Nastase - 2 ani cu executare

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns almo spune:

Citat:
citat din mesajul lui ramiris

Citat:
citat din mesajul lui almo
sunt mandra de mesajul meu. nu am nici o toleranta pt infractori. daca disperarea lui o inteleg, nicidecum nu imi provoaca mila.
in timp ce tu preferi sa traiesti cu impostori in jurul tau sau sa le plangi de mila, eu prefer sa traiesc inconjurata de oameni lipsiti de emaptie pt infractori.




Cel putin ciudata secventa logica ce te face sa pui semnul egal intre a-mi displace sa fiu inconjurata de oameni cinici si lipsiti de empatie si a prefera sa fiu inconjurata de impostori.

Sa inteleg ca oricine nu e campion la cinism e automat impostor/infractor?

Nu-i nevoie sa-mi raspunzi, am inteles deja ca gandim mult prea diferit si avem alte sisteme de valori.




aici iti dau dreptate "gandim mult prea diferit si avem alte sisteme de valori"


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mickyyy spune:

www.hotnews.ro/stiri-opinii-12583891-dreptatea-intr-tara-stramba.htm" target="_blank">Dreptatea intr-o tara stramba

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eunice78 spune:

Citat:
citat din mesajul lui desprecopii

Va rog frumos, pastrati linistea in sala. Telenovela continua:
http://www.hotnews.ro/stiri-esential-12584590-andrei-nastase-citi-vineri-spitalul-floreasca-scrisoarea-lasata-tatal-sau-adrian-nastase.htm

Sanatate si o zi cu soare va doresc!

**************
Linkurile mele: Supereva.ro | Blogul meu | www.facebook.com/#!/desprecopiicom" target="_blank">DC pe Facebook


Independent de cat de infractor o fi Nastase..cum te-ai fi asteptat sa reactioneze FIUL lui?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Si mie Andrei mi se pare un copil bun care, firesc, isi iubeste tatal si sufera. Pacat ca este tarat intr-un circ ieftin si ca presa (si nu numai) profita de sentimentele si actiunile sale.



Am marfa la bazar umanitar DC

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns almo spune:

Citat:
citat din mesajul lui eunice78

Citat:
citat din mesajul lui desprecopii

Va rog frumos, pastrati linistea in sala. Telenovela continua:
http://www.hotnews.ro/stiri-esential-12584590-andrei-nastase-citi-vineri-spitalul-floreasca-scrisoarea-lasata-tatal-sau-adrian-nastase.htm

Sanatate si o zi cu soare va doresc!

**************
Linkurile mele: Supereva.ro | Blogul meu | www.facebook.com/#!/desprecopiicom" target="_blank">DC pe Facebook


Independent de cat de infractor o fi Nastase..cum te-ai fi asteptat sa reactioneze FIUL lui?

cu decenta, in familie, in privat. are fi trebuit sa ceara sa i se respecte aceste momente dificile, si sa ramana in spatele cortinei. sa nu uitam insa proverbul " ce naste din pisica, soareci manaca"


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns saskia spune:

Citat:
citat din mesajul lui almo

Citat:
citat din mesajul lui eunice78

Citat:
citat din mesajul lui desprecopii

Va rog frumos, pastrati linistea in sala. Telenovela continua:
http://www.hotnews.ro/stiri-esential-12584590-andrei-nastase-citi-vineri-spitalul-floreasca-scrisoarea-lasata-tatal-sau-adrian-nastase.htm

Sanatate si o zi cu soare va doresc!

**************
Linkurile mele: Supereva.ro | Blogul meu | www.facebook.com/#!/desprecopiicom" target="_blank">DC pe Facebook


Independent de cat de infractor o fi Nastase..cum te-ai fi asteptat sa reactioneze FIUL lui?

cu decenta, in familie, in privat. are fi trebuit sa ceara sa i se respecte aceste momente dificile, si sa ramana in spatele cortinei. sa nu uitam insa proverbul " ce naste din pisica, soareci manaca"


Album
http://picasaweb.google.com/nicole.poze





Da exact. Nu pe Facebook in vazul tuturor. Dar nu e suficient ca-l victimizeaza o tara intreaga .

Nu pot crede cum v-au manipulat in decurs de o zi de ati ajuns sa-l compatimiti atat pe un infractor notoriu al Romaniei, pe care unii dintre noi, ca mi-e clar acum ca altii nu, am asteptat atat sa-l vedem dupa gratii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns saskia spune:

Citat:
citat din mesajul lui eunice78

Citat:
citat din mesajul lui desprecopii

Va rog frumos, pastrati linistea in sala. Telenovela continua:
http://www.hotnews.ro/stiri-esential-12584590-andrei-nastase-citi-vineri-spitalul-floreasca-scrisoarea-lasata-tatal-sau-adrian-nastase.htm

Sanatate si o zi cu soare va doresc!

**************
Linkurile mele: Supereva.ro | Blogul meu | www.facebook.com/#!/desprecopiicom" target="_blank">DC pe Facebook


Independent de cat de infractor o fi Nastase..cum te-ai fi asteptat sa reactioneze FIUL lui?



Tu ai citit ce scrie acolo in link, il da drept mare si bun prieten pe Adrian Paunescu, deci no comment...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mickyyy spune:

Daca Andrei nu vrea sa fie aruncat in cusca leilor, atunci nu iese public sa faca declaratii.

De ce are nevoie de presa sa isi declare sentimentele si sustinerea fara de tatal sau?

Eu daca as fi in locul tatalui as evita pe cat posibil mediatizarea copiilor. Nu as avea nevoie de articole si interviuri in presa date de copii mei ca sa ii cred ca imi sunt alaturi, din contra!

Dar e alegerea fiecaruia. Nu baiatul e de condamnat, ci parintele. Probabil intentiile lui sunt cele mai bune, dar in contextul actual vor fi interpretate si rastalmacite in cele mai josnice moduri cu putinta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielag spune:

Citat:

...Asta nu inseamna ca spun ca trebuie sa ii plangi de mila. Ci doar ca inteleg de ce a procedat asa..Am scris insa asta in postul urmator.
Cum am scris si ca mi-e mila de copii lui.Sincer imi este mila de copii lui.

Responsabilitatea fata de copiii in cauza a avut-o si o are in primul rand tatal lor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramiris spune:

Citat:
citat din mesajul lui saskia
Ce bine ca nu toti sunt ca tine, ca maine-poimaine ne vedem inconjurati de tot felul de simpatizanti d-astia ai infractorilor de orice speta care strica sus si tare ca suntem niste bestii...sa lasam infractorii in pace ca sunt si ei niste oameni si uite asa se vor crea precedente.

Fiecare infractor de-acum incolo va stii ca daca isi trage una in picior, isi pune gaz pe el si ameninta ca se ucide, ca una ca alta va avea sustinatori infocati si gata cu pedeapsa.



N-am zis sa-i lasi in pace, am zis ca nu mai exista compasiune.
Sa te ascunzi dupa ideea de dreptate ca sa SAVUREZI si sa IRONIZEZI raul cuiva, indiferent ca pedeapsa e meritata sau nu, mie asta imi repugna.

Si din nou, compasiunea nu l-ar scapa de pedeapsa, nu-ti face griji.

Edit: partea marcata cu rosu in mesajul tau o consider atac la persoana, agresivitate inutila. Nu trebuie neaparat sa-mi sari la gat ca sa-ti sustii punctul de vedere. Dar asta e doar opinia mea, eu sunt dintre "s-astia" care inca mai cred in respect si decenta, inclusiv in discutia cu interlocutori virtuali.

Mergi la inceput