Nastase - 2 ani cu executare

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns copiloi spune:



Stii cine sunt astia de la institutul pentru politici publice?
Nu de alta, dar asa ti-ai explica de ce ei vad asa situatia si nu altfel


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loryi1974 spune:

Evident, niste basisti :) Mai ales ca fac, printre altele, si un top al parlamentarilor care absenteaza. Oare cine ia mereu premiul intai cu coronita ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deceneus spune:

Citat:
citat din mesajul lui almo

Citat:
citat din mesajul lui Deceneus

Eu am inteles ca maine este ziua de nastere a lui Adrian Nastase si el pregatise scrisoarea sa o faca publica cu acest prilej, deci nu avea intentia sa se sinucida inainte de citirea scrisorii.
Se pare ca lucrurile s-au precipitat.
Familia poate sa-i puna in aplicare dorinta pe care el nu a reusit sa o realizeze.

Sigur ca se va fructifica evenimentul la maxim.
Aveti impresia ca Basescu nu ar fi facut-o?
Cand s-a retras Stolojan ce lacrimi a varsat si a lasat sa se inteleaga ca "draga Stolo" mai are putine zile de trait.




Deceneus iar discuti persoane

"Da de unde sti care este situatia reala?"

pt ca Marina nu discuta persoane, discuta fapte, nu face supozitii trage concluzii rationale.


Album
http://picasaweb.google.com/nicole.poze

Eu discut strategii de PR aplicate de liderii a doua grupuri diferite consiliate de consilieri scoliti la aceeasi institutie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns devoska spune:

Alta schema a traiectoriei glontului, deci spiritul meu de observatie nu m-a inselat (nu ca asta ar fi acum important). Glontul a iesit prin mana dreapta. Sa inteleg ca Nastase e stangaci.

http://www.evz.ro/detalii/stiri/schema-operatiei-la-care-a-fost-supus-adrian-nastase-988036.html

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Ma poate lamuri cineva de ce familia a ales pentru aceasta adevarata conferinta de presa spitalul Floreasca, un spatiu public si de interes vital? Si nu casa proprie, de exemplu.
Am auzit, de asemenea, ca toti apartinatorii bolnavilor internati pe etajul cu Nastase nu mai au acces la rudele lor.
E ceva uzual, adica ceva care se face, cum spuneati mai devreme, pentru un personaj important, chiar daca e condamnat?

Rufus, Tora si iadele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns almo spune:

Citat:
citat din mesajul lui Rufus

Ma poate lamuri cineva de ce familia a ales pentru aceasta adevarata conferinta de presa spitalul Floreasca, un spatiu public si de interes vital? Si nu casa proprie, de exemplu.
Am auzit, de asemenea, ca toti apartinatorii bolnavilor internati pe etajul cu Nastase nu mai au acces la rudele lor.
E ceva uzual, adica ceva care se face, cum spuneati mai devreme, pentru un personaj important, chiar daca e condamnat?

Rufus, Tora si iadele

"EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde


cine poate oase roade
in Romania totul e posibil.

deci daca cineva mai crede ca nu a fost totul pus la cale ca sa scape de condamnare sau ultimul tertip ca sa prelungeasaca condamnarea, asa cum a facut-o de 6 ani incoace, e naiv.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramiris spune:

Citat:
citat din mesajul lui Rufus

Ma poate lamuri cineva de ce familia a ales ....



Singura care te poate lamuri e familia care a facut alegerea.
Ceilalti pot face supozitii si pot construi scenarii. Te-ar ajuta la ceva?

De unde ai auzit ca nu au acces rudele celorlalti pacienti in spital? E o informatie verificata?

Pe de alta parte la stiri a spus ca Nastase e la terapie intensiva, acolo nu au avut niciodata acces apartinatorii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramiris spune:

Citat:
citat din mesajul lui almo
deci daca cineva mai crede ca nu a fost totul pus la cale ca sa scape de condamnare sau ultimul tertip ca sa prelungeasaca condamnarea, asa cum a facut-o de 6 ani incoace, e naiv.


Sa prelungeasca condamnarea (adica sa mareasca perioada cat va sta inchis)? Cred ca vroiai sa spui sa amane incarcerarea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns almo spune:

Citat:
citat din mesajul lui ramiris

Citat:
citat din mesajul lui almo
deci daca cineva mai crede ca nu a fost totul pus la cale ca sa scape de condamnare sau ultimul tertip ca sa prelungeasaca condamnarea, asa cum a facut-o de 6 ani incoace, e naiv.


Sa prelungeasca condamnarea (adica sa mareasca perioada cat va sta inchis)? Cred ca vroiai sa spui sa amane incarcerarea.



da, asta am vrut sa spun. merci.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ladyJ spune:

Inteleg si pot accepta ca omul a vrut sa se impuste din disperare(chiar cred asta), dar nu pricep de ce fiul sau alege sa se..cum sa zic? Otevizeze? telenoveleze?
Ma intreb a cui a fost ideea de expunere. Scopul e clar politic.



Mergi la inceput