Nasterea la Arcadia - Iasi (41)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns iulia_iulia spune:

sa continui :
la mare fructele sunt f scumpe pe langa plaja ,gen 12ron un kg de piersici ,probabil ca in piata sunt mai ieftine ,noi nu am ajuns la piata ,am ajuns doar pana la supermarket si am facut un compromis ,i-am luat lui ANDREI pireu de fructe la borcanel ,am gasit prune simple de la HIPP si mi s-a parut interesant ,i-au placut lui bebe.
Am fost si cu gondola bineinteles 10 ron de pers un dus ,nu era bilet dus-intors la un pret mai convenabil ,dar parca acum vreo 3 ani cand am mai fost era ,dar cestia e ca noi am fost pana la sfarsitul lunii iunie iar de la 1 iulie a inceput sezonul adevarat si poate se mai fac modificari la preturi ...si la AQUA MAGIC era 40 ron de persoana ,iar noi ,acum 3 ani ,am dat 60 ron de pers
Cand ne-am intors de la mare s-a stricat calculatorul,l-am dus la reparat, 6 mil a costat ,minunat dupa o excursie la mare dupa care nu mai mergea conexiunea la internet ,am chemat pe cineva acasa de 2 ori ,abia azi s-a rezolvat problema
Am cumparat in sfarsit scaun de masina pt ANDREI, din acela pt copii 9-18 kg ,l-am luat de la mine din cartier de la un magazin ,e de la BERTONI si a costat 299 ron.
Si s-a intamplat si inevitabilul : a cazut ANDREI din patul mare ,pe cand eu dormeam langa el ca un lemn ,m-am speriat groaznic ,ca m-am trezit in plansetele copilului ,l-am gasit pe jos ,mi-a inghetat sangele in vene ,bebe a palns ceva sub un minut ,si can m-am uitat mai bine la el avea o pata mare, rosie pe frunte si nici un cucui in cap
Si o mica reusita : nu-l mai legan de vreo luna ,il pun langa mine in pat si ma fac ca dorm si adoarme si el dupa ce se foieste ,uneori mai mult ,alteori mai putin.
Cu caldura asta e greu tare ,am lasat bebele in pielea goala ,doar in pampers prin casa,l-am bagat la dus de vreo 2 ori pe zi ,nu mai mananca cum manca el de obicei .
Cand l-am trecut de la baita in cadita din dormitor in cada mare din baie am avut sou ,plansete ,acum accepta sa stea dar numai in picioare ,sa nu il pun in fundulet ca e de
Si ANDREI se agata de orice ca sa se ridice ,sta pt cateva secunde singur in picioare apoi se dezechilibreaza si cade ,apoi o ia de la capat ,acum e la faza ca arunca tot ce-i cade in mana sau bate cu jucariile de pamant sau le bate intre ele in manute .
KATY felicitari pt ANDREI al tau ,un copil model !
LENA cum e la SINAIA ? racoare?
Ce actiune a avut ARCADIA la PALAS ? ca mentiona cineva ....
la fete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claumarcoci spune:

Iulia bine ai revenit! sa va fie de bine concediul, vreau si eu ( noi cu rata la casa, masina si nasi am cam zis pas anul asta)
Da ce scoruri nesi in mamaia dle ....

Iulia si asta e doar inceputul cazaturilor, la un momentdat o sa obosesti sa le numeri(asa povestea o mamica, cica la 50 s-a oprit din numarat )
Poate nu mai papa ca inainte si din cauza caldurilor, de parca noi mancam ca iarna :).
Sa stapaniti fara evenimente scaunul

Katy, de ce sa-l dai cu Elocom, ca are corticoizi??? Eu nu l-am decalotat deloc, l-a baita se decaloteaza uneori singurel cate un pic, mie dr mi-a zis sa-l las in pace,sau sa-i pun cate o pic de vit A, ceea ce nu am facut..lasa kuku la baiat in pace

Corina te inteleg perfect, chiar aseara vb cu o mamica pe tema asta, oare sa fi vazut si ea acelasi bebe

Si in timp ce scriu vazusi pozele de pe FB ale lui Iulia, vreau si eu

Hai pupici si racoare multa va doresc!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns casandralin spune:

Salutare la toata lumea . Aseara am aflat ca voi deveni mamica din nou. Poate ma trece cineva si pe mine pe lista: AlinaC DPN 04.03.2013. As vrea sa nasc la Arcadia dar sunt din Galati. Oricum cealalta alternativa este nasterea acasa ca la Spitalul Judetean nu ma mai prinde nimeni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claumarcoci spune:

Citat:
citat din mesajul lui casandralin

Salutare la toata lumea . Aseara am aflat ca voi deveni mamica din nou. Poate ma trece cineva si pe mine pe lista: AlinaC DPN 04.03.2013. As vrea sa nasc la Arcadia dar sunt din Galati. Oricum cealalta alternativa este nasterea acasa ca la Spitalul Judetean nu ma mai prinde nimeni.


Bine ai venit si sarcina usoara!

Cand facem cap nou o sa te treaca fetele.Pana atunci scrie 10 mesaje scurte de prezentare ca apoi sa scapi de moderare si sa apara mesajele tale in timp real



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oiyoy spune:

buna Casandra!
Felicitari si sarcina usoara!eu am intrat sa te incurajez.sora mea locuieste la galati si a nascut la arcadia.ce-i drept cand trebuia sa vina la controale si la nastere a stat la noi, la roman.ea a fost la cursuri la scoala parintilor din cadrul spitalului gl , a avut un medic care i-a urmarit sarcina acolo si cand s-a apropiat sarcina de 35 sapt, parca, a venit la arcadia sa semneze contractul.atunci a fost luata in evidenta de un medic arcadia si a urmat restul controalelor acolo.a fost nevoita sa faca din nou morfologia fetala pt ca cea facuta la gl era total facuta aiurea.pt alte detalii....intreaba

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Salutare

Claudia, bantuiam pe net :)))

Ieri am ajuns si noi acasa. La munte a fost super fain. Racoare, bine, aer proaspat. Maiei i-a placut foarte mult. Nu imi imaginez concediul fara ea. Nu stiu cum alti parinti se duc fara copii, eu nu as putea
Noi la mare am papat doar laptic asa ca nu am mai carat nimic dupa noi. I-am mai dat o nectarina la un moment dat si a smotocito :P

Iulia sa va fie de bine concediu, bronzul si sa folositi cu placere scaunul.

Casandra bine ai venit !!!

Katy, multumim mult. Sa pui neaparat poze dupa ce renovati ;)






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KATY_28 spune:

Salutare si de la noi!
Sa va fie de bine concediul!
Casandra felicitari si sarcina usoara!
Andrei al meu nu mai vrea sa stea in carut decat in picioare.La fel face si in scaunul de masa , tot se ridica.E plin de energie, nu stiu de unde o ia ca vreau si eu.Doarme pana la 12-13-14 ahiar si dupa incepe distractia.ieri l-am tuns pentru a doua oara si e asa scumpel.
Si noi am trecut la baita in lighian, de doua ori pe zi, involuam in loc sa evoluam.In baie e bau-bau, nu vrea.
Iulia multumim pentru lista de preturi.
fetele si bebeii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia_iulia spune:

Buna fetelor !
Lena ati fost si la mare ca nu inteleg ? Ce bine ca ati dat de racoare la munte ! Nici eu nu-mi imaginez concediu fara ANDREI ,cel putin deocamdata .Andrei nu prea s-a bronzat la mare ca eu l-am dat cu crema cu FPS 50 plus de asta vremea a fost asa si asa ,o zi soare ,o zi ploaie sau inourat .
CASANDRA bine ai venit ! ,am o prietena in GALATI care a nascut in acceasi zi cu mine ,eu in 3 zile am fost acasa fara nici o problema din cauza cezarienei ,ea a stat 10 zile in spital dintre care 2 zile lata in pat din cauza anesteziei ,medicul ei a vrut sa o trimita la neurologie ca se cam simtea depasit de evenimente dar in cele din urma si-a revenit prietena mea ,asa incat fa un efort financiar si vino la ARCADIA sau la orice alta maternitate privata numai la sptalul din GALATI NU TE DU !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Iulia am vrut sa spun la munte

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claumarcoci spune:

Neatza!! Dau o cafelutza, limo sau ce doriti voi

Ce mai faceti??? Cam liniste pe aici, mi se pare mie sau randurile s-au rarit pe aici

Noi suntem bine, facem progrese pe zi ce trece, tzumpi e din ce in ce mai scumpel , acum papam si out, am ajuns la prima jumatate de ou , in schimb legat de laptele de capra, o fi el minunat da PUTE,David papa, insa iaurtul imi iese molicel nu tare ca cel de vaca...
Eu sunt treaza de la ora 5, bantui prin bucatarie pe racoare, zic sa fac ceva de papa,acum am terminat si beau o cafelutza si scriu, ziua nici nu pot deschide laptopul ca vrea tanarul ...

Lena mi-am luat rochie,fara sa vreau e si pro alaptare ,nu mai zic ca am depasit si bugetul cu 50%

Ce mai papa copilasii vostri?? noi am vomat pepenele rosu, de fructe nu se atinge deloc daca i le dau bucatele, doar le face piure in manuta apoi intinde mana sa i-o sterg

O zi frmoasa la toata lumea!!

Mergi la inceput