Mladite&Mugurasi marisori de mai-iunie 2008 (1)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mihaser spune:

Saluti!

Nadia suna minunat!!!

Fetele sa va explic de ce eu una prefer FB...mi se pare ca ofera putin mai multa intimitate...In celalalt grup de mamici am patit o chestie destul de nasoala...Una dintre mamici a aparut pe sfarsitul odiseei si ne-am trezit subiect de teza publicat pe net...Nu vreau sa stiti ce bine ne-am simtit toate cand intamplator una dintre fete a gasit lucrarea si am citit-o...Tipa ne-a spus la un moment dat ca are un chestionar si daca vrem sa ii rapundem la niste intrebari ptr o lucrare la facultate...Ce sa va spun...Aproape ca nu mai scrie nimeni acolo...si nici nu ma mir...

Va pup si sper sa ma intelegeti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

cum asa mai "subiect de teza pe net?" pe bune???
ce urat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns PRAG spune:

Gabriela, Nadia, multumesc mult. V-am trimis request pe FB. Ne vedem (si) acolo!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria_mami spune:

Gabriela, cu multa placere.

Mihaela, aseara ma intreba Daddy daca chiar vreu 2 saptamani, ca poate nu ne place, ca ca , ca I-am zis ca eu imi asum riscul de a sta in Rep. Dominicana si daca nu-mi place! Ce naiba sa nu-mi placa? 2 saptamani de soare, ocean si plaja, fara gatit, curatenie! 2 saptamani de relax!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzam spune:

Daaaa, te-ai putea chiar obisnui sa traiesi asa, hi hi hi...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaser spune:

Ceau

Da Lore a fost f urat si dureros...analiza relatiile dintre noi de parca am fi fost soareci in laborator...si odiseea aia a avut parte de multe chestii nasoale (sarcini pierdute f aproape de termen)...pe mine una m-a rascolit f tare...trebuie sa ai obraz f gros sa faci asa ceva.

In fine, au trecut vremurile, timpul le-a cam rezolvat pe toate...

Mami de Vickie va schimbam noi daca va plictisiti...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria_mami spune:

Citat:
citat din mesajul lui mihaser

Ceau

Da Lore a fost f urat si dureros...analiza relatiile dintre noi de parca am fi fost soareci in laborator...si odiseea aia a avut parte de multe chestii nasoale (sarcini pierdute f aproape de termen)...pe mine una m-a rascolit f tare...trebuie sa ai obraz f gros sa faci asa ceva.

In fine, au trecut vremurile, timpul le-a cam rezolvat pe toate...

Mami de Vickie va schimbam noi daca va plictisiti...



Mihaela&Cristian 25.03.2006&Maria Eliana 19.05.2008
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=341f286d3bf41ca4ad740e&skin_id=701&large&utm_source=otm&utm_medium=embed" target="_blank">Cu toata dragostea!






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inais spune:

Bine v-am gasit in casa noua!!

Deci suntem in floarea copilariei!! Hmmm...eu tot pe la scutece bantuiam, desi am uitat ce-s alea demuuuult. Coool!! Ne-au crescut mladitele si mugurasii

Vad ca e ff slaba miscarea pe aici, toata lumea fiind pe FB! Forumurile astea in curand vor fi inghitite de acest faimos FB care ne acapareaza vietile. Mai deunazi imi spunea cineva ca un pustiulica de clasa 1-a ii spune foarte serios invatatoarei: "Doamna, daca nu sunteti pe FB atunci nu existati!" q.e.d.

A propos de ce e si ce nu e public...normal ca aici e mai public decat acolo. Insa parerea mea este ca din momentul in care este vorba de internet, este public. Accesul la informatie in sine este mai usor sau nu...functie de mijlocul de comunicare folosit. Dar tot public ramane, in esenta

Mie una imi place forumul. Cel putin in cazul grupului de M&M's. Aici a inceput totul si eu sunt mai nostalgica asa, deh.
Nemaivorbind de faptul ca eu nu am acces la FB de la job (nici timp, dar nu e asta discutia acum), in schimb pe net mai pot arunca un ochi.

A propos, cred ca nici nu sunt toate mamicile pe FB...

In plus, marele plus, aici mult mai usor citesti. Pe FB poate-s discutii interesante si de interes general. Dar daca stai sa derulezi toate cele 'x' sute de reply-uri la un topic deschis la 9 dimi si inchis cine stie cand seara, te apuca Craciunul... urmaresc doar cei care stau cu el deschis de dimineata pana seara, parerea mea. Deci in concluzie s-a facut un cerc si mai inchis de mamici, gratie acestui FB. Ce-i drept cu legaturi mai stranse si cu alt gen de discutii, dar nu stiu...eu una ma simt straina total.

In concluzie (pentru am scris o intreaga pledoarie pro-forum) eu v-as ruga sa mai dati si pe aici...

Si inca ceva: scriind aici, poate sunt lucruri ce ar putea fi de folos si altora, nu neaparat parintilor de M&M's. S-a discutat despre boli si tratamente pe FB in nenumarate randuri. Poate mai ajuta pe cineva informatia...vreun parinte care dadea cautare disperat pe net in cautare de info. Pe mine m-a ajutat in mai multe randuri informatia gasita pe DC, deci le sunt recunoscatoare celor ce si-au luat din timpul lor sa o impartaseasca.

No gata, ma opresc aici.

Va doresc un week-end placut tuturor si sper sa ne re-vedem pe DC.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria_mami spune:

Mai, nu se poate! De o saptamana, nimeni-nimic! Bine ca am cont pe FB, ca altfel, imi rodeam unghiile de plictiseala si curiozitate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzam spune:

Ieri am fost cu baietii in parcul Lumea Copiilor, parcul acela nou din sectorul 4, de linga Polivalenta. Am avut o surpriza absolut placuta, nu stiam ca este asa de frumusel. Iar baietii s-au distrat grozav la locul de joaca, sunt cele mai inalte tobogane pe care s-au dat pina acum :) Curat si civilizat, sigur o sa mai mergem acolo.

Mergi la inceput