Ponta a plagiat!

Raspunsuri - Pagina 28

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

solutia mea este de cand a inceput copilul meu scoala sa inimizez importanta pe care o da acestei institutii.
Atentie, nu invatarii.
am iesit sper eu definitiv din jocul concursurilor si practic, de-acuma ca sunt mult mai in putere vom face un fel de homeschooling cu 4 ore pe zi petrecute in afara casei la un fel de inchisoare penbila.
nu am indoieli ca o sa ia si capacitatea si bacul.



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!

Cum mi-am alaptat copiii


Sabina's blog, Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loryi1974 spune:

Sabina, stiu, dar mai nou exista evaluari la clasa a IV a, la clasa A Vi a etc, in unele scoli se va copia la greu.
Pe de alta parte, nu-i normal ca la un concurs ce are acceptul Ministerului Educatiei sa se produca grave anomalii, intr-o scoala din invatamantul de atat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corap spune:

io la parerea sabinei am ajuns de mult, si ai mei inca nu-s la scoala...

io doar intrasem sa zic ca asta ori e tampit ori e cretin - ca citii acu' interviu' in der spiegel si face o glumita cu dictatori la sfarsit. si desi teza plagiata & cartile sunt despre curtea penala internationala (aka tribunalul penal international), fix aia care se ocupa cu dictatorii, el zice ca ar vrea sa practice la curtea internationala de justitie (a' care judeca conflictele inter state, nu se ocupa de dictatori) si care are treaba cu cealalta institutie fix doar cat ca-s la haga ambele. hai, mai, cat de idiot poti fi?

edit: "I would also love to go the International Court of Justice in The Hague and practice my trade against dictators. That would be nice: To live in a united Europe and to prosecute these terrible politicians who have trod on human rights."
daca nu ma credeti: http://www.spiegel.de/international/europe/interview-with-romanian-prime-minister-ponta-on-democracy-and-europe-a-845850.html

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali spune:

Las' ca l-am auzit pe Dinescu aseara la Realitatea care-l apara cica pe Ponta cam asa (citat aproximativ): Ponta nu e el de vina, ca stim toti cum se fac lucrarile astea de doctorat, angajezi un "negru" care sa o faca pentru tine si ala te trage in teapa si copiaza. Iar tu, daca nu verifici serios te trezesti cu plagiatul ....



No, ce sa mai zici la una ca asta !...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corap spune:

sa tragem negru-n teapa acu' ca nici macar nu si-a citit lucrarea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali spune:

Ideea este ca ce scrii tu acolo sunt treburi de mare finete pe care nu-i sigur ca le intelege nici maca doctorul in cauza, darmite auditoriul.

Momentan minciunile si dezinformarile sunt mari de tot. Citeste, te rog aici, chiar daca e off topic pe mine m-a ingrozit gradul de dezinformare oficial asumat la nivel de vicepresedinte PNL:

http://www.ziare.com/uniunea-social-liberala/traian-basescu/usl-daca-basescu-nu-e-demis-concedierile-taierile-de-pensii-si-salarii-vor-continua-1180146

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corap spune:

a, eu am trecut la subtilitati ca acolo-i zona mea de confort - ca m-am plictisit sa tot explic lucruri evidente.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 29B_ella spune:

Lali,ce dreptate ai!

Cat despre Dinescu...fara comentarii,e un politruc trist.
Cred ca daca Ponta viola o gaina nevinovata,o gasea tot pe biata gaina vinovata.

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali spune:

Nu stiu daca s-a mai scris insa Ponta a mai plagiat si cu alte ocazii. Intr-o carte aparuta in 2010 (si) sub semnatura lui, vorbea la timpul prezent despre Pinochet, mort din 2006. Desigur intr-un pasaj aflat acolo sub semnul copy/paste. Un articol in care e vorba despre asta:

Cel mai ridicol aspect este insa altul. In cartea aparuta in 2010 sub semnatura lui Victor Ponta a fost preluat copy-paste un fragment in care se face referire la dictatorul chilian Augusto Pinochet ca si cand acesta ar mai fi fost inca in viata, desi el era decedat de 4 ani.

"Indiferent de soarta actuala a generalului Pinochet semnificatiile istorice si juridice ale cazului sunt incontestabile(...)De asemenea, fostul dictator din Chile ar putea fi judecat in lipsa la Paris", scrie in cartea aparuta in 2010, ceea ce demonstreaza fara dubiu ca cei doi autori ai lucrarii, Victor Ponta si Daniela Coman, nici macar nu s-au obosit sa citeasca si sa actualizeze ceea ce au preluat.


sursa:
http://www.ziare.com/victor-ponta/plagiat/al-treilea-plagiat-al-lui-ponta-pinochet-trimis-in-judecata-la-patru-ani-dupa-moarte-1174356

Mergi la inceput