Nastase - 2 ani cu executare

Raspunsuri - Pagina 29

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mickyyy spune:

Da, ai dreptate, m-am exprimat gresit, in loc de "in ea nu se afla ce am inteles eu, ci se afla altceva", ar fi rebuit sa fie "din ea lipseste".

Gata, ma opresc aici inainte de-a monopoliza subiectul cu o discutie care ai dreptate, poate fi purtata in privat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

hai ca v-ati departat de la miezul problemei si nu se cade...

un moment de reculegere va rog:

http://www.jurnalul.ro/observator/ultima-declaratie-adrian-nastase-616150.htm

Citat:
Din acest punct de vedere, anul 2012 este un an al schimbarilor, un an al sfârsitului si, totodata, al începutului. si îmi mai doresc, privind în perspectiva, ca toate aceste momente sa nu fi fost în van, sa existe si o finalizare, un sens al tuturor lucrurilor care s-au întâmplat. Nu în ultimul rând, îmi doresc ca bilantul pe care, poate, îl voi face din aceeasi perspectiva, peste un an sa fie unul pozitiv, care sa ne dea noua, tuturor, motive de speranta si încredere într-un viitor mai bun pentru România.

Toate experientele, deciziile si actiunile pe care le luam sa ne convinga, în momentele de bilant ale vietii, ca nu am facut umbra pamântului degeaba.
A.N




edit:scuzati cred ca tb sa pun si o nota de autor




Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (3 ani) si Teo voinik (5 ani)

clip party 1 iunie



............................................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deceneus spune:

Citat:
citat din mesajul lui Mickyyy

Citat:
citat din mesajul lui glimmer

Oricum ar fi, aproape ca te invidiez pentru ca traiesti intr-un stat mult mai "bun" decat cel in care traiesc eu.


Stii, e chestie de perceptie, depinde ce jumatate a paharului vrei sa o vezi, pe-aia plina sau pe-aia goala .
Eu am ales sa ma bucur de jumatatea plina (extrapoland, sa am bucur ca justitia a dat totusi o sentinta definitiva), tu ai ales sa suferi dupa jumatatea goala (doar o sentinta, pai si pe cand ceilalti?!)

Hai sa incerc sa clarific eu ce nu te-a lamurit glimmer.
Faptul ca s-a dat o sentinta nu este dovada ca justitia functioneaza.
Sentinta poate fi o dovada ca justitia a actionat la comanda politica, pentru ca a condamnat pe cel mai mare adversar al presedintelui. In cazul acesta este un semn de rau augur.

Mai sunt si alte dovezi ca justitia functioneaza la ordin.
Arestarea a sute de vamesi a fost o actiune la comanda.
Cand functioneaza justitia se fac arestari/condamnari aleatorii si in locuri diferite. Crezi ca sutele de vamesi au devenit corupti in ultimele trei luni sau in ultimul an? Nu. Coruptia in vami avea traditie, dar nu s-au condamant pentru ca parchetul nu a avut ordin sa-i acuze.

Realizarea justitie poate fi similara cu a primarilor care au realizari "remarcabile", pentru ca au primit fonduri de la guvern, nu pentru ca sunt gospodari. In acest caz a da votul primarilor cu realizari este echivalent cu a da vot pentru coruptie.

Deci nu poti considera orice realizare ca un semn de functionare!
Nu intotdeauna aparenta este ce pare a fi.
Ramane sa vedem daca ne spuna MCV-ul mai multe.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns almo spune:

oare ce-o fi simtit Nastase pt familiile acestor victime de pe vremea cand el era "Atotputernicul"?

http://www.adevarul.ro/actualitate/adrian_nastase-romania-condamnare_0_722927791.html#


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

news!!!

s-a renuntat la citirea testamentului politic


or fi citit pe aici cat de sinistru li se pare unora??

Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (3 ani) si Teo voinik (5 ani)

clip party 1 iunie



............................................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mickyyy spune:

Sorry de divagatii, am zis ca tac, dar ma mananca degetelele

Deceneus, din comoditate m-am rezumat doar la bucata cu "pe cand si ceilalti". Faptul ca justitia actioneaza la comanda politica e tot un fel de extindere a celor spuse de mine, adica nimic nou sub soare.

Reformuland, eu ma bucur de o condamnare (jumatatea plina), altii sufera pentru ca li se pare insuficient (insuficient = doar unul; sau doar dintr-o tabara; sau doar pentru ca ei cred ca e dosar politic, etc., etc.)

Fiind un personaj politic important, intotdeauna va fi o mare masa a populatiei ca va vedea in actul de justitie obligatoriu si o implicare politica. Ea exista cu siguranta, doar ca in ce proportie, n-avem de unde sa stim. Poate fi 1% (au facut o simpla sesizare si bulgarele s-a rostogolit de la sine) sau poate fi 90% (au pus dosarul lui pe primul plan si s-au folosit de tot arsenalul politic pe carel-au avut la indemana ca sa obtina probe). Asta nu ai tu sau eu de unde sa sti, putem doar presupune.
Personal, nu ma intereseaza cat e acel procent, tot ce ma intereseaza e ca mai devreme sau mai tarziu toti sa raspunda pentru faptele lor!

almo, memoria romanilor e scurta, din nefericire! Daca nu esti un personaj public, preferabil si de la partidul aflat la putere, sansele ca tragedia ta personala (datorata "sistemului corupt si ticalosit") sa miste pe cineva sunt aproape nule.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mickyyy spune:

Citat:
citat din mesajul lui alinuk

news!!!

s-a renuntat la citirea testamentului politic


or fi citit pe aici cat de sinistru li se pare unora??

Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (3 ani) si Teo voinik (5 ani)

clip party 1 iunie



............................................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................


sper din toata inima ca renuntarea la declaratii sa fie doar datorita faptului ca in ceasul al doisprezecelea le-a venit parintilor mintea la cap, si i-au interzis baiatului sa se expuna mai mult decat e deja.

varianta a doua - s-a renuntat pentru ca nu mai aveau spectatori (nu li s-a permis mitingul de la spital), e la fel de plauzibila insa !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramiris spune:

Citat:
citat din mesajul lui Mickyyy

Citat:
citat din mesajul lui alinuk

news!!!

s-a renuntat la citirea testamentului politic


or fi citit pe aici cat de sinistru li se pare unora??

Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (3 ani) si Teo voinik (5 ani)

clip party 1 iunie



............................................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................


sper din toata inima ca renuntarea la declaratii sa fie doar datorita faptului ca in ceasul al doisprezecelea le-a venit parintilor mintea la cap, si i-au interzis baiatului sa se expuna mai mult decat e deja.

varianta a doua - s-a renuntat pentru ca nu mai aveau spectatori (nu li s-a permis mitingul de la spital), e la fel de plauzibila insa !


S-a renuntat pentru ca AN a rugat familia sa nu faca public o scrisoare care le era adresata lor in mod exclusiv.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriela42 spune:

daca a n a rugat familia inseamna ca omul este o capacitate si a si iesit din starea depresiva recapatind frimituri de demnitate siii este tocmai bun sa mearga la

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

...asa este gabriela!
Mie mi se pare sfidator la cer, ceilalti inculpati la Dosarul Calitatii sunt deja dupa gratii, el este inca liber. Pentru ca ... el singur a spus: La inchisoare nu merge!

Ministrul de interne il suna, il intreaba ce mai face, ii trimite ambulanta, iese cu fularul Burbery pe targa, lasa epistole, televiziunile prietene il plang si il fac un erou... ce mai, curat fiml indian.

Sanatate si o zi cu soare va doresc!

**************
Linkurile mele: Supereva.ro | Blogul meu | www.facebook.com/#!/desprecopiicom" target="_blank">DC pe Facebook

Mergi la inceput