Prietene la bine si la greu - 166

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns simina_kin spune:

Aseara era sa............. da nici nu vreau sa ma gandesc ce-ar fi putut sa se intample
Eram cu totii in dormitor la tati, si fata mea s-a dus la dulapul cu jucarii de sub televizor (stiti , corpul ala cu 3 rafturi ce tine televizorul).In primul raft nu aveam nimic, in cel din mijloc avea ea niste zdranganele d-alea de bebe, iar in cel de jos erau cateva cd-uri si casete video (colectia lu tasu). In mom ala eu m-am ridicat sa ma duc la baie(alaturi) si cum am intrat in baie am auzit bubuitura mare si ei 2 urland..........nu stim cu naiba, vrand fata sa deschida raftul mai mult, s-a miscat tot corpul si a cazut TOT in fata, iar televizorul (model mai vechi -greu) a cazut peste toate si a ajuns pe covor. MARE NOROC AM AVUT CA FATA S-A TRAS REPEDE IN SPATE IAR TELEVIZORUL A CAZUT LANGA EA
S-a speriat si ea mititica, ca spunea " nu mai fac", si-am tinut-o in brate 1 ora si i-am explicat ca nu a fost vina ei. De lovit, nu s-a lovit nicaieri , da pe noi ne-a lovit rau intamplarea......sotul meu era aproape in stare de soc!

fericita de ranjita Maya Andreea ( oct-2009)

Povestea nasterii printesei cu ochi albastri

www.youtube.com/watch?v=EZMAyvih51Q" target="_blank">Ceva special pentru fata si sotul meu! VA IUBESC!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shtephy spune:

Simina imi pare rau ....bine ca nu a patit nimic micuta

Ramonika tin pumnii sa vii cu vesti foarte bune astazi !

gasca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

din pacate nu sunt vesti bune.
sarcina e oprita din evolutie, cum probabil era si sapt. trecuta. la eco s-a vazut chiar mai rau azi decat data trecuta (aproape ca nu se mai distingea nici o forma de embrion) si se pare ca e aproape de eliminare, pt ca era mai jos, spre iesirea din uter. dr. a zis ca daca nu se elimina aproape intr-o sapt. sa vin la chiuretaj. voi vedea. mi-a dat antibiotic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

simina imi pare rau ca ati avut sperietura asta. accidente din astea se mai intampla, bine ca ati fost pe faza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

Cum sa extragem capusele din piele!! - ps. nu stiu daca e verificata metoda, dar la caz de nevoie macar sa stim ca se poate si asa...


Īnnebunita; dupa; aroma fosforului umed, capusa este dispusa sa paraseasca inclusiv corpul nostru, daca simte acest miros prin apropiere.
Cu totii ne ferim copii de īntepatura capuselor, care dupa cum se cunoaste, raspāndesc boala Lyme (Borrelioza).
Capusa īnfipta īn pielea noastra poate fi īndepartata cu usurinta cu ajutorul unui singur bat de chibrit.
Umeziti capul unui bat de chibrit, si descrieti cercuri cu el, īn jurul locului, unde este īnfipta capusa. Dupa cāteva secunde capusa isi va extrage singur capul, si se va urca pe batul de chibrit, pentru a savura mirosul de fosfor !
Aceasta metoda; de īndepartare a capuselor s-a dovedit a fi cea mai sigura si cea mai eficienta. Nu trebuie sa purtam grija riscului, ca prin apucarea corpului capusei saliva acesteia sa fie injectata īn corpul nostru, si nici sa se rupa capul insectei īnfipte īn piele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

Ramonika, imi pare enorm de rau...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami.ilinca spune:

Ramonika: imi pare tare rau!Nu stiu/pot sa-ti spun altceva.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

nu stiu care ar putea fi cauza.
la prima pierdere mai putem sa zic ca a fost vreo malformatie, o anomalie, insa deja la a 2-a...
cu toate astea, la Sandra a fost ok toata sarcina.

am intrebat daca ar putea fi din cauza dereglarilor hormonale pe care le aveam, insa mi-a zis ca astea pun probleme in obtinerea unei sarcini, insa cum eu am ramas natural...

doctorita zicea ceva de analize pt. trombofilie. cica se poate ca la prima sarcina sa nu ai problema asta, iar la a 2-a sa apara (stiu si eu un caz din asta, nora sefului la a 2-a sarcina a avutr trombofilie, la prima nu).
insa asta e doar o varianta, cine stie daca o fi cazul la mine.
plus ca analizele pt. trombo costa mult mult, iar sarcina trebuie dusa cu cate o injectie zilnica.

nu stiu daca ma tin nervii pt. asa ceva. deocamdata oricum min. 3 luni pauza, dupa aia vom vedea, ne mai gandim daca mai incercam o data sau nu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns douradoudou spune:

ramonika, imi pare rau ca nu mai e bb...da, asta vroiam si eu sa-ti spun sa faci analize pt trombofilie si cateva mutatii...vezi ca sunt cam scumpe dar e mult mai bine sa stii dinainte daca e nevoie de ceva decat sa mai suferi...big hug

<hr noshade size="1" />
alexa, mami de Maryam buburuza, ingeras in ceruri (17.09.2009- 12.11.2009)
si de printesa razboinica Maysaa(30.10.2010)
si 12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simina_kin spune:

Ramo imi pare tare rau!

fericita de ranjita Maya Andreea ( oct-2009)

Povestea nasterii printesei cu ochi albastri

www.youtube.com/watch?v=EZMAyvih51Q" target="_blank">Ceva special pentru fata si sotul meu! VA IUBESC!!!

Mergi la inceput