Mladite&Mugurasi marisori de mai-iunie 2008 (1)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns YLARI spune:

Nadia stai linistita ca Eva acum a avut un puseu de crestere, in primavara si ea tot 101 avea. Plus ca sigur sigur seamana cu tati care e inalt aminteste-ti ca a avut la nastere 57cm, cat avea Lucasel la 2 luni!!!

Azi a inceput Eva gradi, am niste emotiiiiii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns YLARI spune:

Laura ce mai face Ilinca?
Fetelor, FB-ul chiar ne-a ucis topicul???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

si




HAi Simoniiiix!!!
Hai cu bebe!!!!!!
Hai cu bebe !!!!
Nastere usoara!!!!
Hai Simonixuuuu!!! Hai Mitica!!!!!





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria_mami spune:

Cristina, Victoria a crescut 7,5 cm vara asta si tot micuta e. Bine, si la nastere a avut 50,5cm, deci tot cu 7 cm mai mica decat Eva. Concluzia: cresc la fel!

Bine ai venit MITICA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

Bine ai venit pe lume Radu de Simonix!!!
Sa fii sanatos,norocos si fericit toata viata!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alysh spune:

Heeeei, fete scumpe, ma bucur ca ati mai scris si aici!!!

Felicitari si aici, Simonixule, sa iti traiasca Raducu si Robertelu!!

Despre noi deocamdata n-am ce sa va spun, abia ne-am intors din vacanta si am intrat intr-un haos total, ne mutam, sper ca in doua saptamani sa fim mutati definitiv la curte, mai ales ca Vlady a schimbat gradi si incepe acolo. Pe Luca deocamdata il lasam tot la cresa din Buc, desi mi-e groaza de navetele de dimi si seara.....nu avem alta varianta pt moment.

In rest va pup ca nu mai vreau sa incep cu plangoseniile referitoare la job, atat va rog sa-mi tineti pumnii sa scap odata de aici. desi, credeti-ma nu e cel mai rau, am colegi super, am parte de multa intelegere, dar vreau ceva activ care sa-mi ocupe mintea si sa ma faca utila. Gata, promit ca nu ma mai plang de asta

Laurita, bafta scumpa in acest drum pe care il incepi pe plan profesional! Sa te simti implinita!! PUUUUP

MAi intru maine, va pupacesc



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Reallaura spune:

Simonix felicitari bravo, scumpa, sa creasca si Raducu la fel de destept ca Robertzel! Pozele sunt superbe, ah, atatea amintiri legate de mladitele noastre cand am vazut pozele cu Robertzel mic...
Ylari Scumpa, noi acum suntem bine. Ce face Eva???
Alysh tin pumnii, scumpa pentru mutare si pentru job...cred ca va fi f greu cu naveta asta, wow, nici nu vreau sa ma gandesc...
Si pentru noi e greu, trebuie sa faca Bogdan cumva sa procure o masina de la tatal lui de la firma, sa pot sa-i duc/aduc eu deocamdata, pana imi gasesc job...e greut, dar zic merci ca -i am la cresa/gradi de stat!! Doamne ajuta sa se acomodeze usor.
Ma straduiesc cu Ilinca sa-mi dea material pentru copro si nu face frate, desi i-am dat 4 pere aseara....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisa220972 spune:

Buna ,
dragutele vad ca avem copii de aceeasi varsta - 4 anisori, am si eu o rugaminte la voi. va-ti confruntat sau va confruntati cu bacteria
e-coli de la gradinita, fiindca noi ne luptam cu ea de ceva timp si nu mai stiu ce anume sa-i fac sa pot sa scap de ea, nu are niciun simptom, febra, durere- singurul lucru este rosie putin la duduna.
Acum trebuie sa-i refac analiza la secretie si ma apuca disperarea, fiindca la urina nu-i apare nimic.(urocultura si sumarul de urina)este ok.
Am facut asa:
Tratament cu antibiotic( conform antibiogramei) nu a cedat.
Dr. mi-a dat sa fac un tratament ptr. refacerea florei intestinale(biotics,catina,plus doua unguente- cutadem si triderm) l-am facut, nu a cedat, dr. nu este deacord sa ne tot repezim la antibiotic, sunt perfect deacord cu el, l-am repetat iarasi tratamentul .
I-am facut si un eco rinichi -vezica sa vad are acel reflux?, m-am dus cu ea cu burtica plina de apa sa vad daca nu exista vreo malformatie la rinichi.ok si aici.
Igiena fiert chilotei,(inclusiv ai nostri) calcati , dezinfectat cada, wc cu toate ca ea are baia ei si noi nu folosim wc ei.
Nustiu ce sa mai fac sa scap de ea.
In speranta ca-mi veti raspunde va multumesc anticipat


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns belleane spune:

Buna,

Ai incercat cu urinal akut? a aparut si in varianta sirop. Mai sunt si alte produse pe baza de extract de merisor. Trebuie sa se faca bine fetita ta. Trebuie sa bea multe lichide. Altceva nu-mi vine in cap acum, schimba medicul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns YLARI spune:

Si eu tot cu muuuuuulte lichide am scapat de e-coli care m-a chinuit ani de zile cu infectii peste infectii, tratamente antibiotice cu nemiluita si dupa ce le terminam in a doua a treia zi iar ma luau usturimile... Ei bine am scapat cu muuuuulte ceaiuri consumate de-a lungul zilei (de codite de cirese) apoi chiar tinctura de propolis m-a ajutat dar asta e greu de dat copiilor ca e naspa la gust si nici nu stiu daca e recomandata copiilor. Asa ca aportul de lichide ramane ca si solutie. Dar trebuie sa devina stil de viata, nu doar ptr o perioada.

Mergi la inceput