Actiunea "Suspendation"

Raspunsuri - Pagina 37

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Acu sa nu intelegeti ca tin parea unora sau altora. Dar mi se par exagerari grosolane afirmatiile astea cu pumnul in gura presei, "merg pe burta si vorbesc in soapta ca cine stie pe cine deranjez". Vad ca dati cu spor din taste si criticati si in stanga si in dreapta oameni din politica (de toate culorile, vorbesc la modul general acu) si nu a inchis nimeni serverul, nu a sters nimeni nimic, nu v-a banat nimeni ip=ul. Ziarele sunt pline de stiri anti-usl si anti=pdl in egala masura (Marius, aici te=am citat chiar daca nu am pus ghilimele). Oamenii au iesit si au manifestat si pro si anti Basescu si anti-toata lumea. Nu am vazut jandarmi cu bate, nu am vazut oameni bagati in dube. Unde e dictatura si "pumnul in gura"?



Edit: am schimbat 'balacariti' in 'criticati' pentru cei sensibili la cuvinte mai radicale.



Am marfa la bazar umanitar DC

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielag spune:

Laura, mai usor cu generalizarile. Nu stiu sa fi balacarit pe undeva.

Mickyyy a tras concluzia respectiva dupa ce a vazut ca serverul in cauza nu mergea de minute bune. Eu am vazut ca era down, nu stiu cat a fost asa, ca n-am verificat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mrenescu spune:

Citat:
citat din mesajul lui marius

Presedintele poate fi demis cu majoritatea simpla a celor care si-au exercitat dreptul la vot in acest sens.
Cred ca este o decizie corecta.


www.romleas.ro/Rosia%20Montana/" target="_blank">Ce nu stiu romanii despre aurul lor!

Eu pur si simplu / Pagina legislativa


Poate. Dar asumand ca se prezinta 150 de oameni la vot sau mai bine 3, si voteaza pentru demitere,cum ar putea anula 3 voturi 5 milioane cu care Presedintele a castigat al doilea mandat?

Singura solutie e sa se iasa masiv la vot si fiecare sa judece singur daca e in regula ce se intampla acum. Nu e Basescu usa de biserica dar asa abuzuri fara precedent eu una nu-mi amintesc. Poate inainte de 89, dar eram prea tanara pe atunci.

Pana una alta noutatile sunt:
1.
"Curtea Constitu#355;ional#259; a emis, vineri, un comunicat prin care ī#351;i exprim#259; īngrijorarea īn leg#259;tur#259; cu faptul c#259; judec#259;toarea Aspazia Cojocaru a fost amenin#355;at#259; īnainte de īnceperea dezbaterilor privind avizul de suspendare din func#355;ie a pre#351;edintelui Traian B#259;sescu."Citeste mai mult pe REALITATEA.NET: http://www.realitatea.net/suspendare-basescu-judecator-ccr-amenintat-inaintea-sedintei-curtii_961309.html#ixzz1zqALoOAA

2.
SUSPENDAREA PRE#350;EDINTELUI TRAIAN B#258;SESCU. Evolu#539;iile recente din Romānia pot pune īn pericol progresele realizate īn ultimii ani, avertizeaz#259; Comisia European#259;, care anun#539;#259; c#259; pre#537;edintele CE Jose Manuel Barroso a exprimat īngrijor#259;rile Bruxellesului īntr-o convorbire cu premierul Victor Ponta.
Citeste mai mult pe REALITATEA.NET: http://www.realitatea.net/barosso-l-a-sunat-ingrijorat-pe-ponta_961308.html#ixzz1zqAk9yIw

3.euro a ajuns la 4.51

4. Crin zicea dimineata ca daca CC nu se pronunta vor merge mai departe fara avizul ei . Pe el cine-l suspenda ca incalca legea fundamentala???!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Citat:
citat din mesajul lui danielag
No, trebuiau sa nu scrie nimic pen' ca n-are miez...

Exact! Trebuiau sa aiba date concrete si apoi sa scrie. Asa, nu au facut decat sa induca o stare de panica fara rost.



Am marfa la bazar umanitar DC

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielag spune:

Ah, panica avea rost doar daca stiam detalii mai multe. Nu-i suficient ca un judecator de la CC a fost amenintat (btw, nu stie cine a amenintat-o, deci mai bine nu mai ziceau nimic). Mie mi se pare grav, dar asta e doar opinia mea.

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mrenescu spune:

Citat:
citat din mesajul lui Mickyyy

Sincer, nu pot decat sa ii multumesc lu' Basescu pentru ce a facut, numindu-l pe Ponta premier!! Chiar daca si-a riscat functia, a riscat constitutia, si toate progresele facute de Romania in ultimii ani, a oferit romanilor o sansa unica: de a vedea de ce sunt in stare cei de la USL inainte de votul din noiembrie!!
Rabdam si strangem din dinti cateva luni, si ne rugam sa faca astia cat mai multe magarii pana atunci, sa fim siguri ca nu mai pupa guvernare inca 4 ani!!

Pentru ca daca mai pastra un guvern pro PDL dupa ce a picat si MRU, in toamna am fi avut cel putin 85% guvern USL!


Mikyy si eu am avut aceleasi ganduri. Sa vada populatia ce poate USL pana la alegeri. Om rabda noi cumva pana atunci - sunt cateva luni, nu?Poate se convinge si sotul meu care e USL-ist convins, fost Liberal convins.
Dar - am rata in euro pentru casa si-l privesc pe "mr. moneda europeana" cum din cauza crizei politice creste ca fat frumos, cu fiecare ora. Mai pot astepta cateva luni in conditiile astea?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Da` e ambiguu si articolul in sine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

http://media.hotnews.ro/media_server1/document-2012-07-6-12720764-0-avizul-curtii-constitutionale.pdf

sunt 30 de pagini de citit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mickyyy spune:

A aparut decizia integrala a curti:

http://www.hotnews.ro/stiri-politic-12720692-zgonea-ccr-trimis-avizul-consultativ-catre-parlament.htm

am rasfoit-o (sunt 30 de pagini), in mare nu prea e de suspendare. revin cu amanunte dupa ce o citesc cum trebuie.

PS: ce e scris cu bold e ce zice curtea, sa citii mai usor

Mergi la inceput