Actiunea "Suspendation"

Raspunsuri - Pagina 62

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

Citat:
citat din mesajul lui mrenescu

Citat:
citat din mesajul lui Ingrid S
Pai ia sa vedem ce-i cu statul asta de drept care suna in gura pedelacilor ca moastele vreunui sfant ortodox. Are careva din voi idee despre anul de gratie 2005 si statul de drept atunci? Nu? Asa memorie scurta sa tot aveti. Ia sa vedem ce s-a intamplat atunci.
http://www.jurnalul.ro/observator/basescu-bbc-2005-presedintie-camere-617666.htm
Dar e de la sine inteles ca betivul poate da vina pe scurta intrerupere a judecatii, nu-i nimic nou sub soare.
Mai citim in articol ca Monica Macovei, alta personalitate puternica a politicii romanesti indragostita de sticla era foarte vehementa impotriva CCR, mai mult, ii acuza ca fac jocul PSD si asa mai departe continuam povestea.
Daca v-a placut, ma bucur. Daca nu, tot aia e.
Mrenescu, marele mincinos al acestei mici tari e exact seful ala pe care-l adulezi. Cuvantul demisie iti spune ceva? Hahaha....abia astept ziua de 29 iulie. Niciodata n-am sa pun cu mai multa satisfactie stampila pe un document.





"Simpatica" doamna,

Ne insulti tuturor inteligenta. Nu toti astia care nu suntem de acord cu porcariile infaptuite de USL in ultima saptamana suntem pedelaci. Daca toti am fi pedelaci, asa cum plastic ne numesti, voi toti astia care adulati nemerniciile comise sunteti ...uslamisti. Parca asta era una dintre denumiri!. Suna bine? Confortabil? Iti recomand ca inainte de a da cu bata in balta si a te stropi toata sa te uiti mai cu atentie ca aici se discuta civilizat, cu argumente, indiferent de opinia fiecaruia. Asta face diferenta dintre forumurile unde esti tu platita sa postezi si forumul despre copii. Nu sunt sigura ca esti in stare sa procesezi cum se cuvine ceea ce ti-am scris mai sus dar n-am mari asteptari de la tine, oricum.

Revenind la discutie, n-a zis nimeni, draga doamna, ca presedintii camerelor n-ar trebui sa fie ai majoritatii parlamentare. Tu ce subiect ai citit inainte de a scrie aici raspunsul? Noi ne-am opus incalcarii regulamentelor celor doua camere ( pentru ca asta s-a intamplat!), incalcarii grosolane a Constitutiei precum si meodificarii legii referendumului cu o zi inainte de suspendare. Din nou, ai citit integral dezbaterile de aici? Nu. Atunci evita sa te pronunti, in stilul care va caracterizeaza ( adica fara bun simt si jignind) pentru ca deja va stie o lume intreaga. La propriu!

Din alt punct de vedere: cine a fost sef al senatului pana in noiembrie anul trecut? D-l Mircea Geoana, iti spun eu daca nu stii. Iar alianta ta nu avea atunci majoritatea. Sau gresesc? Cine l-a inalturat? Iti spun tot eu. Grupul parlamentar care l-a sustinut, adica PSD! Te ajuta Google daca vrei sa-ti reimprospatezi memoria. Ca dupa aceea baietii n-au mai avut si majoritate ca sa-si puna altul in loc si au pierdut postul in favoarea lui Blaga, ei bine, asta e chiar rezultatul pe care ti-l doreai mai sus. Majoritatea sa aiba sefia senatului. Numai ca atunci s-a si respectat regulamentul senatului.

PS. Daca nu vei intelege sa pastrezi un ton si un limbaj cuviincios, promit sa fac primul raport catre moderatori de cand m-am inscris pe forum.

Platita sa postezi poate esti tu, eu opiniile mi le-am afirmat de ani buni pe acest forum si nu ma reactivez cand se ingroasa gluma, iti sugerez sa iti retragi chestia cu postatul, altfel te raportez eu pentru obraznicie. Hotul striga hotii, nimic nou sub soare. Ai aparut si tu ca o floricica nevinovata, ia uite unde sedea madam corectitudine. Stii sa insulti ("bou") si pretinzi de la altii sa fie cu bun-simt.
Asta au facut si guvernantii acestei tari, acum sar de fund in sus cu statul de drept si alte alea, cand au furat voturile in Parlament UNDE ERA STATUL DE DREPT?? A fost demult furat, prin nesimtire si aroganta, l-au egalat pe Nastase la capitolul asta.
I-am ciuruit da, da....vine si reversul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Pentru ambele daca nu va potoliti va pun pe stand by pana va mai calmati.

www.romleas.ro/Rosia%20Montana/" target="_blank">Ce nu stiu romanii despre aurul lor!

Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

Legea referendumului.
De ce nu spuneti aici ca legea a fost modificata cand a simtit Basescu ca i se clatina scaunul sub fund? Adica din 2007 pana in aprilie 2012 legea a fost buna, si dintr-o data o schimbam ca nu cumva sa fie demis el prezidente mai usor?
Presedintele a fost ales cu majoritate simpla, 50% plus 1 dintre alegatorii prezenti la urne si vroia sa fie demis cu majoritate calificata, adica 50% plus 1 din intreg corpul electoral? Nu pute ceva aici, hm?
Si corect era sa precizati ca CCR a declarat constitutionala si a validat varianta din 2007.
Poate nu va convine...poate strigati ca Macovei ca e aservita, aveti tot dreptul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Din punctul meu de vedere ai dreptate insa te exprimi exact pe invers. Din 2007-2012 nu a fost buna. De aceea au si modificat-o acum in 2012 si au readus-o la forma initiala.
Moral cred ca este corect sa se mearga pe majoritatea simpla. Ramane in sarcina votantilor sa-si exercite dreptul la vot asa cum doresc.

www.romleas.ro/Rosia%20Montana/" target="_blank">Ce nu stiu romanii despre aurul lor!

Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catrinik spune:

Sedinte de azi ale curtii:
http://www.ccr.ro/sedinte/9iulie.pdf

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mickyyy spune:

In politica romaneasca exista dintotdeauna mari diferente intre moral si legal.
Moral era ca Roberta Anastase sa fie demisa de la sefia camerei, legal insa actiunea nu are niciun temei.
Moral era ca Ponta sa isi dea demisia ca a plagiat, dar legal, nu exista o baza pentru asta.
etc...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rall spune:

Citat:
citat din mesajul lui ch_dana

Iar inlocuitorii lui ma sperie de-a dreptul, am senzatia ca Nastase era democrat rau pe langa astia...


Pai inlocuitorul lui Basescu nu se cunoaste inca, trebuie sa il votam intai.

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mrenescu spune:

Citat:
citat din mesajul lui capcaunul

www.hotnews.ro/stiri-esential-12748063-angela-merkel-considera-inacceptabila-incalcarea-statului-drept-romania.htm" target="_blank">Angela Merkel, o basista!


Capcaunul, exact asta ma pregateam sa spun si eu. Mi-ai luat "barfa" din gura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mickyyy spune:

Citat:
citat din mesajul lui capcaunul

www.hotnews.ro/stiri-esential-12748063-angela-merkel-considera-inacceptabila-incalcarea-statului-drept-romania.htm" target="_blank">Angela Merkel, o basista!


Offf, nimic nu stiti, voi barbatii!!
Angela (Merkel) s-a intalnit pe holurile parlamentului european cu Monica (Macovei), si-au pus-o de-o barfa ca intre fete! Monica, intristata ca isi va pierde locul de europarlamentar, o ruga pe Angela, asa, ca intre fete, sa-i puna o vorba buna acolo sus, sa nu ramana somera! Si din solidaritate feminina, Angela o ajuta pe Monica sa iasa basma curata, punandu-si purtatorul de cuvant sa mai spele din rusinea Monicai

Edit, ca rad singura in fata monitorului , am zis sa impartasesc cu voi comentariile altora. Tot ce urmeaza reprezinta plagiat, sorry, dar nu mai stau sa pun ghilimele:

Daca as fi in locul lui Ponta, as acuza-o de plagiat, au mai spus asta cu inacceptabilul si francezii si americanii si olandezii, etc, etc. D-na Merkel n-a pus nici ghilimele si n-a trecut nici in bibliografie.

S-a pronuntat si Merkel, acest agent pseudo-basist, activat de lobby-ul extern al serviciilor secrete! Ce sa iti povestesc... Sa stea in banca ei grasana asta! Mai, frate! Doar o fraza am scris in stil ciutacian si deja simt ca mi-a scazut IQ-ul. Nu inteleg pur si simplu cum sunt unii oameni care pot sa faca asta - si zi de zi.

In mod sigur citeste FAZ (dupa cum se stie, un alt ziar vandut lui Basescu).
Oricum, avand in vedere ca avem un presedinte atat de influent, care ii are la degetul mic pe toti sefii de stat si de guvern din Europa si USA, de ce am vrea sa-l schimbam?

Mergi la inceput