Mladite&Mugurasi marisori de mai-iunie 2008 (1)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns YLARI spune:

Mai mai chiar nu mai scrie nimeni si aici???

Succes puilor care azi au reluat gradinita. La noi aceasta e deja a treia saptamana si avem ceva progrese la activ, e mult mai vesela si linistita. Mai rau suntem noi astia mari ca tot nu reusim sa ne organizam eficient... Asta e, mergem inainte asa.

Si la toata lumea.

Nadia au trecut mucisorii?

Va pup fetelor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria_mami spune:

Cristina, mai avem ceva mucisori, dar macar nu mai face febra. Azi-noapte a inceput sa tuseasca, i-am dat de dimineata sirop, pana nu o ia mai tare tusea. Eva cum e?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria_mami spune:

Citat:
citat din mesajul lui YLARI

Mami Victoria ce mult imi place semnatura ta!!!
Erica sa va fie de bine concediul! Cum a fost? Cu gradi... Nici Eva mea nu e chiar 100% incantata. Nici macar 70%. ea vrea sa stea cu mine cu mine coloreaza, picteaza, se joaca si se uita la Dvd-uri. Asta a facut toooaaaata vara. Hm. Gradinita asta unde e acum e misto tare. Sper incet incet sa ii intre in rutina, sa prinda drag de copii. Nu imi povesteste niciodata nimic de la gradi. Dar sunt optimista sunt foarte profesionisti.
Iata ca baile de sezut nu sunt chiar asa babisme cum credeam imi era teama ca o sa radeti de mine, ca o sa ma vad la "de pe forum adunate" hahaha!!!
Vroiam sa ma spun ceva dar nu mai stiu ce


Va pup

YLARI si EVA alaturi de Desiree si printesa VICTORIA

POZE
Mami de Eva scumpa si Lucas dragalas. Iti multumesc, Doamne!



Si mie imi place semnatura mea . Victoria a fo' suparata vineri ca nu am dus-o la scoala. Ea ar vrea toata ziua la scoala, dar e numai 2 ore jumate. Acu', fug sa ne pregatim de scoala.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jozsaerika spune:

Azi a fost prima zi de gradi dupa vacanta...sa vedem cum va fi dupa-amiaza cand o iau
La noi s-a tinut ieri festivitatea de incepere a gradinitei dupa amiaza la 18 pt ca la scoala era de la 9 si multe cadre au si copii la gradi ....doar ca din pacate a inceput cu o veste trista tatal unui baietel a murit exact ieri dimineata ...asa ca am aprins o lumanare si ne-am rugat .
Altfel a fost frumos , educatoarea a zis o poveste scurta cu o zana care chema copii in casa ei si copii veneau pe rand (dupa curaj) si zana ii chema in casa ei si ii intreba cum ii cheama apoi ei treceau printr-un cerc de crengi simbolizand intrarea in gradinita.Apoi ne-am tratat cu fructe si cu gomboti cu prune .

vad ca nu mai apuc sa scriu
va pup
Erika

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns YLARI spune:

Neatza!
Haideti fetelor cu povesti si aici, cum sunteti?
Adriana imi e dor de tine, ce iti fac fetitele?
Nadia Eva e bine doar in ziua aia a facut temperatura. Lucas in schimb are o saptamana de muci, a si tusit cateva zile dar l-am lasat asa, doar cu ser si aspirat, nu m-a lasat pediatra sa ii dau altceva.
Erica vai ce groaznic bietul tatic, bietul baietel, imi e groaza de povesti de-astea, in fiecare si trebuie sa ii multumim lui Dumnezeu ca suntem sanatosi, restul nu conteaza, orice se repara.
Va pup, fug langa puiul mic sa fur un pic somnic ca am papat, am facut deja su curat in juma de casa, cealalta jumate cand o ajunge mama ca o astept azi pe la mine sa stea un pic cu puiul sa pot si eu calca, face mancare, etc...
Pupici multi tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns YLARI spune:

Neaza
intreb si eu aici doar doar o mai scrie cineva: Eva "are" o tise ciudata ca si cum s-ar preface ca tuseste. Se accentueaza mai ales daca ii dau importanta. Toata ziua m-a zapacit ieri! In schimb cat am fost iesiti pe afara nu a "tusit" deloc. Sa vad cum se prezinta azi, sunt chiar curioasa!
Pup fetele!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns YLARI spune:

Pana la urma chiar tuseste...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jozsaerika spune:

doar io mai vin pe aici :)

noi am fost la o pseudo nunta in we adica a fost doar cununarea la biserica si in curte la parintii baiatului a fost un mic bufet suedez...apoi ieri am cules strugurii la mama acasa si am pus de un pic de vin...am papat la struguri si la must pana nu ne-am mai putut ridica de pe w
Beatrice a chinut gainile lui maica-mea...le-a facut o casa intr-o cutie cu mobilierul de la papusi , le-a pus jucarii si le-a dat sa papa...doar ca ele (2 si -adus) erau foarte speriate :)

in rest pe la munca ...cu multa treaba
va pup
Erika

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria_mami spune:

Aloooooooo, unde sunteti? Am ajuns pe pagina 2!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaser spune:

Hello,

Eu sunt aci..Va pup...pe tine, pe Erika...o astept si pe Cristina...Sunt super busy sapt asta pana duminica...adica stau noptile sa invat...dar de luni promit sa vin mai des...Intre 2 episoade de reinstalat casa...imi ajung si mie maine cutiile cu haine, carti, jucarii, mobila din TM.

Eli e oficial ballerina de ieri...e ceva de vis! E asa happy! :)

Va pup!

Mergi la inceput