Cum iti protejezi copilul de soarele fierbinte?

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns albinuta_eu spune:

Deoarece este nevoie sa o ducem in fiecare dimineata la parinti mei si sa o luam la pranz e nevoie si ne deplasam mai mult cu transportul in comun pe jos pāna la destinatie e obligatoriu ii pun copilului o palarie pe cap, ochelari de soare, pentru ca lumina de la raze e extrem de puternica īn aceste zile, iar īnainte de a-l scoate din casa, aplic pe corpul copilului crema cu factor de protec#355;ie ridicat.
Apa pe saturate - Hidratarea corecta este prima masura care ii garanteaza copilului starea de bine in sezonul cald. La varste mici, copilul are nevoie zilnic de aproximativ un litru de lichide: lapte, ceai, suc natural de fructe, compot, apa plata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamipreda spune:

noi evitam pe cat posibil iesitul la soare deoarece e prima vara si nu prea suportam caldura dar dupamasa si dimineata cand facem plimbarica ne protejam cu produsele klorane cu factor de protectie 50 care ni se par cele mai bune.le- am luat din franta unde pretul e mai accesibil decat la noi si suntem incantate de ele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violeta-roz spune:

Nu iesim din casa decat dimineata si apoi seara cand sorele nu mai are putere.
Avem noroc ca nu trebuie sa iesim din casa cand este soarele sus si ne pupa cu razele lui fierbinti.
Daca a trebuit sa iesim la 5 cu ea din casa oricat a fost de protejata ( palarie, apa, crema, haine racoroase) caldura a facut-o sa se imbujoreze de m-am speriat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sandaandre spune:

Eu imi protejez fetita de 2 anisori cu o palariuta in caput,
haine deschise la culoare , crema protectoare factor 50 , cu 3 dusulete caldute pe zi, multe fructe, apa plata , lamaie multa ca o adora, si cu o alimentatie cat mai sanatoasa... La orele amiezii face nani cate 4 ore pe zi..iar in rest o numesc Duracell :) Nu sta o secunda...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yannisdennis spune:

avand doisti ca f important sa te feresti de razele solare.deci in primul rand cat mai multa apa sa nu ne deshidratam.o bascuta.o crema protectoare cu u.va pooop

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rekaalina spune:

imi protejez fetita de razele soarelui folosind creme speciale cu afactor de protectie 50+,dandu-i sa consume apa plata si fructe si evit sa o scot intre orele 11 si 17.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madlene_87 spune:

Eu imi protejez micutul de soarele arzator cu crema de protectie spaciala pt copilasi,il hidratez cu apa sau ceai si il scot la plimbare doar dimineata pana in ora 10, si seara dupa ora 19.00 .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariana60 spune:

Noi o protejam pe Oana cu crema cu factor de protectie 50, nu iesim afara in intervalul 11-17, iar daca este chiar obligatoriu incercam sa mergem doar pe la umbra. Alegem doar hainite de bumbac, deschise la culoare, lejere si largute, avem palarie tot timpul si apa plata pentru hidratare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anda08 spune:

Ultima data de inscriere in concurs este 1 august - mai aveti inca timp!
Succes tuturor!

O zi frumoasa tuturor!

Cea mai mare avere a omului e saracia deoarece nimeni nu va incerca vreodata sa ti-o ia , nimeni nu te invidiaza pentru ea si creste pe masura trecerii timpului ... Socrates

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns antohecris spune:

- nu stam niciodata la soare intre orele 10.30 si 17.30
- bem multa apa
- consumam multe fructe si legume
- avem intotdeauna o palariuta sau sapca pe cap
- folosim creme adecvate de protectie solara

Mergi la inceput