Nastase - 2 ani cu executare

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lali spune:

Cred ca orice membru al familiei care iasa public intr-un asemenea fel si in acest moment dificil pentru ei trebuie sa isi asume si eventualul val de simpatie dar si criticile. Daca se expune singur se poate astepta la orice.

Nu mai spun ca anuntul de azi pentru citirea publica a unei scrisori maine este din nou o expunere anuntata, facuta inadins pentru a obtine auditoriu.

Imi pare rau pentru ei ca familie, m-am gandit inca aseara, la ce au putut simti alaturi de mama lor, acasa fiind, cand tatal lor a tras, banuiesc ca indiferent ce se intampla sentimentele lor sunt acolo. Dar nu pot fi de acord cu expunerea durerii in public la ora si data anuntata.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns portocalia spune:

Citat:
citat din mesajul lui eunice78

Citat:
citat din mesajul lui desprecopii

Va rog frumos, pastrati linistea in sala. Telenovela continua:
http://www.hotnews.ro/stiri-esential-12584590-andrei-nastase-citi-vineri-spitalul-floreasca-scrisoarea-lasata-tatal-sau-adrian-nastase.htm

Sanatate si o zi cu soare va doresc!

**************
Linkurile mele: Supereva.ro | Blogul meu | www.facebook.com/#!/desprecopiicom" target="_blank">DC pe Facebook


Independent de cat de infractor o fi Nastase..cum te-ai fi asteptat sa reactioneze FIUL lui?


eu chiar nu inteleg ce rost are citirea scrisorii de adio. ca doar nastase n-a murit, doar s-a umplut de ridicol.

si edit ca sa raspund si la intrebarea lui eunice78: as spera intr-un pic de bun simt macar din partea membrilor familiei. m-as astepta la discretie si oarecare jena, pana la urma sunt familia unui infractor de drept comun si au profitat din plin de furtisagurile lui, ba chiar l-au acoperit la greu (vezi afacerea matusa tamara). deci, pe scurt, as spera la "ciocu' mic".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deceneus spune:

Eu am inteles ca maine este ziua de nastere a lui Adrian Nastase si el pregatise scrisoarea sa o faca publica cu acest prilej, deci nu avea intentia sa se sinucida inainte de citirea scrisorii.
Se pare ca lucrurile s-au precipitat.
Familia poate sa-i puna in aplicare dorinta pe care el nu a reusit sa o realizeze.

Sigur ca se va fructifica evenimentul la maxim.
Aveti impresia ca Basescu nu ar fi facut-o?
Cand s-a retras Stolojan ce lacrimi a varsat si a lasat sa se inteleaga ca "draga Stolo" mai are putine zile de trait.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali spune:

Deceneus, scuza asta cu si Basescu ar fi facut-o este de gradinita. Zau ca jucaria mea e mai frumoasa, indiferent ce spui tu !

Pe de alta parte Andrei Nastase a folosit sintagma "un fel de testament public" referindu-se la scrisoarea tatalui sau, asta nu prea suna a urare de ziua lui. Si testamentul se citeste dupa moartea cuiva. Poate doar exprimarea sa fi fost nefericita ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mickyyy spune:

O intrebare retorica, daca tot se face atata tam tam pe tema compasiunii fata de Nastase: compasiune fata de oamenii cinstiti si corecti din tara asta, care sunt batjocoriti si furati de clasa politica mai are cineva?!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns saskia spune:

Citat:
citat din mesajul lui Deceneus

Eu am inteles ca maine este ziua de nastere a lui Adrian Nastase si el pregatise scrisoarea sa o faca publica cu acest prilej, deci nu avea intentia sa se sinucida inainte de citirea scrisorii.
Se pare ca lucrurile s-au precipitat.
Familia poate sa-i puna in aplicare dorinta pe care el nu a reusit sa o realizeze.

Sigur ca se va fructifica evenimentul la maxim.
Aveti impresia ca Basescu nu ar fi facut-o?
Cand s-a retras Stolojan ce lacrimi a varsat si a lasat sa se inteleaga ca "draga Stolo" mai are putine zile de trait.

Mintile ilustre discuta idei; Inteligentele medii discuta evenimente; Mintile reduse discuta persoane. (Eleanor Roosevelt )


Adica facem o presupunere care sa tina loc de argument la tot teatrul asta? Si pe cine ce intereseaza ce ar fi facut X sau Y? Pana una-alta Nastase este cel care dupa ani si ani de zile si-a primit pedeapsa si a dat in toate cele , fiindca probabil l-a luat pe nepregatite, nu toti coruptii scapa de obicei in Romania?!

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deceneus spune:

Da de unde sti care este situatia reala?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali spune:

Bun articolul, Marina. Imi permit sa citez partea aceasta:


"De asemenea, IPP critica "toti politicienii care il apara pe fostul premier in public spunand ca 'nu si-l imagineaza in zeghe' sau care contextualizeaza aducand in discutie ca un om cu o astfel de activitate politica pozitiva, ce altfel nu o poate contesta nimeni, nu merita sa fie condamnat".

"Prin aceste afirmatii, ei lasa sa se inteleaga, la nivelul opiniei publice, ca legea din Romania este 'facuta pentru catei', in sensul in care numai anumite categorii sociale trebuie sa i se supuna in timp ce oamenii in diferite functii nu pot suporta acelasi tratament. Ii rugam pe toti acesti politicieni sa isi exprime regretul, pe care nu ne indoim ca il resimt, in spatiu privat, fiind dreptul lor sa fie alaturi de fostul premier si familia acestuia. Asemenea declaratii politice creeaza un precedent in ceea ce priveste atitudinea cetatenilor fata de hotararile instantelor din Romania pe care oricine are dreptul sa le conteste pana unde considera necesar, dar pana la urma sa le si respecte", explica IPP.

"Institutul pentru Politici Publice nu comenteaza pe fond dosarul asupra caruia Instanta Suprema s-a pronuntat ieri", mai precizeaza ONG-ul."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns almo spune:

Citat:
citat din mesajul lui Deceneus

Eu am inteles ca maine este ziua de nastere a lui Adrian Nastase si el pregatise scrisoarea sa o faca publica cu acest prilej, deci nu avea intentia sa se sinucida inainte de citirea scrisorii.
Se pare ca lucrurile s-au precipitat.
Familia poate sa-i puna in aplicare dorinta pe care el nu a reusit sa o realizeze.

Sigur ca se va fructifica evenimentul la maxim.
Aveti impresia ca Basescu nu ar fi facut-o?
Cand s-a retras Stolojan ce lacrimi a varsat si a lasat sa se inteleaga ca "draga Stolo" mai are putine zile de trait.

Mintile ilustre discuta idei; Inteligentele medii discuta evenimente; Mintile reduse discuta persoane. (Eleanor Roosevelt )


Deceneus iar discuti persoane

"Da de unde sti care este situatia reala?"

pt ca Marina nu discuta persoane, discuta fapte, nu face supozitii trage concluzii rationale.






Mergi la inceput