Suspendarea Presedintelui Basescu

Raspunsuri - Pagina 22

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mickyyy spune:

Citat:
citat din mesajul lui eumada

Chiar sunt curioasa daca-l suspenda sau nu pe Basescu si daca Crin va fi sau nu presedinte interimar.Am vazut dimineata la stiri ,scrise pe ecran prerogativele presedintelui interimar si una dintre ele era ca "poate sa gratieze"...asta e aiurea si sper sa nu faca o gafa de proportii ca sar in alta barca rapid.Normal ar fi sa ignore anumite fapte si sa stea cumintel acolo,pana va decide poporul.


Madalina


Copiii gasesc de toate în nimic. Adultii, nimic în toate."


Adica, ti se pare gratierea lu nastase o gafa mai mare decat ce-a facut saptamana asta guvernul si parlamentul???

Eu sincer, sunt dispusa sa il gratieze si pe nastase si pe vantu (ca oricum au fost compromisi irevocabil) daca asta inseamna sa ne primim tara inapoi!!

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

Citat:
citat din mesajul lui eumada

Sigur cand a iesit miss nu au pus-o sa numere..pana si fiica-mea stie sa numere pana la douazeci si identifica bilutele ca si numar pana la 12...dupa aia zice si ea sa nu taca....

Asa ca draga Gheboasa cu burta cu pretentii de miss.....du-te pe barca impreuna cu marinerul.....

Madalina


Copiii gasesc de toate în nimic. Adultii, nimic în toate."


eumada, limbajul tau este foarte des sub-urban. Tinand cont de faptul ca ai la activ multe avertismente, ma voi consulta cu moderatorii daca mai acceptam un asemenea limbaj pe DC.

Sanatate si o zi cu soare va doresc!

**************
Linkurile mele: Supereva.ro | Blogul meu | www.facebook.com/#!/desprecopiicom" target="_blank">DC pe Facebook

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Este clar ca in momentul de fata in Romania nu pot coabita persoane ce au culori si crezuri politice diferite.
Asa cum, in unele cazuri, nici aici pe forum nu pot coabita persoane cu idei diferite.

Daca cineva spune despre X ca a gresit este considerat sustinatorul lui Y - rivalul lui X.
Impartirea asta aleatoare si fara noima ma jeneaza cel mai mult. Este o dovada a lipsei de exercitiu democratic.
Este o dovada a indisponibilitatii oamenilor de a vedea si greselile celor pe care-i sustin.

USL s-a grabit, a incalcat sau poate nu legea. (ah, legile astea facute pe genunchi ca sa fie interpretate cu rotula si nu cu capul!)
PDL + Basescu au incalat sau poate nu legea.
Cert este ca nici unii nici altii nu au facut nici cel mai mic efort pentru a se intelege.

Ma deranjeaza aceste mitinguri politice pro si contra.
Intr-o lume ideala politicienii nu ar trebui sa puna la cale asa ceva.
Intr-o tara cu o democratie ideala ar trebui ca oamenii sa iasa in strada din proprie initiativa atunci cand nu le convine ceva, nu sa fie manati de la spate de interese politice obscure.
Manipularea maselor mi se pare cea mai scarboasa gaselnita a politicienilor.

La ora asta nu mai imi pasa daca Base ramane sau pleaca.
Ma zgandare insa interimatul lui Antonescu. Pentru ca el nu merita sa fie acolo. Nu are nicio virtute personala ce l-ar propulsa acolo.
E ca si cand o echipa de fotbal intra in Liga I fara sa fi sustinut vreun meci.

Azi Romania a fost facuta de rusine. De toti fara nicio exceptie.
Sper ca atunci cand va fi votul pentru referendum sa fiu plecata. Sa am un motiv intemeiat pentru absenta.
Ah, da stiu ca asta si asteapta USL-ul.

Dar zau daca nu m-au plictisit astia cu scnadalurile lor.




--------------------------------------------------------------------------------------------------
Daca privesti in sus si nu simti invidie, daca privesti in jos si nu simti dispret, atunci esti un om deosebit
vivi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alecsia spune:

Citat:
citat din mesajul lui viviana

Este clar ca in momentul de fata in Romania nu pot coabita persoane ce au culori si crezuri politice diferite.
Asa cum, in unele cazuri, nici aici pe forum nu pot coabita persoane cu idei diferite.

Daca cineva spune despre X ca a gresit este considerat sustinatorul lui Y - rivalul lui X.
Impartirea asta aleatoare si fara noima ma jeneaza cel mai mult. Este o dovada a lipsei de exercitiu democratic.
Este o dovada a indisponibilitatii oamenilor de a vedea si greselile celor pe care-i sustin.

USL s-a grabit, a incalcat sau poate nu legea. (ah, legile astea facute pe genunchi ca sa fie interpretate cu rotula si nu cu capul!)
PDL + Basescu au incalat sau poate nu legea.
Cert este ca nici unii nici altii nu au facut nici cel mai mic efort pentru a se intelege.

Ma deranjeaza aceste mitinguri politice pro si contra.
Intr-o lume ideala politicienii nu ar trebui sa puna la cale asa ceva.
Intr-o tara cu o democratie ideala ar trebui ca oamenii sa iasa in strada din proprie initiativa atunci cand nu le convine ceva, nu sa fie manati de la spate de interese politice obscure.
Manipularea maselor mi se pare cea mai scarboasa gaselnita a politicienilor.

La ora asta nu mai imi pasa daca Base ramane sau pleaca.
Ma zgandare insa interimatul lui Antonescu. Pentru ca el nu merita sa fie acolo. Nu are nicio virtute personala ce l-ar propulsa acolo.
E ca si cand o echipa de fotbal intra in Liga I fara sa fi sustinut vreun meci.

Azi Romania a fost facuta de rusine. De toti fara nicio exceptie.
Sper ca atunci cand va fi votul pentru referendum sa fiu plecata. Sa am un motiv intemeiat pentru absenta.
Ah, da stiu ca asta si asteapta USL-ul.

Dar zau daca nu m-au plictisit astia cu scnadalurile lor.




--------------------------------------------------------------------------------------------------
Daca privesti in sus si nu simti invidie, daca privesti in jos si nu simti dispret, atunci esti un om deosebit
vivi


Un vot pozitiv de la mine.

-

"Deschide cartea ca sa inveti ce au gandit altii; inchide cartea ca sa gandesti tu insuti ... "

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olympia spune:

Citat:
citat din mesajul lui capcaunul

Si ca sa-mi continui ideea, iata cum au evoluat actiunile BNK Petroleum in ultimele zile. Marti au sarit spectaculos cu peste 28%, dupa ce timp de o luna au tot stagnat (stagnare venita dupa caderea spectaculoasa din primavara, datorata pierderii bataliei pentru licenta de exploatare a gazelor de sist din Bulgaria in fata lui Chevron).

Ce s-a-ntamplat marti de-a prins brusc viata BNKP-ul? Nimic altceva decat demararea planului de suspendare a presedintelui! Presedinte care, se stie, este impreuna cu MRU, in gratiile Chevron.

Bai frate, deja sunt prea multe coincidente ca sa nu o iau pe urmele lui Dece cu teoria conspiratiei!



Asta inseamna ca au ce exploata, desi teoretic abia exploreaza. Chevron are deja licenta de explorare, parca.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns almo spune:

Si iaca in barca USL mai sare o parlamentara a carui copil are un dosar penal. Ce nu face o mama pt copilul ei nu?

http://www.hotnews.ro/stiri-esential-12723387-andrei-placinta-fost-condamnat-sase-ani-inchisoare-executare.htm


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackgirl0 spune:

Voi vota clar pro Basescu, chit ca la ultimele alegeri prezidentiale am votat Antonescu (ceea ce acum mi se pare o gluma proasta! ) si chiar plangeam de nervi ca iarasi iesise Basescu. Nu mi-a placut sub PDL, dar sub astia de-acum ne-asteapta vremuri grele, dictatura, abuzuri.

Circul total!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deceneus spune:

Citat:
citat din mesajul lui viviana

Impartirea asta aleatoare si fara noima ma jeneaza cel mai mult. Este o dovada a lipsei de exercitiu democratic.
Este o dovada a indisponibilitatii oamenilor de a vedea si greselile celor pe care-i sustin.
...
Manipularea maselor mi se pare cea mai scarboasa gaselnita a politicienilor.
..

Azi Romania a fost facuta de rusine. De toti fara nicio exceptie.
Sper ca atunci cand va fi votul pentru referendum sa fiu plecata. Sa am un motiv intemeiat pentru absenta.
Ah, da stiu ca asta si asteapta USL-ul.

Dar zau daca nu m-au plictisit astia cu scnadalurile lor.

--------------------------------------------------------------------------------------------------
Daca privesti in sus si nu simti invidie, daca privesti in jos si nu simti dispret, atunci esti un om deosebit
vivi

Pe mine ma deranjeaza si nivelul campanilor de propaganda de tip APACA.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Au fost niste prieteni la noi in vizita...toti impartasim aceleasi idei.....toti am fost de acord ca s-a gresit.Mult.Basescu trebuia inlaturat de catre popor prin vointa,nu sa ni se forteze mana trimitandu-ne la referendum...

Circul asta nu a fost ok si vor pierde,poate nu alegerile,dar vor pierde teren mult..urat,foarte multa dorinta de razbunare si ura,clocita mult.Crin e perfid si ascuns,clar nu are ce cauta acolo,nici unul de pana acum nu se potriveste.
Nici seful meu local nu agreeaza ideea asta de suspendare,da` nu are ce face.
Totul e foarte urat,se putea rezolva si fara circ.

Pacat,mi-e rusine ca PNL-ul s-a pretat la asa ceva.Crin nu ma reprezinta,nu pe mine....si multi tineri gandesc asa.

Mergi la inceput