Victor Ponta, acuzat de plagiat

Raspunsuri - Pagina 27

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

atentia opiniei publice trece de la subiectul cu plagiatul lui Ponta catre subiectul 'Nastase'


putem spune ca Nastase l-a salvat oarecum pe Ponta?

Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (3 ani) si Teo voinik (5 ani)

clip party 1 iunie



............................................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

Eumada...te grabesti!

aici nu e vorba despre cartile din care s-a inspirat Ponta
ci despre sute de pagini din alte lucrari pe care si le-a insusit!!!

furt!!
furt intelectual

daca va fi demonstrat se pedepseste ca orice furt, conform legii

nimeni nu e mai presus de lege, asa ar trebui sa fie!



Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (3 ani) si Teo voinik (5 ani)

clip party 1 iunie



............................................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Citat:
citat din mesajul lui alinuk

atentia opiniei publice trece de la subiectul cu plagiatul lui Ponta catre subiectul 'Nastase'


putem spune ca Nastase l-a salvat oarecum pe Ponta?




Da, sigur ca da.
Basescu a gandit-o la fix.
L-a pus pe Ponta premier, stiind ca are bube in cap (a avut pojar in copilarie) si, deci, va putea fi ridiculizat.
A ales momentul perfect, cu putin timp inaintea pronuntarii sentintei lui Nastase (pe care el, Basescu, o cunostea, ca doar el o comandase), nici prea putin, ca sa aibe timp Ponta sa-si ude nadragii, dar nici prea mult, sa nu-l apuce naiba, pe micul...ala, cum ii zice...constiinta si sa-si dea demisia.
A aparut sentinta (comandata) a lui Nastase, care s-a si impuscat (asta a fost ceva fara premeditare, cred ca Basescu s-a jucat prea mult cu mintea lui Nastase si l-a haituit pana ce ala a cedat), exact ce trebuia ca Ponta sa iasa di blestematul de tir abatut asupra modestei sale personalitati.
De acum in colo, Ponta va sti cine-i seful. E lasat acolo unde e pentr ca EL a vrut asta; o stie foarte bine si, e sigur asta, la ceas de taina a fost si a pupat mana Nasului. Nu l-a vazut nimeni...toti ziaristii erau la spital cu Nastase.

Rufus, Tora si iadele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns capcaunul spune:

Citat:
citat din mesajul lui eumada
Daca luam pe oricare intre noi,cand am facut lucrarile de diploma am preluat cate ceva de la altii, unii chiar mai mult.

Nu generaliza ceea ce ai facut tu in viata!
Eu unul nu sunt oricare dintre cei la care te referi, si ca mine sunt multi altii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns almo spune:

Citat:
citat din mesajul lui Edip

Citat:
citat din mesajul lui eumada

Sa arunce cu piatra cel care nu are pacateeeeeeeee....

Sa fim seriosi,astia dau paine si circ poporului.
Daca luam pe oricare intre noi,cand am facut lucrarile de diploma am preluat cate ceva de la altii, unii chiar mai mult.Sa fim seriosi terminologia in toate domeniile e aceeasi si trebuie folosita si de unul din Timisoara si de unul din Anglia.
Astea sunt incercari de discreditare,copilaresti,puerile,pe bune.Ceva de genul"daca nu-mi dai jucaria te spun lu` mama"



Madalina


Copiii gasesc de toate în nimic. Adultii, nimic în toate."


eu sper ca glumesti... fa referinte la diplomele tale nu te mai referi la oricare dintre noi ca sunt multi pe aici care au facut scoli in ro sau alte tari unde nu se aplica ce zici tu pe aici....

stii ce e ala doctorat? cate lucrari de doctorat din Anglia sau alta tara civilizata ai citit tu la viata ta ca sa compari o lucrare de doctorat din Anglia cu glumele de prin Ro? terminologia e una, continutul lucrarii e altceva...

ne mai miram ca nu merge Ro in directia buna... politicienii sunt oglinda alegatorilor... cand o situatie ca a lui ponta va fi condamnata de majoritatea populatiei in Ro, atunci sa avem sperante la o societate normala... atat timp cat unora nu li se pare anormal, se va merge pe acelasi drum...


edip ai mare dreptate. doar cei care se stiu pe ei, ii inteleg pe cei ce fura. nu exista un om cinstit in romania la ora asta care sa accepte astfel de acte.

romanii in canada pana acum au fost bine vazuti si pe buna dreptate ca pe vremea comunismului nu oricine termina o facultate. acum in romania diplomele, masteratele si docatoratele se cumpara. asa ca sa nu ne mai miram ca dupa acest incident, nu o sa ni se mai recunoasca nici o diploma peste hotare. asta meritam! cine e cababil, sa dovedeasca prin fapte, nu prin hartii.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali spune:

La B1 era azi dupa-amiaza cineva de la PSD, nu stiu cine ca se vorbea din studio dar erau difuzate imagini din alta parte.

In orice caz, onor deputatul sau senatorul PSD spunea despre plagiat ca este o tara a sistemului de invatamant, nu numai romanesc dar chiar la nivel international. Si ca asa se justifica interesul tuturor celor din strainatate pentru acest subiect, ca si cele mai prestigioase universitati au problema asta ....

Imi pare rau ca nu mi-am putut da seama cine era pesonajul, am dedus din context ca era de la PSD, dar a trebuit sa plec de acasa inainte ca imaginea sa revina in studio.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

yap, cred ca cea mai prestigioasa universitate din angola are problema asta cu siguranta:D

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns devoska spune:

Incep sa ma indoiesc ca se va lua vreo masura. Probabil ca nu i se va retrage nici titlul...

http://www.adevarul.ro/actualitate/politica/Consiliul-National-Etica-eventual-Ponta_0_722928073.html

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali spune:

Acuma sincer, de la Robert Negoita ma asteptam. El era ocupat cu constructii de blocuri si cumparari de terenuri cand altii aveau timp de cerecetare. De ce nu si-o fi facut doctoratul in ceva legat de exemplu de "Piata imobiliara din Glina si criza financiara mondiala" sau "Cum sa vinzi mii de apartamente fara TVA". Precis acolo putea sa aduca muuuuulta contributie originala.

Basca ca scria o bucatica de istorie.

Mergi la inceput