Victor Ponta, acuzat de plagiat

Raspunsuri - Pagina 26

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns capcaunul spune:

Tu-i mama ei de viata!
Mai intai mi-au publicat ieri plagiatul in Natura.
Dupa numai cateva ore au declarat-o definitiv turnatoare pe profa mea de criminologie si penologie, Sanda Rodica.
Si-acum l-au bagat la puscarie pe ... indrumatorul meu de doctorat.
Doar tu mi-ai mai ramas.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nadaflorilor spune:

Citat:
citat din mesajul lui capcaunul

Tu-i mama ei de viata!
Mai intai mi-au publicat ieri plagiatul in Natura.
Dupa numai cateva ore au declarat-o definitiv turnatoare pe profa mea de criminologie si penologie, Sanda Rodica.
Si-acum l-au bagat la puscarie pe ... indrumatorul meu de doctorat.
Doar tu mi-ai mai ramas.



ihi, a fost colega de master la Colegiul National de Aparare cu Leana blonda...s-or fi plagiat una pe alta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

Citat:
citat din mesajul lui nadaflorilor

Citat:
citat din mesajul lui Laura25

Deci carevasazica si Nuti a copiat http://www.cotidianul.ro/elena-udrea-acuzata-de-plagiat-186513/

Eu zic sa deschidem o lista de pariuri. Cine credeti ca va fi urmatorul acuzat?



Am marfa la bazar umanitar DC

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me



ioana basescu

Nina,mami de,









Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

Citat:
citat din mesajul lui nadaflorilor

Citat:
citat din mesajul lui capcaunul

Tu-i mama ei de viata!
Mai intai mi-au publicat ieri plagiatul in Natura.
Dupa numai cateva ore au declarat-o definitiv turnatoare pe profa mea de criminologie si penologie, Sanda Rodica.
Si-acum l-au bagat la puscarie pe ... indrumatorul meu de doctorat.
Doar tu mi-ai mai ramas.



ihi, a fost colega de master la Colegiul National de Aparare cu Leana blonda...s-or fi platinat una pe alta

Nina,mami de,





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Sa arunce cu piatra cel care nu are pacateeeeeeeee....

Sa fim seriosi,astia dau paine si circ poporului.
Daca luam pe oricare intre noi,cand am facut lucrarile de diploma am preluat cate ceva de la altii, unii chiar mai mult.Sa fim seriosi terminologia in toate domeniile e aceeasi si trebuie folosita si de unul din Timisoara si de unul din Anglia.
Astea sunt incercari de discreditare,copilaresti,puerile,pe bune.Ceva de genul"daca nu-mi dai jucaria te spun lu` mama"



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Edip spune:

Citat:
citat din mesajul lui eumada

Sa arunce cu piatra cel care nu are pacateeeeeeeee....

Sa fim seriosi,astia dau paine si circ poporului.
Daca luam pe oricare intre noi,cand am facut lucrarile de diploma am preluat cate ceva de la altii, unii chiar mai mult.Sa fim seriosi terminologia in toate domeniile e aceeasi si trebuie folosita si de unul din Timisoara si de unul din Anglia.
Astea sunt incercari de discreditare,copilaresti,puerile,pe bune.Ceva de genul"daca nu-mi dai jucaria te spun lu` mama"



Madalina


Copiii gasesc de toate în nimic. Adultii, nimic în toate."


eu sper ca glumesti... fa referinte la diplomele tale nu te mai referi la oricare dintre noi ca sunt multi pe aici care au facut scoli in ro sau alte tari unde nu se aplica ce zici tu pe aici....

stii ce e ala doctorat? cate lucrari de doctorat din Anglia sau alta tara civilizata ai citit tu la viata ta ca sa compari o lucrare de doctorat din Anglia cu glumele de prin Ro? terminologia e una, continutul lucrarii e altceva...

ne mai miram ca nu merge Ro in directia buna... politicienii sunt oglinda alegatorilor... cand o situatie ca a lui ponta va fi condamnata de majoritatea populatiei in Ro, atunci sa avem sperante la o societate normala... atat timp cat unora nu li se pare anormal, se va merge pe acelasi drum...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mickyyy spune:

Nu dau cu qoute ca's pe mobil.
1. Ponta - a aparut al 3-lea plagiat, care e chiar haios, sa faci referire in 2010 la o persoana decedata in 2006, la timpul prezent, adica, copy-paste fara sa citesti ce iei.....e si mai groasa.
2. Pupinbasesti - cum a zis cineva cu referire la un mesaj de-al meu! N-am niciun stres in a recunoaste ca dupa mine basescu a fost, este si probabil va fi cel mai bun presedinte/om politic post decembrist! In afara limbajului lui uneori neadecvat functiei, eu personal nu am ce sa ii reprosez! Si nu's postac platit la norma!
3. Exemple scolare: daca vi se pare asa grav ca basescu le zice copiilor ca el nu a fost premiant, atunci sfatul lu' mazare dat copiilor de gradinita, sa se INCALECE, cum il gasiti?! F. Bun, ca doar a fost votat din nou primar!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

Citat:
citat din mesajul lui eumada

Sa arunce cu piatra cel care nu are pacateeeeeeeee....

Sa fim seriosi,astia dau paine si circ poporului.
Daca luam pe oricare intre noi,cand am facut lucrarile de diploma am preluat cate ceva de la altii, unii chiar mai mult.Sa fim seriosi terminologia in toate domeniile e aceeasi si trebuie folosita si de unul din Timisoara si de unul din Anglia.
Astea sunt incercari de discreditare,copilaresti,puerile,pe bune.Ceva de genul"daca nu-mi dai jucaria te spun lu` mama"



Madalina


Copiii gasesc de toate în nimic. Adultii, nimic în toate."


Nu. Lucrarea mea de diploma este complet originala, fara nicio poreluare de la altii, de l#537;a prima la ultima pagina. Nu ai sa gasesti la nimeni ce am scris eu acolo. E un concert de violoncel si orchestra :D
Ideea e, desigur, ca nu poti generaliza.Nu toata lumea face ce ai spus t.
si eu am parte de cercetare in doctorat, vreo 50 de pagini, unde citez, unde povestesc si ce au scris altii. Dar fac asimilez in sistemul meu ce am citit si relev, prin conexiuni, asepctele importante in legatura cu tema.
Se poate sa scrii ce ai citit la altii si fara sa plagiezi.




Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!

Cum mi-am alaptat copiii


Sabina's blog, Sofia Galagia si bb Gheo
Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Edip eu la lucrarea de diploma am folosit cartile unui renumit economist.Definitia economiei veste aceeasi indiferent de carte.Ca o discuti e una,ca o prezinti cu ideile tale e alta.

Da stiu ce insemana doctorat,stiu ce inseamna multe,dar o sa te raportez la moderator.Ai inceput inca de la subiectul cu arsurile evei sa ma ataci.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali spune:

Citat:
citat din mesajul lui eumada

Sa arunce cu piatra cel care nu are pacateeeeeeeee....

Sa fim seriosi,astia dau paine si circ poporului.
Daca luam pe oricare intre noi,cand am facut lucrarile de diploma am preluat cate ceva de la altii, unii chiar mai mult.Sa fim seriosi terminologia in toate domeniile e aceeasi si trebuie folosita si de unul din Timisoara si de unul din Anglia.
Astea sunt incercari de discreditare,copilaresti,puerile,pe bune.Ceva de genul"daca nu-mi dai jucaria te spun lu` mama"



Madalina


Copiii gasesc de toate în nimic. Adultii, nimic în toate."


Nu generaliza experientele tale.

Eumada, exista niste reguli care trebuie respectate.
Scuza asta cu "daca toti fura inseamna ca furtul meu nu mai conteaza" e patetica. Si foarte paguboasa pentru societate, in general.



Mergi la inceput