Suspendarea Presedintelui Basescu

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

Este oare o legatura cu intoarcerea la Parlament de catre Basescu a Legilor Energiei si Gazelor? http://www.rtv.net/ponta-il-acuza-pe-basescu-de-sabotaj-pentru-ca-a-cerut-reexaminarea-legilor-energiei-si-gazelor_35025.html

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catrinik spune:

Explicati-mi si mie va rog ce e cu gazele, cu generalul, cu Bulgaria, cu Obama, cu ambasadorul ... etc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

USA are interese prin terte firme sa exploateze resurse romanesti(gaze) similar cu cei din Au/Ca ce au interes sa exploateze alte resurse romanesti(aur/si alte minereuri extrem de scumpe).
In afara de aceste exploatari total dezavantajoase pentru Romania modul lor de exploatare este extrem de distructiv fata de mediul inconjurator (sol/fauna/flora/hidro/populatie) atat pe termen scurt cat mai ales pe termen mediu si lung.
Interesele sunt jucate in politic pentru ca acolo se da sau nu se da unda verde desigur contracost.


www.romleas.ro/Rosia%20Montana/" target="_blank">Ce nu stiu romanii despre aurul lor!

Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana_jors spune:

Pana una-alta, ia uite www.bnkpetroleum.com/index.php?option=com_content&view=article&id=52&Itemid=71" target="_blank">descrierea companiei la care e actionar:
"BNK Petroleum Inc., an international energy company, is focused on the acquisition, exploration, and production of large hydrocarbon reserves, predominately unconventional. The strategic objective is to maximize the value of it's U.S. shale gas assets while it's European shale gas exploration strategy offers high-impact, large growth potential to BNK.
BNK is currently applying the knowledge it's experienced technical team has gained in U.S. shale gas projects to Europe after it decided 3 years ago that shale gas must exist outside of North America. It was at that time BNK began researching shale gas in Europe. BNK's reward for being one of the first companies to pursue and acquire shale gas prospects in Europe has been 15 concessions totaling 5.0 million gross acres (4.4 million net) in five basins in Poland, Germany and Spain with more applications pending. The company has researched shale gas in more than 10 countries in Europe to date. The awards of concessions can take over a year after application has been made."

Despre el, gasesti destul de mult pe Wikipedia, vezi si partea cu aeroportul Pristina, e interesanta...

In rest, doar de prin auzite, am inteles ca actualul presedinte ar tine partea mai degraba unei alte firme care exploateaza gaze de sist (www.chevron.com/deliveringenergy/naturalgas/shalegas/" target="_blank">Chevron), care tocmai www.novinite.com/view_news.php?id=128678" target="_blank">a "luat fata" BNK-ului in Bulgaria...

BTW, actiunile alea nu cresc asa, din senin cineva, important, stie ceva, la fel de important

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Buna dimineata!

www.romleas.ro/Rosia%20Montana/" target="_blank">Ce nu stiu romanii despre aurul lor!

Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Chiar sunt curioasa daca-l suspenda sau nu pe Basescu si daca Crin va fi sau nu presedinte interimar.Am vazut dimineata la stiri ,scrise pe ecran prerogativele presedintelui interimar si una dintre ele era ca "poate sa gratieze"...asta e aiurea si sper sa nu faca o gafa de proportii ca sar in alta barca rapid.Normal ar fi sa ignore anumite fapte si sa stea cumintel acolo,pana va decide poporul.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

MRU a lansat Initiativa Civica


http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=173394&nm=Initiativa-CIVICA




Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (3 ani) si Teo voinik (5 ani)

clip party 1 iunie



............................................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns almo spune:

Uite ca baietii s-au pus pe muls!

"Statul cump#259;r#259; curent de la Dan Voiculescu"




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

este infiorator ce se intampla in Romania.
Romanii accepta o instaurare a mafiei la putere.

Sanatate si o zi cu soare va doresc!

**************
Linkurile mele: Supereva.ro | Blogul meu | www.facebook.com/#!/desprecopiicom" target="_blank">DC pe Facebook

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

Citat:
citat din mesajul lui eumada

prerogativele presedintelui interimar si una dintre ele era ca "poate sa gratieze"...asta e aiurea si sper sa nu faca o gafa de proportii ca sar in alta barca rapid.


Madalina


Copiii gasesc de toate în nimic. Adultii, nimic în toate."


In care barca?



Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput