Mladite&Mugurasi marisori de mai-iunie 2008 (1)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns denisa220972 spune:

Cu urinal akut nu am incercat, dar cand merg sa-i repet analiza la secretie am sa-i sugerez si varianta aceasta medicului.
Cu merisor am incercat varianta fructelor uscate( fara zahar) si a sucului de la Biotta( sper sa nu fie considerata reclama)a baut ea vreo doua sticle , dupa care nu a mai vrut "i-mi spunea bea tu mami ca este bunnnn".
Pe perioada caldurilor a baut mititica apa, in schimb acum mai mult de 1/2 apa plata nu bea, nici impuscata, mananca fructe multe, ce nu pot sa o dezvat este laptele, pe care ar trebui sa-l elimin din alimentatia ei in aceasta perioada, seara cel putin se tine cand dupa mine, cand dupa sot, cu canuta in mana sa-i dau lapte, parca este un pisoi, i-mi este mila teribil de ea.

Multumesc tare mult, o seara buna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns belleane spune:

Denisa: in cazul lui Urinal Akut si altor suplimente pe baza de merisor cantitatea de extract de merisor este foarte mare, nu poate fi acoperita prin alimentatie. Eu sper sa fie totul bine la voi cat mai curand.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns YLARI spune:

Tiiii ce liniste aici... Imi tziuie urekile...

Weekend frumos dragele mele...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns YLARI spune:

Aaallloooo, asa resuscitam noi topicul???!!! Rusinica...
Hai de la mine niste sa ne mai trezim un pic!
Io una sunt treaza de la 3 i-am dat lu bb mic sa pape, am omorat niste tantzari de-aia tziuitori pe la 5:30 am adormit iar pana pe la 7. Iar i-am dat lu bb sa pape si acum nu ma mai ia somnul... Sa vezi ce o sa chitzai eu azi de somn...
Incerc sa imi fac curaj sa ies pana la farmacie.

Eva e bine (a fost un pic racita de fapt o seara/noapte de temperatura) acum suntem eu cu ta-su si trist e ca imi pare si bb mic un pic infundat in nas... Of of mai mai... Na, ca tot am vrut sa treaca vara!
Azi merg cu printesa la film... Sper... Ptr ca am o pb lunara si debitele sunt cam infricosatoare... Jur ca nu mai suport...
Hai ca m-am plans destul. Deci, a trecut o sapt la gradi cea noua. Feedback pozitiv din partea directoarei, desi mi-a sis ca Eva prefera apropierea de educatoare si nu de copii (deocamdata) si al nostru e pozitiv cu toate ca in a treia zi nu si-a gasit sandalele... Eu una inca am nostalgii dupa prima gradi unde efectiv o lasam cu sufletul deschis. Nimeni nu a mai reusit de atunci sa imi castige increderea intr-o asa de mare masura, desi eu sper sa se intample.
Hai ca am aberat destul pe-aici, va pup pe toate, astept sa citesc noutati!
Ah o felicit si aici pe Simonix, sa fiti fericiti si sanatosi in noua formula!
Pak pak!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

Neata si de la mine!

ylari resuscitam, resucitam, numa' ca vad ca nu apare nimeni din fetele nefeisbuchiste , deci tot noi intre noi vorbim. Distractie mare la film, ca fetele, sa nu ratati!!!

Denisa bafta mare sa scapati, mai mult decat ti-au zis dr si fetele nu as sti, auzisem la un moment dat ceva de genul baut albastru de metil ci ceva miere, dar nu stiu daca poate omori chestia asta bacteria, din moment ce antibioticul nu a facut-o. Sanatate!

La multi ani celor ce se serbeaza azi, la multi ani Ane, in special la multi ani unei Ane dulci foc, printesa mea!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns YLARI spune:

Okydoky am ajuns acasa, a fost super la film, Eva a fost superincantata! Si eu la fel, a fost 3D chiar nu ma asteptam sa se vada atat de... Real! Eva este fana zanite asa ca am facut o alegere inteleapta ptr prima iesire la cinema. Ma gandeam urmatorul sa fie ice age. M-am revazut si cu 2 colege am mai depanat de pe la munci... Asa ca la un moment dat cand mi-am dat seama ca sunt foarte relaxata, mi s-a facut un dor nenica de Lucasel mititel de am ajuns acasa in doi timpi si trei miscari.
In alta ordine de idei, Lucas are muci x 1000. Bon deci se pare ca e adevarat, seria racelilor a inceput-o Eva miercuri, continuata de mine si sot de ieri si azi piticul... Gezas si nici n-a venit iarna. Pe Eva o bombardez cu imunitare... Sa vedem ce efect or avea ca vad ca m-am imbatat cu apa rece sperand ca de acum e mare si o sa fie mai ok dpdv al sanatatii... Ei, ash...
Va pup va doresc o saptamana excelenta, sa ne ajute Dumnezeu toturir sa avem vesti bune si pitici sanatosi, iar noi sa nu ne incapem in piele de fericire!!!

Tiiii sunt cam euforica!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria_mami spune:

Ylari, la ce film ati fost? Sunt aproape sigura ca am citit pe FB, da'... of, nu-mi amintesc. Ma bucur ca i-a placut Evei, ti-am zis ca si noi am fost cand am terminat tratamentul (in ziua aia) la 4D, am vazut SpongeBob si... nu mai stiu, dar Victoria a fost tare incantata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns YLARI spune:

La Clopotica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria_mami spune:

Ioi, Clopotica noua??? Eu astept DVD-ul, le avem pe celelalte 3! Victoria o adora pe Clopotica!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisa220972 spune:

Multumesc dragutelor!

Astazi am fost sa-i recoltez din nou secretie sa vad cum mai este, ma pregatesc pe joi am rezultatul, am fost si la dr. si am vorbit cu ea sa vad planul de batalie in caz ca mai exista, ma irita fiindca la urina nu iese nimica, luni ar trebui sa incepem gradinita si ma intreb cate mamici face analiza la secretie, daca urocultura este ok.

Sanatate multa si spor la gradi



Mergi la inceput