Mladite&Mugurasi marisori de mai-iunie 2008 (1)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns jozsaerika spune:

ia sa mai invigorez si eu atmosfera pe aici

Chiar zilele trecute ma gandeam ca eu nu cunosc pe nimeni in USA ...... saptamana viitoare voi deveni si cetatean maghiar (facilitate oferita de Ungaria maghiarilor din Transilvania) si ca teoretic mi-as putea face pasaport unguresc cu care se poate merge in USA dar eu am doar cunoscuti virtuali in USA

Mihaela cum e acomodarea in USA? Copiilor le place?

La noi la scoala au pus acum un meniu nou adica cat mai natural...doar ca copiilor nu prea le place ...de ex supa de sfecla cu crutoane + mazare cu ochiuri si in plus e 10 lei fata de 7 lei cat a fost anul trecut.

In rest tot munca/lectii + papa/somn ...ne intram in ritm
Astept sa poreasca si optionalele atunci sa vezi jonglat cu orele

V-ati gandit deja la cadourile de Craciun?
mie imi place sa ma pregatesc din timp doar ca exista riscul sa isi schimbe optiunea pana atunci

va pup
Erika

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria_mami spune:

Erika, tu nu ai cont pe FB?
Pai, hai in Canada, sau in State, ca suntem destule prin zona.
Supa aia de sfecla nici eu n-as manca-o.
Eu am cumparat deja o carte ptr. Craciun, e o carte despre Craciun, unde pot sa ma inregistrez pe mine (de ex.) citind cartea; si are si un urs polar cu caciula de Mos Craciun. Am cumparat-o impreuna, dar... a uitat! de ea. Tare-s surprinsa ca a uitat de ea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns belleane spune:

salutare fete dragi,

Ma speriasem ca a disparut subiectul cu Mladite si Mugurasi.
Noi suntem bine, ca de obicei in graba facem 1001 lucruri/zi si inca mai rezistam. Va pup si va astept sa mai povestiti. Ms BB ti-am vazut frumusetile, mi-e dor de tine sa stii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns YLARI spune:

Maaaai fetelooor nici macar un capitol nu am scris de cand ne-am mutat aici ?

Rusinica sa ne fie, eu nici nu mai stiam sa gasesc subiectul....

Pai vine acusi acusi Nadia din vacanta si ne da la disparuti!

Haideti fete dragi, daca mai intrati si aici mai scrieti de puisori!

Tare dragi imi sunteti, acum vreau sa caut in urma perioada de inceput cu puiutii nostri, respectiv sa citesc cum era cu Eva la varsta pe care o are Lucas acum...
Doamne cateodata nu imi vine sa cred ca am doi copii!
Eva e bine, e mare da' e mica, vorba sotului :))) are deja 2 luni de cand merge la gradinita asta si o vad fericita... Relativ, ptr ca din pacate eu sunt cam acaparata de bb mic (care acum e si bolnavior) si ea sigur sufera din cauza asta. Of, grea meseria de mama!
Ma incearca un sentiment... Azi demonteaza sotul patul de bebe al Evei :((( imi vine sa plang... A crescut fata mea!

Va imbratisez tare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns YLARI spune:

Citat:
citat din mesajul lui belleane

salutare fete dragi,

Ma speriasem ca a disparut subiectul cu Mladite si Mugurasi.
Noi suntem bine, ca de obicei in graba facem 1001 lucruri/zi si inca mai rezistam. Va pup si va astept sa mai povestiti. Ms BB ti-am vazut frumusetile, mi-e dor de tine sa stii.

Te iubim, printesa Victoria!!!


Da mai ditamai sperietura am tras si eu, haideti haideti cu ce va mai laudati? Inventati daca nu aveti cu ce numai scrieti fetelor ca moare subiectu aici cu zile

Nadia te rog iarta-ma scriu de pe tel si am apasat gresit la un mesaj al tau pe "raporteaza la moderator" :(( sper sa nu te superi! Te asteptam cu drag sa ne povestesti cum fu in concediu!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jozsaerika spune:

buna fetelor,

vin si eu sa salvez subiectul

Beatrice in continuare nu prea vrea la gradi ...dar cand si cand se vede cate o imbunatatire a situiatiei....a avut si ea o saptamana grea a doua de scoala/gradi pt ca am avut sedinta cu parinti la Norbert apoi 2 zile antrenament la volei tot pt Norbi iar cand a avut din nou Norbert prezentare/serbare si iarasi trebuia sa stea cu mine/noi a izbucnit si mi-a tras o tura de istericale....mai nasol a fost ca stiu ca avea dreptate si i-am si spus dar ce sa facem nu putem fi in mai multe locuri deodata...ea saracutza vroia doar sa se joace acasa

Norbert s-a racit de 2 zile si am si descoperit de ce nu dadea semne de vindecare.../el in fiecare pauza si dupa ore iese in curte intr-o singura bluza ...iar pt a se justifica mai noua inventie este "mami...dar nu mi-ai spus sa ma imbrac cu geaca in pauza"

mai vreti?

nu mi-a iesit cu dansul pt Beatrice dar trebuie sa ma straduiesc mai mult ...Norbert are multe teme si are si volei astfel nu apucam nici o activitate pt Bea ...
in schimb e o dulce daca suntem acasa schimba 3-4 tinute musai stralucitoare si cu rochie care se invarte ...se joaca frumos face scenete cu papusile si cu animalute mici de plus
si ma tot bate la cap de o pisica/caine sau macar un pui de gaina de la mama sa ii aducem acasa

eu sunt super obosita astept cand si cand sa mai fur cate o ora in cada cu o carte buna ...sau cu sotul

daca mai pot mai scriu azi
Va pup
Erika


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns YLARI spune:

Erika ce bucurie sa citesc despre voi!
Sanatate lui Norbert!
Da, e greu cu doi copilasi, unul e mai neglijat/sacrificat intotdeauna dar facem si noi ce putem... Oameni suntem. Cu raceli si noi ne chinuim, Eva a cam avut muci, acum i-au trecut dar tot are vocea suspecta. Lucas cu bronsita si noi cu gatul cu nasul cu capul... Asta e...
Nici Eva nu e mega incantata de gradi dar imi place ca fac o multime de activitati si ies cu ei ba la teatru ba la pizza (azi) Fac o gramada de poze si imi place sa o vad cum e si ea omulet in lumea omuletilor. Cateodata imi pare ca e asa mare...
I-am comandat roxhita Aurora ca au marti petrecere de hallowin sunt curioasa ce fatza o sa faca atunci cand o va vedea!
Va pup mult haideti mai intrati mai povestiti de copilasi!

Eu citesc acum din urma din vremea cand aveau bebelacii noatri 4-5 luni ca sa vad ce faceam cand avea Eva varsta de acum a lui Lucas. E f amuzant dar imi trezeste amintiri, nostalgii... Cand au trecut anii??? Si unde se duc? Eva plange si urla la ideea de batranete, cica nu vrea ca eu sa fiu batrana :))) zic: "pai uite am parul alb" ea: "si ce daca, te vopsesti" looool ce scumpa e iubita mea...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns YLARI spune:

Ola, ce mai e nou?
Sper ca nu va luptati ca noi, cu muci si tuse
Daca fac abstractie de asta, am avut un we linistit, sper ca si voi!

ce mai "face" fetili?
noi am bricolat la dovleci, paianjeni si vrajitoareeee buhuhuhuuuuu

Las ptr cine trece pe la noi, poate i-o place si s-o indura de un mesaj...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria_mami spune:

Citat:
citat din mesajul lui YLARI

Citat:
citat din mesajul lui belleane

salutare fete dragi,

Ma speriasem ca a disparut subiectul cu Mladite si Mugurasi.
Noi suntem bine, ca de obicei in graba facem 1001 lucruri/zi si inca mai rezistam. Va pup si va astept sa mai povestiti. Ms BB ti-am vazut frumusetile, mi-e dor de tine sa stii.

Te iubim, printesa Victoria!!!


Da mai ditamai sperietura am tras si eu, haideti haideti cu ce va mai laudati? Inventati daca nu aveti cu ce numai scrieti fetelor ca moare subiectu aici cu zile

Nadia te rog iarta-ma scriu de pe tel si am apasat gresit la un mesaj al tau pe "raporteaza la moderator" :(( sper sa nu te superi! Te asteptam cu drag sa ne povestesti cum fu in concediu!!!!

YLARI si EVA alaturi de Desiree si printesa VICTORIA

POZE
Mami de Eva scumpa si Lucas dragalas. Iti multumesc, Doamne!


NU ma supaaaar, stai linistita, ca si eu am raporat mesaje la moderatori, din greseala... Oricum, n-am primit cartonas, asa ca ma gandesc ca nu era asa grav

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns YLARI spune:

Nadia bine ai revenit si aici!
Poate povestesti aici mai multe, v-ati odihnit?


Ha ha auzi ca n-ai primit cartonas :))))) sper sa nu imi iau eu cartonas ca raportez oamenii aiurea hahaha

O astept pe Evutz sa vina de la gradi sa imi povesteasca cum fu la petrecerea de halloween (asa se scrie?)

Puuuup fetele si le astept la scriiis

Mergi la inceput