Nastase - 2 ani cu executare

Raspunsuri - Pagina 30

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danielag spune:

Citat:
citat din mesajul lui almo

oare ce-o fi simtit Nastase pt familiile acestor victime de pe vremea cand el era "Atotputernicul"?

http://www.adevarul.ro/actualitate/adrian_nastase-romania-condamnare_0_722927791.html#


Am citit si m-am infiorat, rememorand episoadele Alexandru Lele, Cristian Panait, Ino Ardelean...

Cred ca uitam prea repede. Declaratii din epoca Nastase:

Ioan Mircea Pascu, ministrul Apararii Nationale: „Viata ziaristilor e scurta, iar sanatatea este si pentru ei un bun prea de pret care nu trebuie pus în pericol prin lansarea unor dezbateri cu înalt consum emotional, stresant".

Dan Matei Agathon: „Credeti ca, la nesfârsit, fiecare poate sa scrie ce vrea în tara asta?".

Adrian Nastase: „Daca e o problema, spuneti, mai baieti, care e ala corupt, pe care sa-l împuscam pe stadioane".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns almo spune:

sau Adrian Nastase: " „Ne tot plimbm cu corupia în gura o scoatem afara;, o întoarcem înauntru, coruptia vreau sa spun"



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielag spune:

Si tot Adrian Nastase: "Nu cred in arestarile de vineri seara."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns almo spune:

si acum pt cei care au avut spaima in suflet ca AN sufera din cauza traiectoriei glontului:

http://www.adevarul.ro/actualitate/eveniment/Seful-Chirurgie-Floreasca-N-am-intereseze_0_723527657.html




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramiris spune:

Citat:
citat din mesajul lui desprecopii

...asa este gabriela!
Mie mi se pare sfidator la cer, ceilalti inculpati la Dosarul Calitatii sunt deja dupa gratii, el este inca liber. Pentru ca ... el singur a spus: La inchisoare nu merge!

Ministrul de interne il suna, il intreaba ce mai face, ii trimite ambulanta, iese cu fularul Burbery pe targa, lasa epistole, televiziunile prietene il plang si il fac un erou... ce mai, curat fiml indian.



La tine regim de detentie la spital, cu politistii la usa salonului de terapie intensiva e egal cu liber?


Altfel nu e deloc film indian, sunt oameni cu care a lucrat, cu care a avut contact profesional si social o viata intreaga. Ar fi fost mult mai reconfortant ca toti cei cu care vorbea pana ieri sa se lepede total de el? Asta intr-adevar ar fi spus mult despre caractere.

Eu cred ca Nastase trebuie sa-si ispaseasca pedeapsa, asta si urmatoarele daca o sa fie.
Dar nu pot decat sa salut faptul ca dintre oamenii cu care a avut relatii diverse unii nu i-au intors spatele si-si asuma pana la capat relatia cu el.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deceneus spune:

Citat:
citat din mesajul lui desprecopii

...asa este gabriela!
Mie mi se pare sfidator la cer, ceilalti inculpati la Dosarul Calitatii sunt deja dupa gratii, el este inca liber. Pentru ca ... el singur a spus: La inchisoare nu merge!

Ministrul de interne il suna, il intreaba ce mai face, ii trimite ambulanta, iese cu fularul Burbery pe targa, lasa epistole, televiziunile prietene il plang si il fac un erou... ce mai, curat fiml indian.

Sanatate si o zi cu soare va doresc!

**************
Linkurile mele: Supereva.ro | Blogul meu | www.facebook.com/#!/desprecopiicom" target="_blank">DC pe Facebook


Este strigator la cer, dar este corect d.p.d.v. juridic, si justitia judeca dupa lege nu dupa morala.

Cei condamnati la mai multi ani aveau ca atributii sa adminstreze societatea respectiva si puteau refuza, cu riscul sa-si piarda postul. Ei au semnat acte financiar contabile si si-au asumat raspunderea pentru ce au semnat.
Puteau actiona in justitie daca erau concediati fara motiv. Au fost atata procese castigate de functionari de stat.

A Nastase le-a cerut sa comita o ilegalitate, deci el poate fi condamnat pentru trafic de influenta, dar nu pentru ca ar fi semnat acte financiar contabile.
Nastase nu a produs direct daune statului prin acte adminstrative semnate de el, ceilalti au facut-o si au fost incadrati la infractiunin diferite.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielag spune:

Citat:
citat din mesajul lui ramiris

Citat:
citat din mesajul lui desprecopii

...asa este gabriela!
Mie mi se pare sfidator la cer, ceilalti inculpati la Dosarul Calitatii sunt deja dupa gratii, el este inca liber. Pentru ca ... el singur a spus: La inchisoare nu merge!

Ministrul de interne il suna, il intreaba ce mai face, ii trimite ambulanta, iese cu fularul Burbery pe targa, lasa epistole, televiziunile prietene il plang si il fac un erou... ce mai, curat fiml indian.



La tine regim de detentie la spital, cu politistii la usa salonului de terapie intensiva e egal cu liber?
[..]

In cazul asta eu nu inteleg cum e cu nenumaratele vizite primite la spital. Daca e regim de detentie de ce are voie sa primeasca vizitatori?

A, stai, cred ca inteleg. Probabil are doar statut de detinut, nu si regim de detinut. Numa' macar sa ne zica si noua. Cei care sunt in drept sa raspunda: Administratia Penitenciarelor, Ministerul de Interne.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramiris spune:

Citat:
citat din mesajul lui danielag

Citat:
citat din mesajul lui ramiris

Citat:
citat din mesajul lui desprecopii

...asa este gabriela!
Mie mi se pare sfidator la cer, ceilalti inculpati la Dosarul Calitatii sunt deja dupa gratii, el este inca liber. Pentru ca ... el singur a spus: La inchisoare nu merge!

Ministrul de interne il suna, il intreaba ce mai face, ii trimite ambulanta, iese cu fularul Burbery pe targa, lasa epistole, televiziunile prietene il plang si il fac un erou... ce mai, curat fiml indian.



La tine regim de detentie la spital, cu politistii la usa salonului de terapie intensiva e egal cu liber?
[..]

In cazul asta eu nu inteleg cum e cu nenumaratele vizite primite la spital. Daca e regim de detentie de ce are voie sa primeasca vizitatori?

A, stai, cred ca inteleg. Probabil are doar statut de detinut, nu si regim de detinut. Numa' macar sa ne zica si noua. Cei care sunt in drept sa raspunda: Administratia Penitenciarelor, Ministerul de Interne.


Eu stiu ca si la puscarie ai voie sa primesti vizitatori.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielag spune:

Da, ai voie sa primesti vizitatori. In baza unui programari, anuntata cu ceva (destul de mult) timp inainte si aprobata de catre conducerea penitenciarului. N-am citit pe niciunde si nici n-am auzit ca cei care s-au dus in vizita sa fi cerut/primit astfel de aprobare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns almo spune:

Citat:
citat din mesajul lui ramiris

Dar nu pot decat sa salut faptul ca dintre oamenii cu care a avut relatii diverse unii nu i-au intors spatele si-si asuma pana la capat relatia cu el.


tu poti chiar sa te inchini in fata lor, mie insa imi spune ca fi vai de mama lor daca tata lor ajunge dupa gratii.



Mergi la inceput