Victor Ponta, acuzat de plagiat

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns capcaunul spune:

Citat:
citat din mesajul lui Marina
Yap, am aflat si eu titlul, tareeee subiectul.....

E din aceeasi categorie cu tezele de doctorat ale lui
Dinel Staicu - Economia subterana īn perioada de tranzitie la economia de piata īn Romānia
sau
Nicolae Mischie - Deontologia functionarului public

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nadaflorilor spune:

Citat:
citat din mesajul lui dalia05

Repet intrebarea. De ce nu a fost acuzat de plagiat Funeriu? Sau Marga? Sau Andronescu? Nu incercati sa puneti toti politicienii in aceeasi oala din punct de vedere al competentei academice, ca nu-i corect.

Sa asteptam justificarile lui Ponta. Rau am ajuns


ca nu i-a luat nimeni la puricat...e o varianta de raspuns la intrebarea ta...

ps. oricum bacul lui Funieru e tot in ceata, si dupa ce l-am vazut la tv total pierdut cand ii sufla tantia aia ce sa spuna si el era dus in alta dimensiune, nici nu mai conteaza cum e cu bac-ul sau daca a plagiat ceva....mi-a fost tare mila

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns capcaunul spune:

Breaking News!
In drum spre Monitorul Oficial se afla Ordonanta de Urgenta privind schimbarea intregului consiliu de administratie al www.nature.com/npg_/company_info/npg_board.html" target="_blank">Nature Publishing Group.
Aviz amatorilor de la Frankfurter Allgemeine Zeitung.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nadaflorilor spune:

www.youtube.com/watch?v=f4Q-48_zxhg" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=f4Q-48_zxhg

si tot asa... cine cauta gaseste

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loryi1974 spune:

E doar unul din miile/zecile de mii de doctori aparuti in Romania in ultimii 15 ani. Atat de jos a ajuns invatamantul romanesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loryi1974 spune:

Inteleg ca lui Ponta i s-a evaporat din cv masteratul de cateva saptamani de la Catania :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns glimmer spune:

Eu mi-as dori sa fie premier anonimul care a facut descoperirea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

Poate ca doctoratul lui funeriu a fost puricat de insusi indrumatorul sau de doctorat , laureat al premiului Nobel. Or avea si laureatii astia mandria lor si cand accepta un doctorat la ei in curte se uita daca nu o fi fost copiat. Sau impun o tema de doctorat cu adevarat relevanta care sa nu mimeze cercetarea si documentarea.

Sunt surprinsa ca mitul bac-ului lui Funeriu se propaga desi omu' a demonstrat instantaneu ca antenele au mintit grosolan, au recunoscut pana si antenele care nu au continuat subiectul dupa interventia CLARA a acuzatului.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nadaflorilor spune:

Citat:
citat din mesajul lui Marina

Poate ca doctoratul lui funeriu a fost puricat de insusi indrumatorul sau de doctorat , laureat al premiului Nobel. Or avea si laureatii astia mandria lor si cand accepta un doctorat la ei in curte se uita daca nu o fi fost copiat. Sau impun o tema de doctorat cu adevarat relevanta care sa nu mimeze cercetarea si documentarea.

Sunt surprinsa ca mitul bac-ului lui Funeriu se propaga desi omu' a demonstrat instantaneu ca antenele au mintit grosolan, au recunoscut pana si antenele care nu au continuat subiectul dupa interventia CLARA a acuzatului.

Marina


posibil sa nu fiu eu in tema cu evolutia povestii cu bacu-ul, asta e, dau si eu vina tot pe antene, dar scena cu cucoana care ii sufla si el era pierdut in spatiu nu era cauzata de antene ca nu era avea calus cu marca Antena x in gura...

cat despre indrumatorii de doctorat, ei sunt oameni valorosi, eu propun sa punem un prim ministru un laureat al premiului nobel...daca nu avem asa ceva hai sa avem un prim ministru cu coloana vertebrala ... politicienii nostri mint in cv-uri...toti mint, sunt convinsa ca in fiecare cv exista cate o gogorita, doua

ce imi place mie e ca dupa norodul rasculat a tocat fosta conducere de partid si de stat, cand in final a schimbat-o a inceput sa o ridice in slavi...e un fenomen de te ia cu fiori pe sira spinarii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns capcaunul spune:

Il ascult siderat pe Micul Hugo Chavez cum vorbeste de jumatate de ora despre plagiat. Rezum ideile principale:
- fondul problemei este cine face valva in jurul tezei sale, nicidecum teza in sine;
- toata tevatura este declansata si dirijata de Basescu;
- normele academice privind citarea, folosirea ghilimelelor si indicarea pentru fiecare citat a locului exact din sursa ar fi aparut ... dupa 2003;
- el nu beneficiaza in niciun fel de pe urma doctoratului;
- nu a prejudiciat in niciun fel statul roman;
- chiar daca s-ar dovedi ca a gresit nu vede de ce ar trebui sa plateasca cu demisia, pentru ca ... functia de prim ministru n-are nicio legatura cu titlul de doctor.
- revista Natura () n-ar trebui sa se ocupe de chestiuni de drept;
- a auzit (!) c-ar exista o comisie de specialitate la ministerul educatiei care se ocupa de etica. [a uitat sa ne spuna ca el insusi a schimbat-o integral cu trei saptamani inainte!]
- Mang este nevinovat (!) pentru ca ... nu s-a mai demonstrat dupa demisia lui ca acesta ar fi plagiat ceva.
- Funeriu s-ar fi dus cu barfa la Nature, e sigur Ponta de asta pentru ca Funeriu ar fi colaborat in trecut cu Nature. [fara sa-si dea seama ii recunoaste clasa lui Funeriu, pentru ca in Nature nu apar articolele oricarui pierde-vara - e totusi cea mai prestigioasa familie de reviste de stiinta din lume!]
- Aligica e si el bagat in asta;
---------------------------------
In concluzie, la munca tovarasi, vrem liniste, lasati prostiile cu plagiatul!

Mergi la inceput