Nasterea la Arcadia - Iasi (41)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns DadaIna spune:

A mea bea vreo 3 bidonase de 250 ml/zi pe langa lapte si apa.Daca ar fi dupa ea ar bea mai mult ca dispare continutul cu viteza luminii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Dada, 6pm in Copou la foisor :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DadaIna spune:

Neata fetelor!In sfarsit e bine afara si e racoare!!!Lena multumesc!Ne vedem la foisor daca nu ploua.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Dada sa activezi PM :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DadaIna spune:

E activat Lena!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MElise spune:

Neata!!! unde a disparut toata lumea?? Noi am fost la tara in weekend, de aia nu am mai dat pe aici. A fost a sa de bine si de racoare, abia astept sa ne ducem din nou, saptamana viitoare cred ca raman cu bebe acolo, la ai mei, ca la noi e tot cald, chiar daca afara ploua si e racoare.

Lena, ce rau imi pare ca am ratat intalnirea din Copou... Poate mai faceti si alta data. Am vazut pozele. Foarte faine. Mamici frumoase si bebei dragalasi.

M-am uitat la linkurile cu scutece, sunt cam scumpele, dar cred ca merita investitia. Ne mai gandim, poate luam si noi vreo doua trei de incercare.

MElise

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oiyoy spune:

hello girls!cum a fost intalnirea mamicilor de Arcadia?:( va invidiez mi-ar fi placut sa fim i noi pe-acolo.sa trimiteti foto la arcadia poate va publica in brosura lor, sa se laude.
Noi bad news: avem liber la vaccin daaar o sapt trebuiesc scose toate lactatele din alimentatia Claudiei, sa verificam daca bubitele sunt intr-adevar de la caldura sau intoleranta la lactoza, are nu stiu ce suflu la inima, trebuie sa-i facem un ekg luna asta, e putin sub greutate.asta e explicabila pt ca de cand sunt caldurile astea nici nu prea mananca, stresul de a se invata sa stea cu alta persoana, chiar daca e bica si-o iubeste. So.....le luam pe rand si speram sa le rezolvam.in rest fata e ok, invata lucruri noi, continuam alaptatul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gravidacori spune:

salutare fetelor
oiyoy, chiar ma intrebam ce mai faceti.si mandra mea e sub grafic cu vreo 700grame, si nu prea e prietena cu mancarea. san si iar san,all day long . avem lipsa de fier si vit d,ii dau picaturi. sper ca usor sa ii rezolv anemia si poate o manca mai bine ,pt ca sunt stresata si dezumflata
fetelor, pe unde ati fugit? michelle ,cum mai esti?
IULIA, katy, NICO, si restul?
CLAU, te asteptam

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Salut

Melise, da incearca una doua si ai sa vezi cum e. Sigur isi merita investitia :)
Daca iei pachete au preturi mai ok.

Noi am fost la piscina, a fost super super fain. Am scufundato de cateva ori si era super incantata, a invatat sa dea din picioruse, ce mi-a placut foarte mult este ca instructorul a spus sa o misc prin piscina si o sa inceapa sa dea din picioruse... eu am intrebat: nu ar trebui sa ii arat cum... ea a spus ca nu, trebuie singura sa le miste.
Cred ca de aici putem generaliza ca este important sa ne lasam copilul sa faca ce vrea cand simte el ca e ok.

Noi ne punem AC ca nu se mai poate... acum s-a mai racorit, dar pana ieri a fost jale.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simonik21 spune:

Buna seara fetelor!!!
Noi venim cu vesti bune. Am fost ieri la dr si l-a cantarit si avem 7kg500g si a zis k se dezvolta bine. Mi-a zis sa incep sa-i dau suc de morcov si ce mai apare la tara (fructe, legume).
Voi de la cat ati inceput diversificarea? Oare cum sa incep?

Oiyoy si gravidacori sa fiti tari k toate trec si la bb.


Mami fericita cu Stefan Darius 15.02.2012

Mergi la inceput