Ponta a plagiat!

Raspunsuri - Pagina 29

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lali

Las' ca l-am auzit pe Dinescu aseara la Realitatea care-l apara cica pe Ponta cam asa (citat aproximativ): Ponta nu e el de vina, ca stim toti cum se fac lucrarile astea de doctorat, angajezi un "negru" care sa o faca pentru tine si ala te trage in teapa si copiaza. Iar tu, daca nu verifici serios te trezesti cu plagiatul ....



No, ce sa mai zici la una ca asta !...




Asta o inteleg numai cei care au asudat la o asa munca si nu au pus "negrii" la munca in locul lor!
Eu cred ca am spus pe aici ca Ponta nu poate sa fie facut vinovat din moment ce nu si-a scris lucrarea cu manuta lui si nici nu si-a citit-o! El chiar crede ce afirma!El crede in "negrul" sau!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nadaflorilor spune:

Citat:
citat din mesajul lui b.nica

Citat:
citat din mesajul lui Lali

Las' ca l-am auzit pe Dinescu aseara la Realitatea care-l apara cica pe Ponta cam asa (citat aproximativ): Ponta nu e el de vina, ca stim toti cum se fac lucrarile astea de doctorat, angajezi un "negru" care sa o faca pentru tine si ala te trage in teapa si copiaza. Iar tu, daca nu verifici serios te trezesti cu plagiatul ....



No, ce sa mai zici la una ca asta !...




Asta o inteleg numai cei care au asudat la o asa munca si nu au pus "negrii" la munca in locul lor!
Eu cred ca am spus pe aici ca Ponta nu poate sa fie facut vinovat din moment ce nu si-a scris lucrarea cu manuta lui si nici nu si-a citit-o! El chiar crede ce afirma!El crede in "negrul" sau!


Dar e culmea aberatiei, auzi angajez un "negrisor" sa-mi scrie teza si asta e obligat tata sa o faca originala ca altfel jar mananca! "Negrisorul" nu va recunoaste nimic, ar fi fraier sa o faca, ba mai mult ar putea sa-l acuze si asta de ceva acolo....

Cand ti-ai pus semnatura ca autor iti asumi toate greselile din lucrare!

Chiar daca lucrarea e perfecta si mai da dovada si de originalitate, semnand o lucrare la care nu te-ai implicat comiti un fals, iar falsul e si asta prevazut undeva in codul penal.

Daca ar recunoaste ca lucrarea e scrisa de altcineva, pe langa plagiat va mai fi acuzat si de fals (intelectual, sub semnatura privata..stiu ei juristii mai bine).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

Citat:
citat din mesajul lui nadaflorilor

Citat:
citat din mesajul lui b.nica

Citat:
citat din mesajul lui Lali

Las' ca l-am auzit pe Dinescu aseara la Realitatea care-l apara cica pe Ponta cam asa (citat aproximativ): Ponta nu e el de vina, ca stim toti cum se fac lucrarile astea de doctorat, angajezi un "negru" care sa o faca pentru tine si ala te trage in teapa si copiaza. Iar tu, daca nu verifici serios te trezesti cu plagiatul ....



No, ce sa mai zici la una ca asta !...




Asta o inteleg numai cei care au asudat la o asa munca si nu au pus "negrii" la munca in locul lor!
Eu cred ca am spus pe aici ca Ponta nu poate sa fie facut vinovat din moment ce nu si-a scris lucrarea cu manuta lui si nici nu si-a citit-o! El chiar crede ce afirma!El crede in "negrul" sau!


Dar e culmea aberatiei, auzi angajez un "negrisor" sa-mi scrie teza si asta e obligat tata sa o faca originala ca altfel jar mananca! "Negrisorul" nu va recunoaste nimic, ar fi fraier sa o faca, ba mai mult ar putea sa-l acuze si asta de ceva acolo....

Cand ti-ai pus semnatura ca autor iti asumi toate greselile din lucrare!

Chiar daca lucrarea e perfecta si mai da dovada si de originalitate, semnand o lucrare la care nu te-ai implicat comiti un fals, iar falsul e si asta prevazut undeva in codul penal.

Daca ar recunoaste ca lucrarea e scrisa de altcineva, pe langa plagiat va mai fi acuzat si de fals (intelectual, sub semnatura privata..stiu ei juristii mai bine).





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catrinik spune:

Astia ajung in curind la concluzia: mortul e de vina....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

Citat:
citat din mesajul lui catrinik

Astia ajung in curind la concluzia: mortul e de vina....

Nu, ai citat gresit, corect ar fi:"maurul a gresit, maurul poate sa moara!" Care o fi saracul ala muncit pe post de "negrisor"?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

nu si-a scris el lucrarea, bineinteles ca nu.

Loryi, da, e sinistru sa se copieze la clasa a 4-a.
Dar am ales sa nu ma stresez, mi-a arat viata ca prea putin conteaza ca mai are si altu nota 10 pe langa tine.



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!

Cum mi-am alaptat copiii


Sabina's blog, Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

Asta face parte din categoria "hai sa zambim" desi un pic amar.

Google, cel mai mare motor de cautare din lume, nu a ramas "indiferent" la acuzatiile de plagiat la adresa premierului Victor Ponta.

Primul rezultat afisat de Google, pentru cautarea "plagiator", este chiar pagina personala a lui Victor Ponta, www.victorponta.ro.
Nu doar primul rezultat al cautarii este despre premierul Romaniei, ci aproape toata prima pagina.

Nici la cautarea de imagini lucrurile nu stau prea diferit. In cea mai mare parte, cuvantului "plagiator" ii sunt asociate imagini ori caricaturi cu Victor Ponta sau chiar CV-ul premierului.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali spune:

Eu zic sa stati linistite sa nu va mai agitati. Tocmai am aflat pe la alte subiecte ca pe sustinatorii USL ii lasa rece plagiatul lui Ponta. Si cum sunt majoritari si la guvernare, cam asta-i soarta invatamantului romanesc.

Asa ca Sabina, Corap si restul mamicilor ganditi din vreme pentru copii vostri variante pentru universitati unde conteaza numai invatatul nu copiatul si pozitia celui care copiaza. Eu sigur asta fac.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deceneus spune:

Nu-i lasa rece, dar nu fac din asta o prioritate nationala, ca sa ascunda alte ilegalitati cu efecte economice devastatoare.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vauva spune:

Citat:
citat din mesajul lui Deceneus

Nu-i lasa rece, dar nu fac din asta o prioritate nationala, ca sa ascunda alte ilegalitati cu efecte economice devastatoare.


Mintile ilustre discuta idei; Inteligentele medii discuta evenimente; Mintile reduse discuta persoane. (Eleanor Roosevelt )



Ba pardon, este o prioritate nationala, pentru ca el reprezinta Romania prin functia lui si tocmai de aceea ar trebui sa fie "nepatat". Este o insulta adusa celor care au muncit cinstit sa-si faca studiile si din cauza lui diplomele romanesti vor fi privite cu suspiciune in intreaga lume. Mi-e sila de astfel de oameni iar faptul ca el ocupa aceasta functie si la mana lui stau decizii care hotarasc soarta poporului roman imi da fiori reci. Stiu ce inseamna sa faci lucrari academice si cata munca trebuie depusa (inclusiv lucrare trecuta prin program de depistare a plagiarismului) incat sa ma revolte bataia de joc a lui Ponta si mai ales tupeul si nesimtirea cu care are curajul sa se afiseze in fata poporului.

Mergi la inceput