Actiunea "Suspendation"

Raspunsuri - Pagina 60

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Rufus, am o rugaminte personala, daca se poate (nu gasesc si emoticon cu aia care da din gene, ca pe mess ), vrei, te rog, sa nu mai spui "ochi de peste fiert"? E foarte deranjant, pentru mine cel putin, sa tot citesc jignirea asta care se refera la aspectul fizic, nu la inteligenta sau capacitatea cuiva. Stiu ca alt user a fost apostrofat pt referiri la inaltimea sau grasimea unor doamne din politica romaneasca, ar fi dragutz daca ne-am limita la evaluarea aspectelor ce tin de morala si intelect. Ochii ii ai cum ti i-a dat natura si aia e....
Multumesc!



Am marfa la bazar umanitar DC

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

O sa ma straduiesc...

Rufus, Tora si iadele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mrenescu spune:

Rufus,

Eu pur si simplu nu-l cred. Eu mai degraba cred in varianta in care suspendarea e proiectul carierei lor. Daca il rateaza vor fi maziliti de propriile partide. Recunosc ca sper din suflet sa se intample asta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AdiS spune:

Am citit doar ultimele 2 pagini. Vad ca se vorbeste de diaspora si votul ei. hmmm. Sa inteleg ca au gasit deja o solutie pentru ca diaspora sa nu mai voteze? E legala sau s-a adoptat ceva, rapidus, prin ordonanta de urgenta?

Legat de Adrian Nastase, eu cred ca nu il vor gratia nici in timpul interimatului lui Crin Antonescu nici dupa, chiar daca USL castiga alegerile. Asta pentru ca in primul rand, AN a ajuns la Rahova si pun pariu ca de fapt nu i se pare ca e chiar asa de rau. Cred ca si-a dat seama ca poate strange din dinti sa reziste 8 luni in inchisoare, la aceasta adaugandu-se relatiile pe care si le poate face acolo + capitalul politic pe care il poate aduna si domnia sa si USL (ma rog PSD).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Celena2 spune:

Citat:
citat din mesajul lui AdiS

Legat de Adrian Nastase, eu cred ca nu il vor gratia nici in timpul interimatului lui Crin Antonescu nici dupa, chiar daca USL castiga alegerile. Asta pentru ca in primul rand, AN a ajuns la Rahova si pun pariu ca de fapt nu i se pare ca e chiar asa de rau. Cred ca si-a dat seama ca poate strange din dinti sa reziste 8 luni in inchisoare, la aceasta adaugandu-se relatiile pe care si le poate face acolo + capitalul politic pe care il poate aduna si domnia sa si USL (ma rog PSD).


Pai, s-ar putea sa-i placa mai mult postura de victima, daca s-a ajuns pina acolo incat perioada asta de detentie sa fie comparata cu cea a marilor personalitati (C. Coposu....)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

Eu am sa votez pentru suspendare. Cred ca abia dupa ce dispare Basescu din politica romaneasca se vor normaliza relatiile dintre politicieni si nu numai.

http://alteopiniisiganduri.blogspot.ro/2012/07/era-basescu.html

Eu declar ca sunt anti Basescu, anti PDL, anti USL. Nu se poate fara clasa politica dar cum s-ar putea sa se schimbe clasa politica actuala?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ch_dana spune:

Eu am sa votez impotriva suspendarii. L-am votat pe Basescu, nu l-as mai vota a doua oara, dar ce se intampla acum e orice numai democratie nu. Iar inlocuitorii lui ma sperie de-a dreptul, am senzatia ca Nastase era democrat rau pe langa astia...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Eu sunt curios de cu totul altceva.
Demiterea sefilor de la senat si camera deputatilor este ilegala.
Au demarat procedura si nu vad (respectand legea) cum sa nu fie repusi in functie.
Iar daca respectand legea acest lucru se va intampla, pe cale legala de consecinta Antonescu nu poate deveni presedinte interimar. Toate acestea doar daca se respecta disp legala in vigoare.
Chiar sunt curios.

www.romleas.ro/Rosia%20Montana/" target="_blank">Ce nu stiu romanii despre aurul lor!

Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mrenescu spune:

Citat:
citat din mesajul lui sirimie

Eu am sa votez pentru suspendare. Cred ca abia dupa ce dispare Basescu din politica romaneasca se vor normaliza relatiile dintre politicieni si nu numai.http://alteopiniisiganduri.blogspot.ro/2012/07/era-basescu.html

Eu declar ca sunt anti Basescu, anti PDL, anti USL. Nu se poate fara clasa politica dar cum s-ar putea sa se schimbe clasa politica actuala?


Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005) & Monica (23 aprilie 2009)

Am blog



Sigur ca poti face asta. E dreptul tau. Este opinia ta. Doar ca trebuie sa te asiguri ca in fata buletinului de vot iti poti spune cu mana pe inima ca schimbarea presedintelui va rezolva problemele Romaniei.

Pana una alta eu vad o criza de imagine la nivel european. Romania e privita circumspect si toate miscarile politice ( corecte sau nu) sunt privite indoielnic de catre cancelariile europene sau Casa Alba. Au transmis suficiente semnale ca sa nu le intelegem sau sa pretindem ca nu le intelegem. De economia romaneasca nu se mai ocupa, in schimb, nimeni. Euro a sarit in aer, dolarul la fel. Urmeaza scumpiri ale carburantilor ( pretul lor depinde de dolar, remember?), energia s-a scumpit deja. De la pretul carburantilor vor incepe scumpiri in lant pentru absolut orice. In vremea in care se preconizeaza dezastrul sa vedem care este principala preocupare a primului ministru ( un mincinos deja dovedit) si a presedintelui interimar? Campania de demitere a presedintelui suspendat!!! Asta dupa ce au incalcat crunt legea fundamentala a statului Roman si au tavalit crancen institutii esentiale.

Si noi vrem liniste? Iti aduci aminte de "linistea" dintre 2000-2004? Atunci ne "linistise" Nastase. Acum s-ar putea sa-l gratiem. In doua luni alianta nefireasca PSD&PNL a dat masura a ceea ce poate face. Mai departe, daca noi vrem doar liniste...atunci asta ar trebui sa avem.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mrenescu spune:

Citat:
citat din mesajul lui marius

Eu sunt curios de cu totul altceva.
Demiterea sefilor de la senat si camera deputatilor este ilegala.
Au demarat procedura si nu vad (respectand legea) cum sa nu fie repusi in functie.
Iar daca respectand legea acest lucru se va intampla, pe cale legala de consecinta Antonescu nu poate deveni presedinte interimar. Toate acestea doar daca se respecta disp legala in vigoare.
Chiar sunt curios.

www.romleas.ro/Rosia%20Montana/" target="_blank">Ce nu stiu romanii despre aurul lor!

Eu pur si simplu / Pagina legislativa


Marius, greu de crezut ca cineva mai respecta legea in tara asta, judecand dupa ultimele zile. Recunosc ca as rade totusi cu lacrimi sa-l vad pe Blaga zambindu-i frumos lui Antonescu de la Cotroceni.

Mergi la inceput