Actiunea "Suspendation"

Raspunsuri - Pagina 59

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Nici o parere noua.
Nici macar nu-i o idee originala.
Daca ar putea, Antonescu ar taia voturile tuturor celor din diaspora, cu impozit sau fara, cu sepcuta sau caciula. Stie ca (aproape) nimeni dintre ei nu-l vor vota. Ba mai mult, bor vota contracandidatul lui.
Dar ma astept la orice de la el si restul gastii, inclusiv ceva faina pe palton si o mama de bataie afara.

Rufus, Tora si iadele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catrinik spune:

Exista o petitie on line pt Bruxelles:
https://www.facebook.com/events/201236163337460/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mrenescu spune:

Ma penalizeaza forumul daca il fac pe baiatul asta ( Crin - presidentul) bou? Daca ma penalizeaza atunci nu-l fac.

De ani buni banii stransi de romanii de peste hotare cu muuuulta umilinta si sacrificiu ( si stiu ce spun caci am incercat sportul asta si n-am putut rezista de dorul pamantului pe care m-am nascut) sunt trimisi in tara si reprezinta o mare parte din PIB. Dar cum prietenul nostru - marele presedinte Crinu balerinu - habar n-are cu ce se manaca economia tarii sau economia in general, debiteaza tot felul de ineptii.

Daca as fi romanca din diaspora m-as duce la vot, asa de albastra. Pentru ca din pacate pentru el atata timp cat am cetatenie romana am si drept de vot! Sac!

Le e frica tare de diaspora, e clar. Nu stiu cum s-o mazileasca. La cum ati tavalit zilele astea Constitutia baieti eu zic sa dati voi un OUG pe care sa-l publicati repede in Monitor, si sa le retrageti cetatenia ca oricum noi suntem acum mai rau ca Belarusul. Dar aveti grija ca sunt unii care au plecat doar in vacanta. Sa nu-i faceti apatrizi in timp ce ei fac linistiti plaja la bulgari!

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:




Tu ai citit articolul, sau doar titlul?



Am marfa la bazar umanitar DC

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielag spune:

Laura, declaratia lui Antonescu este urmatoarea: "Nu se pune problema gratierii lui Adrian Nastase de presedintele interimar Crin Antonescu".
Nu era mai simplu sa zica: "Nu se pune problema gratierii lui Adrian Nastase" ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lili_ka spune:

Citat:
citat din mesajul lui Laura25




Tu ai citit articolul, sau doar titlul?



Am marfa la bazar umanitar DC

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me


Bineinteles.
Vezi si raspunsul de mai sus.
In plus :
Uite ce zice Crin:
"Crin Antonescu s-a aratat neincrezator in justetea verdictului dat de Inalta Curte in cazul Adrian Nastase.

"Oficialii europeni au comentat ca, in Romania, e in regula ca un fost premier sa fie inchis, de parca ar fi vreun stindard. La noi asta inseamna ca justitia merge bine, in timp ce, in Ucraina, in cazul Timosenko, lucrurile stau invers. Nu cred ca politica s-a separat de justitie. La nivelul proiectiei politice in jurul lui Adrian Nastase nu cred ca poate veni cineva sa spuna ca s-a separat factorul politic de desfasurarea procesului", spunea Crin Antonescu in 20 iunie. "

Tu ce intelegi de aici?
Iar mai devreme tot el spusese:
"In ce priveste posibilitatea gratierii lui Adrian Nastase ulterior, daca ar fi ales presedinte, Crin Antonescu a spus: "Nu s-a pus problema gratierii lui Adrian Nastase, nu e o tema de campanie. E drept, procedura gratierii exista si gratierea este un gest politic asumat, important. Dar as vrea sa fie clar: Justitia nu este controlata si, pana una, alta, Adrian Nastase tocmai a fost condamnat si tocmai este in puscarie". "
Prima data spune ca justitia nu este controlata , mai tarziu ca nu crede ca politica s-a separat de justitie.
Asa ca ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Pai mie mi se pare destul de clar: atat timp cat este presedinte interimar, nu il va gratia. Apoi, indiferent daca este demis sau nu Basescu, in urma alegerilor pt presedentie, Antonescu nu va fi presedinte (cred ca sunteti de acord cu mine ca sansele sunt minim, minim, minime sa ajunga veodata presedinte asta). Deci nu.



Am marfa la bazar umanitar DC

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mrenescu spune:

Laura, eu am citit articolul. Omul a declarat franc purul adevar. Nu si-au pus problema sa-l gratieze pana pe 29 iulie. Cine a avut urechi sa auda si ochi sa citeasca a inteles ca incepand cu 30 iulie ar putea face si asta. Sa analizam putin declaratiile

1."Nu s-a pus problema gratierii lui Adrian Nastase, nu e o tema de campanie. E drept, procedura gratierii exista si gratierea este un gest politic asumat, important." - In concluzie nu facem asta cat suntem in campanie. Pe urma ramane o optiune deschisa. Dar nu in timpul campaniei!

2. "Justitia nu este controlata si, pana una, alta, Adrian Nastase tocmai a fost condamnat si tocmai este in puscarie ( obs. mea - nu acum nu e, ai dreptate!).Dar ", Nu cred ca politica s-a separat de justitie. La nivelul proiectiei politice in jurul lui Adrian Nastase nu cred ca poate veni cineva sa spuna ca s-a separat factorul politic de desfasurarea procesului" ( pai ne hotaram prietene? E controlata sau ba? Nu e, dar tare v-ati dori voi sa fie. Sa speram ca poporul asta nu e atat de fraier va incat sa muste momelile intinse de voi. Asta va e Romania bunului simt? Sau ala era doar un slogan de campanie???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Treaba se poate rezolva mai curand decat credeti.
Daca poporul nu-l va demite pe Basescu, Ochi de peste fiert a promis ca va pleca definitiv din viata politica.
Mie mi se pare o varianta destul de plauzibila...desigur, daca nu uita si el, ca Ponta, ce vorbeste in public.

Rufus, Tora si iadele

Mergi la inceput