Suspendarea Presedintelui Basescu

Raspunsuri - Pagina 24

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lali spune:

Mada, stii si cine ? Dintre liberali?

Ca eu ma gandeam la un moment dat ca ar fi o idee buna sa-l debarce pe Crinutul si sa revina putin la ce erau candva ! Dar nu stiu cine eventual ii face putina opozitie in partid.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

e complicat..acu` in euforia asta astia cred ca e bine,dar nu e deloc.....imi pare extrem de rau dar ma tem ca asta a fost ultima rasuflare a Pnl-ULUI...ori se aliaza cu dreapta si incearca ceva,ori vor fi istorie.....Nu prea e cine sa-i faca opozitie lui Antonescu in PNL....acum e orbit..



Si inca ceva....acum la stiri,Basescu tine discursul de adio......insa,desi ii doresc sa se duca,poate are nevoie de aer marin, macar imi place ca e o iesire extrem de eleganta si diplomata,fara isterie ,cu destula demnitate.Ca ce zace in el,rautatatea si oftica,)exista ,macar le stapaneste atat de bine
incat nu se vad si iese din scena ca un domn,spe deosebire de altii....

Na ca am zis tot ce am pe suflet....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

Mada

Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali spune:

Din pacate pentru el si pentru noi, Basescu a aratat cel mai bine intotdeauna cand a fost incoltit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

Basescu e orice...numai prost nu. Si are "papagal", daca imi este permis acest termen mai plastic.
Si nu orice fel de stil oratoric ci unul ce ii vine cu usurinta, spontan. Uneori mult prea spontan si apar celebre "expresii" insa la capitolul vorbit este cu o "clasa" peste multi adversari politici.
E stilul lui, stil ce i-a castigat alegeri.
Nu va face crize insa va ataca din belsug ...prin vorbe.
Sa vedem care vor fi acestea si daca si de data aceasta ii vor salva "barca".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

Basescu a gafat cu foaia aratata lui Antonescu...replica liberalului a fost spontana si geniala, cineva trebuie sa se tina de cuvant, haha.
Cred ca presedintele va pierde la referendum si nu-l vor salva nici declaratiile fanfaronade, nici nu va impresiona prin figuri de stil, in spatele lui se vad baronii pedele si cocoasa pe care o duce in spate nu-i mai da ca altadata credit sa faca pe nevinovatul.
Sper sa nu mai apara pe scena politica un al doilea ca el, sa dezbine in asemenea hal populatia tarii. Vreau un presedinte normal la cap. Vreau liniste.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catrinik spune:

E .... deja lumea vrea liniste ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Chuny spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ingrid S

Basescu a gafat cu foaia aratata lui Antonescu...replica liberalului a fost spontana si geniala, cineva trebuie sa se tina de cuvant, haha.
Cred ca presedintele va pierde la referendum si nu-l vor salva nici declaratiile fanfaronade, nici nu va impresiona prin figuri de stil, in spatele lui se vad baronii pedele si cocoasa pe care o duce in spate nu-i mai da ca altadata credit sa faca pe nevinovatul.
Sper sa nu mai apara pe scena politica un al doilea ca el, sa dezbine in asemenea hal populatia tarii. Vreau un presedinte normal la cap. Vreau liniste.

Ingrid S si Diana

Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede.
Vauvenargues


Deci pe cine vrei ? :-)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

Eu nu consider foaia o gafa.
A gandit gestul si Crin l-a meritat. Pe pariu ca daca B castiga referendumul C uita ce a promis?

Pe de alta parte mai cred ca daca stateau cumintei si isi vedeau de treaba in noiembrie castigau detasat, cu mult peste 70%.

Dupa aceste 2 luni si miscarea de astazi, nu mai sunt atat de convinsa.
Mai mult de atat incep sa ma indoiesc ca lui Iliescu o sa ii surada prea mult sa nu aiba un candidat propriu in noiembrie si alianta asta va incepe sa scartie.
Deja dupa cate promisiuni au impartit azi in dreapta si in stanga "ciolanul" incepe sa devina un pic cam ...mititel.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

Chuny, Antonescu mi se pare potrivit. Desi azi, ascultandu-l pe Tariceanu, ma incearca un regret ca n-a candidat pana acum la presedintie. Are o finete si o prestanta liberalul, pe care n-o poate egala Base oricat si-ar invarti ochii in orbite.
Catrinik, da, eu sunt lumea.

Mergi la inceput