuiti?!...o fi Matusalem in persoana sau vreun Nemuritor....




Si inca ce puternic e. Acus' apare, stai sa vezi.
_

"Deschide cartea ca sa inveti ce au gandit altii; inchide cartea ca sa gandesti tu insuti ... "


nu stau, ma duc la culcare...

mi se pare ridicol de ridicol sa il aducem in discutie la momentul asta, timpul lui s-a dus...de ce nu va infiorati de un hrebenciuc sau chiar e un vadim... chiar asa vadim nu misca, nu ciripeste?!..

ziceau niste unii pe fb ca berceanu a votat pentru suspendare (sau pentru ce au votat azi in parlament), chiar si-a tradat tatucul?!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns capcaunul spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ingrid S
Catrinik, da, eu sunt lumea.

Ai auzit, Catrinik? Ciocu mic! (chiar rimeaza: Catrinik, ciocu mic! )

Revenind la suspendaci:
Dupa ce un paranoic al cinematografiei de Buftea a afirmat in mai multe interviuri si talkshowuri ca el a facut cel mai bun film istoric din lume de la Lumiere incoace, ieri, un alt paranoic a afirmat la tribuna parlamentului, ca sa-si motiveze astfel tirada gaunosasa, nici mai mult, nici mai putin decat ca PNL-ul este ... cel mai vechi partid liberal din UE si singurul partid liberal care a supravietuit comunismului! Din pacate, daca paranoia primului este totusi limitata de cadrul ecranului tv, paranoia celui ce-al doilea se-ntinde acum peste noi toti pana la granitele tarii. Ba chiar da pe-afara.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns capcaunul spune:

Citat:
citat din mesajul lui nadaflorilor
fetelor m-ati ametit total..ce naiba ii tot dati cu Iliescu?!... omul are 82 ani (maine -poimaine 90), e presedinte onorific in psd, ce dreak de putere ii mai atribuiti?!...o fi Matusalem in persoana sau vreun Nemuritor....

Iliescu este tinerel!
Nu-ti spune nimic numele de Deng Xioaping? La 85 (optzecisicinci) de ani era inca stapanul absolut al Chinei! Abia la 88 de ani a cedat fraiele puterii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielag spune:

Citat:
citat din mesajul lui capcaunul
Revenind la suspendaci:
Dupa ce un paranoic al cinematografiei de Buftea a afirmat in mai multe interviuri si talkshowuri ca el a facut cel mai bun film istoric din lume de la Lumiere incoace, ieri, un alt paranoic a afirmat la tribuna parlamentului, ca sa-si motiveze astfel tirada gaunosasa, nici mai mult, nici mai putin decat ca PNL-ul este ... cel mai vechi partid liberal din UE si singurul partid liberal care a supravietuit comunismului! Din pacate, daca paranoia primului este totusi limitata de cadrul ecranului tv, paranoia celui ce-al doilea se-ntinde acum peste noi toti pana la granitele tarii. Ba chiar da pe-afara.

PNL a supravietuit doar ca sa inece la timp in ramasitele PCR. www.mediafax.ro/externe/le-figaro-lovitura-de-stat-impotriva-presedintelui-roman-9825642" target="_blank">Le Figaro, preluat de Mediafax: "Traian Basescu , presedintele de centru-dreapta, isi vede izolarea tot mai mare in fata ofensivei institutionale a Uniunii social liberale, mostenitoare a Partidului comunist roman".
Reamintesc: Le Figaro este un ziar francez de orientare conservatoare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

Citat:
citat din mesajul lui capcaunul

Citat:
citat din mesajul lui Ingrid S
Catrinik, da, eu sunt lumea.

Ai auzit, Catrinik? Ciocu mic! (chiar rimeaza: Catrinik, ciocu mic! )



De unde pana unde ciocu mic? Inteleg ca esti nervos, dar nici asa. Ciocu mic era cand clica aia misto din jurul presedintelui pe care unii cu glaucom brusc aparut se fac ca nu o vad taia si spanzura in Parlament, se credeau invincibili.
La modul cel mai serios, vreau liniste. M-am saturat de aceste certuri nesfarsite generate de presedinte. Uitati-va oameni buni la alte tari din UE. Suntem jenanti la ce scandaluri avem pe agenda zilnica, in loc de chestiuni cu adevarat importante.
Dar nu sunteti obiectivi, nu-i asa? Nu puteti. Daca mai plange o data presedintele..v-a inmuiat de tot.

Dupa mine daca s-ar desfiinta aceasta institutie si ar veni Regele, ar fi de 1000 de ori mai bine pentru noi ca popor. Ne-ar creste imediat cota, am fi priviti altfel. Din pacate, romanii nu pot analiza ceva pe termen lung.

Mergi la inceput