Mamici inimoase de Constanta - 163

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Cornelia spune:

La noi e una calda, una ree. Maria si-a rupt un oscior la picior (tarsian, metatarsian sau pe acolo ), are un bandaj gipsat.

Ieri am stat 3 ore jumate la spital si m-am speriat foarte tare, nu neaparat din cauza fracturii, ci ca au vazut la radiografie o "osteonecroza" la calcai. Azi a fost Doru la Eforie cu ea si i-au confirmat fractura si i-au spus ca probabil este vorba despre maladia Sever, nimic de speriat. Sper sa fie asa.

Sa vedem cum facem cu tabara, ca am zis ca a ratat-o. Doru se gandeste sa plece totusi cateva zile cu ea. Spuneti-mi, va rog, as putea gasi in Constanta o sanda de protectie, ceva de genul asta: http://www.shopmania.ro/articole-persoane-cu-dizabilitati/p-sanda-de-protectie-bandaj-gipsat-18050753

Si inca o rugaminte. Aveti cumva de imprumutat carje potrivite pentru ea? Mi-a dat un coleg niste carje de antebrat, dar nu prea le poate folosi.

[

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ontica Camelia spune:

Cornelia o vorba batraneasca spune "toate bubele rele...". Nu am vazut sandaluta, dar incearca la magazinele de specialitate, pe Mircea langa farm Dom este o tehnica medicala, in piata Chiliei, langa fac. de economie, fosta de medicina, pe colt era un magazin cu produse pt persoane cu dizabilitati, pe bd. Mamaia de la Capitol spre gara mai era un magazin cu astfel de produse. Refacere rapida Mariei!



***************************************
Puii nostrii speciali: Mihaita, Bogdan, Ionut Minoiu, David, Bibi
***************************



1 , 2, 3
Eu, Alexandra -Elena & Teodora Lucia




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cornelia spune:

Camelia, multumesc! Am fost la Eforie azi si i-au facut o ghetuta cu toc, sa se poata sprijini pe picior. Maine pleaca Doru cu ea si cu Stefan in tabara. Sa vedem cat rezista .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cornelia spune:

Au plecat. Deja imi e mie dor de ei .

Am pus cateva poze de la evenimentele de luna trecuta. Nu sunt cine stie ce, ca eu am fost pozarul principal si mai ales cele de la serbari sunt facute de departe.
https://picasaweb.google.com/108247104423272680881/2012Iunie?authkey=Gv1sRgCPbwp5m2h_jTJA



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Ct
Corneliainsanatosire grabnica Mariei
edit:am admirat si puiutii
Ieri m-am intalnit cu Happy ....prin urmare Ledi lasa-mi e PM,contul in care sa-ti trimit banutii de pe caruciorul donat de Larisel

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

io ca deobicei...intreb ceva si fug..asta este poate or veni si vremuri mai bune

asa deci..am o garsoniera de inchiriat pe timpul verii...este mare,decomandata, AC, microunde, frigider aragaz ,TV, cablu (inclusiv HBO)doua paturi (canapea extensibila si un pat de o persoana). Asigur lenjerie. Daca stiti pe cineva doritor dati de veste...aaa..este la 2 minute de mers pe jos de City Park mall..pe Lapusneanu, vis a vis de Catedrala Catolica, si nu cu vedere la strada, deci fara zgomot!

multumesc anticipat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

neata
Cornelia, uufff, ce ghinion!!! sper sa se simta bine in tabara!!
Angi, merci, am vazut pozele.... punem pe lista plimbarea cu vaporasul. saptamana asta probabil, sa vedem ce facem cu canicula ce se anunta din nou
o zi usoara sa aveti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ontica Camelia spune:

Neatza draglor!
Va las cafea calda ...las si ceai pentru amatoare .

Cornelia refacere rapida Mariei, medicii de la Eforie Sud sunt buni profesionisti, deci este chestie de timp refacere micutei. Am vazut pozele, sunteti o familie frumoasa si vesela.

Am fost in we la Insula Ovidiu, este superb.

Va doresc o zi buna!

***************************************
Puii nostrii speciali: Mihaita, Bogdan, Ionut Minoiu, David, Bibi
***************************



1 , 2, 3
Eu, Alexandra -Elena & Teodora Lucia




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

neata....
de maine se pare o ca sa bem cafeaua cu gheata, ca iar va sari temperatura de 35. 33, s-or simti ca 43
sper doar sa nu se umple marea de alge din cauza caldurii.... sa putem as ne balacim in week end

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vladis spune:

La multi ani Mariei si multa sanatate!! Cornelia, sa iti traiasca fata (scuze de intarziere) pacat ca s-a ranit tocmai acum, de ziua ei si inainte de tabara... care sunt impresiile de acolo, tati sta cu ei? si eu am lasat copiii de duminica, e casa asa de goala, parca are ecou ce mare s-a facut si vladimir, arata deja a baietel, nu mai e bebe.

kim, poti pune garsoniera pe turistinfo, majoritatea turistilor care doresc cazare la particulari cauta pe acest site.

fetelor, am 2 vouchere pt epilat total+pensat, 22 ron unul, pt sambata 7 iulie, le-am achizitionat de acum 1 luna pt mine si miru, dar ea e plecata, iar eu nu pot sa ma duc din "motive". dati-mi de stire daca va intereseaza.

eu una nu simt caldura, avem chiar prea rece in birou pt gustul meu de la AC, insa nu sunt singura si colegii is mai caldurosi, iar cand plec la 17 deja nu mai arde asa.


as vrea sa fiu pe plaja...



mami de miruna si vlad

Si Mihaita are nevoie de voi!

Speranta si incredere pentru David



www.dropshots.com/vladis" target="_blank">POZE

Mergi la inceput