Mladite&Mugurasi marisori de mai-iunie 2008 (1)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Victoria_mami spune:

Mai, vreau si eu parcuri ca lumea! Macar unu! Ca ce am eu aici prin apropiere e naspa rau, sunt 2: unul cu 3 leagane si 2 topogane si unul cu 2 topogane si cam atat. Plus ca sunt atat de jegoase, ca ti-e si scarba sa le atingi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns belleane spune:

Salutare,

Nu am mai scris de mult aici, scriu mai mult pe FB, imi este mai la indemana desi uneori scriu vrute si nevrute acolo, nu mesaje elaborate.

Oricum o sa mai scriu si aici, o sa fac asa un rezumat cu ce-mi trece prin cap.
Daca n-am mai citit aici nici n-am mai intrat la alte topicuri. M-am ferit in ultimul timp sa intru la ajutoare umanitare, ca eram in pana de bani. Stiam de Monica70, dar am sperat.. Zilele astea am citit topicurile Monicai70, am citit mult si am plans...noroc ca am venit cu nasul usor infundat de la mare ca asa nu m-a intrebat nimeni de ce plang.
Nu pot sa va spun cat de mult mi-as fi dorit sa nu fie asta sfarsitul... Ea pentru mine era un exemplu, era nu stiu, ca un dascal, atata indarjire, atata dointa de a trai oare poate fi infranta? Cum? Cum se poate? Nu vreau sa ma gandesc la copii si familie, stiu ca sufera infinit.






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria_mami spune:

Dupa o saptamana, era cazul sa ne scoata cineva de pe pajina 2. Nu? Hihi, macar asa, sa stie lumea ca suntem si noi pe aici :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alex@Sara spune:

Hy,evribady...haideti ca dau eu o strigare dupa

ADRIANAAAAAAAAAAAAAAA(78)
DANAAAAAAAAAAAAAAAAAA(H)
eu de ele stiu ca nu sunt feisbuchiste ....dar poate or mai fi si altele?
Haideti sa resuscitam nitel si aici topicul,sa nu ii facem coliva prea curand ;-)

Luminita,mami de 3 nazdravani:
tero Stefan-Alexandru 02.09.2005
shoricica Sara-Maria 30.05.2008
trompetzica Daria-Ioana 03 08 2009
Merita sa bagati un ochi ....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns YLARI spune:

Prezeeent si eeeu!!!

Scuzeee, chiar nu am mai avut timp sa scriu de cand am nascut pe Lucasel...

Imi e si mie taaare dor de voi fetelor dar na, m-am facut comoda, FB FB si iar FB toata ziua :)

Sper ca e toata lumea bine!

Pup mult

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns YLARI spune:

Haideti cu resuscitarea fetelor!

Las eu ptr maine dimineata sa fie pentru toata lumea si [croissante] sau [salate] lol dupa preferinte scumpelor.

Pe FB am zis hai ca dau raportul si aici, maine semnam contractul cu noua gradinita sper sa se acomodeze Eva foarte bine si sa o vad ca progreseaza. Ptr cine nu stia am tinut-o acasa sin martie dat fiind ca mie mi s-a oferit posibilitatea de a lucra de acasa in ultimele luni de sarcina am zis sarumana si am retras fata de la gradinita aia naspa unde inafara ca o pedepseau nu am vazut nimic. Nici macar o pozeie nu a invatat, poezia de la Craciun a invatat-o cu mine, in rest comoditate si rautate si indolenta de la A-Z Slava Domnului ca am scapat de aia. Acum suntem la inceput de drum nou si sper sa ne mearga bine.
Ref la Lucasel... pfuuu total diferit de Eva foarte demanding din prima zi acasa, a cam scos untul din mine dar acum m-am obisnuit. Dorm cu el, Eva cu tati si ne-am gasit o rutina cu care ne merge bine cat de cat. mai avem zile in care deviem de la program si atunci ne e mai greu dar asta e, prefer sa ies cu ei afara si sa sacrificam linistea, ca acusi trece vara si ne vezi in casa precum harciogii...

Sper ca ati fost prin concedii/vacante ca noi nu am fost, nu a vrut sotul, vai si acum ma cert cu el din cauza asta m-a tinut in bucuresti mi s-au clocit creierii in cap toata vara...

Hai va pup, sa nu lasati cafeaua nebauta, pupici multi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

Daca am mirosit am intrat si eu si mie mi-e dor de fetele care scriu doar aici. Mi-e dor, dati de veste fetele!!

Br...incepe scoala, gradinita....parca a zburat vara asta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns belleane spune:

Noi suntem ca greierii aia, toata vara am cantat pe coclauri acu ne intoarcem si chitaim...

Gata vine toamna,...eu sper sa nu, cri cri cri


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_anto spune:

Nu am dezertat nici eu, sunt tot prin preajma:-)

Ylari, si noi schimbam gradinita Sarei. Si iar o luam de la capat cu adaptarea, etc...

Si eu intru mai des pe fb, pt ca sunt cu tableta intr-o mana, cu Filip in cealalta...si tot asa.. Asta mic a inceput sa nu mai stea locului deloc, merge taras, merge de-a busilea, se ridica in picioruse, cade muuult, dar tot inainte, o sa treaca si perioada asta.

Cu Sara am ceva probleme, in sensul ca a devenit exagerat de timida, nu isi poate invinge deloc emotiile, se blocheaza, e si introvertita de felul ei..si a inceput sa fie cam nervoasa.. Isi roade si unghiile de vreo 2 saptamani,,.. Nu stiu ce sa fac.. Sper sa treaca repede si faza asta..



Alina mamica fericita de ScortzisoaraSara-Maria (09.05.2008) si Filip-Andrei(14.01.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Reallaura spune:

Buna scumpele

Nu am mai intrat pe dc de nu mai tin minte, nici macar sa citesc...dar m-au apucat si pe mine nostalgiile si ma bucur sa vad ca mai sunt si altele care dau tarcoale si nu bate vantul pe forum.

E greu cu astia micii mereu acasa, intr-un fel m-am bucuat enorm de vara asta, acum trebuie sa incepem si gradinitele si poate eu, serviciul. Vom incepe si noi scoala de data asta, eu si SIS hihi!! Mi se pare foarte frumos insa, materii interesante si cred ca nu o sa fie greu, doar interesant.

E greu si sa nu faci nimic, esti tot mereu stresat ca trece timpul.

Alinaanto Filip deja de-a busilea??? WOOOW, cand a trecut timpul, Doamne! Apropos de Sara, si mie Mirci mi se pare foarte timid fata de persoanele pe care nun le cunoaste sau fata de cei mai agresivi asa, baietei prin parc, parintii. EU nu ma ingrijorez, ii tot tin speechuri ca nu trebuie sa se teama de nimeni, il tot invat replici, dar deocamdata nu are efect

Ma duc sa va mai citesc din urma


Mergi la inceput