Victor Ponta, acuzat de plagiat

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nadaflorilor spune:

Citat:
citat din mesajul lui Deceneus

Daca-i ia la purecat, majoritatea politicienilor cu doctorate au lucrarile copiate/plagiate.


Mintile ilustre discuta idei; Inteligentele medii discuta evenimente; Mintile reduse discuta persoane. (Eleanor Roosevelt )


intrebarea e: or fi multe doctorate si lucrari stiintifice ne-copiate, oare or fi multi cei care nu si-au permis sa copieze munca altora?!

ps. Deceneus ccine sa ia la puricat?!! treaba asta se intampla numai cand isi platesc polite intre ei...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nadaflorilor spune:

Citat:
citat din mesajul lui Rufus

La Basescu nu-i problema cu doctoratul...

Daca e chiar asa, dincolo de penibilul situatiei, ramane ce a zis Deceneus: majoritatea au teze plagiate.
Mi se pare mult mai grav. Prin extindere, inseamna ca nici naiba nu-si mai face singur in tara asta lucrarea de licenta, de doctorat, de masterat...
Dar am si eu o nelamurire: cat de prost sa fii sa nu iti dai seama ca, persoana publica fiind, cineva va avea interesul sa-ti sape dupa ceva nasol in trecut? Sau poate ca nici nu se gandesc ca ar putea ajunge pe vreo functie de asta...in fine, minte multa n-au. Garantat.

Rufus, Tora si iadele

"EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde


s-a mers si se merge pe ideea ca daca altii nu au patit nimic nu vom pati nici noi, ca daca o patim ii luam pe toti dupa noi la vale"...din partea mea, duca-se cu totii! dar nu se va intampla deloc asa...buba e adanca, extinsa si data in cangrena, lipseste chirurgul care sa efectueze amputarea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dalia05 spune:

Repet intrebarea. De ce nu a fost acuzat de plagiat Funeriu? Sau Marga? Sau Andronescu? Nu incercati sa puneti toti politicienii in aceeasi oala din punct de vedere al competentei academice, ca nu-i corect.

Sa asteptam justificarile lui Ponta. Rau am ajuns

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns capcaunul spune:

Ponta tocmai a "raspuns" in direct la tv la intrebarile ziaristilor legate de plagiat.
Singura idee coerenta din ceea ce a spus este ca Basescu este in spatele acuzatiilor de plagiat.
Penibil.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miriluta spune:

Uite ca pana la urma Germania e luata de exemplu
Un ministru al apararii (KT zu Guttenberg) si un parlamentar european au trebuit sa deminsioneze in urma acuzatiilor de plagiat la lucrarile de doctorat.

Pe aici circulau bancuri cum ca lui zu Guttenberg i-au confiscat laptopul si cele mai tocite taste erau ctrl, v si c

Se intampla si la case mai mari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

te asteptai la altceva??? [icon cu mirare sincera].
io chiar in cred ca se crede inocent, nu cred ca i-a trecut prin minte ca adunatul textelor de pe ici pe colo e plagiat, a scris si el la norma in 2003. Care e titlul lucrarii de doctorat?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ladyJ spune:

Citat:
citat din mesajul lui capcaunul

Ponta tocmai a "raspuns" in direct la tv la intrebarile ziaristilor legate de plagiat.
Singura idee coerenta din ceea ce a spus este ca Basescu este in spatele acuzatiilor de plagiat.
Penibil.




Nu a negat?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dalia05 spune:

Se vede ca nu cunoaste valoarea muncii depuse pentru elaborarea unei teze de doctorat. Arfi trebuit sa raspunda serios, in locul lui muream cu acuzatorii de gat, dar a preferat ironii ieftine de doi bani. Cica Nature e revista la care da interviu Funeriu si ac toata chestia e pusa la cale de Base ca sa il impiedice sa mearga la Bruxelles. Si cica se va supune vointei "Marii ADunari Nationale".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielag spune:

Citat:
citat din mesajul lui Marina
Care e titlul lucrarii de doctorat?

"Curtea penala internationala" .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

Yap, am aflat si eu titlul, tareeee subiectul.....

Mergi la inceput