Victor Ponta, acuzat de plagiat

Raspunsuri - Pagina 28

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns capcaunul spune:

Citat:
citat din mesajul lui Mickyyy
www.hotnews.ro/stiri-esential-12585967-negoita-robert-plagiator-din-isarescu.htm" target="_blank">Inca unul

Este tupeul ridicat la perfectiune: un pedofil si-un proxenet cu doctorat la Academia de Politie!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns capcaunul spune:

Citat:
citat din mesajul lui alinuk
atentia opiniei publice trece de la subiectul cu plagiatul lui Ponta catre subiectul 'Nastase'

putem spune ca Nastase l-a salvat oarecum pe Ponta?

Ihi! Adevaratul indrumator de teza de doctorat si-ar da viata pentru doctorandul sau.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali spune:

Citat:
citat din mesajul lui capcaunul

Citat:
citat din mesajul lui Mickyyy
www.hotnews.ro/stiri-esential-12585967-negoita-robert-plagiator-din-isarescu.htm" target="_blank">Inca unul

Este tupeul ridicat la perfectiune: un pedofil si-un proxenet cu doctorat la Academia de Politie!


Ai uitat un evazionist care cita la greu si din Mugur Isarescu...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

Daca si asta are doctorat mi-e sincer mila de toti romanii care au obtinut un doctorat pe bune.
Se obtine undeva in romania in mod cinstit un doctorat?

Si o intrebare tehnica si sincera...la ce iti foloseste un doctorat exceptand situatia invatamant cercetare unde inteleg ca pentru a promova de la un anumit nivel doctoratul este o cerinta?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_alinta spune:

da, mai exista, din pacate cei care au o idee si se si aplica nu isi mai vad banii ( din idea lor ) niciodata.
si aici nu mai e de vina basescu ci toti cei care ajung sa isi faca meseria pe interes(ul) altora si nu pe merit(ul) lor.

edit: exact cum spuneai este vorba de un doctorat luat in cercetare.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nadaflorilor spune:

Citat:
citat din mesajul lui a_alinta

da, mai exista, din pacate cei care au o idee si se si aplica nu isi mai vad banii ( din idea lor ) niciodata.
si aici nu mai e de vina basescu ci toti cei care ajung sa isi faca meseria pe interes(ul) altora si nu pe merit(ul) lor.

edit: exact cum spuneai este vorba de un doctorat luat in cercetare.


alina


Ce ii retine sa isi patenteze "ideea"? aici se aplica zicala "Dumnezeu iti da, dar nu iti baga si in traista". Sunt dotati, au idei dar asteapta sa ii ia altcineva de mana sa ii duca la OSIM.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_alinta spune:

Citat:
citat din mesajul lui nadaflorilor

Citat:
citat din mesajul lui a_alinta

da, mai exista, din pacate cei care au o idee si se si aplica nu isi mai vad banii ( din idea lor ) niciodata.
si aici nu mai e de vina basescu ci toti cei care ajung sa isi faca meseria pe interes(ul) altora si nu pe merit(ul) lor.

edit: exact cum spuneai este vorba de un doctorat luat in cercetare.





Ce ii retine sa isi patenteze "ideea"? aici se aplica zicala "Dumnezeu iti da, dar nu iti baga si in traista". Sunt dotati, au idei dar asteapta sa ii ia altcineva de mana sa ii duca la OSIM.

Nina,mami de,





de unde stii ca nu e patentata?
pana nu ajungi sa te lovesti de pragul de sus ( a se intelege interese la nivel politic ) nu ai de unde sa stii cat si ce te doare. ( acum nu o sa stau sa povestesc toata istoria acestui caz, este vorba de doctorate unde ar trebui sa fi si original, nu numai sa dai copy paste.

unii chiar au impresia ca le stiu pe toate si nu inteleg de ce.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mickyyy spune:

Daca aveati dubii despre ocupatiile proaspatului gurven Ponta, a avut grija chiar el sa le clarifice:

"Vreau sa-mi exprim sentimentele mele de amaraciune pentru ca atunci cand ne intalnim pentru o reuniunea guvernamentala, alocam 75% din timpul nostru pentru a discuta cum sa ne protejam de atacurile politice. Am progresat foarte mult cu pregatirile in vederea vanzarii actiunilor Transgaz dar probabil nu vom reusi sa o realizam pana la sfarsitul lui iunie", a afirmat Victor Ponta.

Restul de 25% din timp probabil e alocat pentru declaratii de presa.
Munca in folosul oamenilor care i-au ales, dupa cum se bate el cu mana-n piept, o face in restul timpului!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nadaflorilor spune:

Citat:
citat din mesajul lui a_alinta

Citat:
citat din mesajul lui nadaflorilor

Citat:
citat din mesajul lui a_alinta

da, mai exista, din pacate cei care au o idee si se si aplica nu isi mai vad banii ( din idea lor ) niciodata.
si aici nu mai e de vina basescu ci toti cei care ajung sa isi faca meseria pe interes(ul) altora si nu pe merit(ul) lor.

edit: exact cum spuneai este vorba de un doctorat luat in cercetare.


alina


Ce ii retine sa isi patenteze "ideea"? aici se aplica zicala "Dumnezeu iti da, dar nu iti baga si in traista". Sunt dotati, au idei dar asteapta sa ii ia altcineva de mana sa ii duca la OSIM.




de unde stii ca nu e patentata?
pana nu ajungi sa te lovesti de pragul de sus ( a se intelege interese la nivel politic ) nu ai de unde sa stii cat si ce te doare. ( acum nu o sa stau sa povestesc toata istoria acestui caz, este vorba de doctorate unde ar trebui sa fi si original, nu numai sa dai copy paste.

unii chiar au impresia ca le stiu pe toate si nu inteleg de ce.

alina


tu ai zis "au o idee si se si aplica nu isi mai vad banii ( din idea lor ) niciodata.", asta nu se intampla daca ideea e patentata in numele autorului si daca se intampla autorul poate da in judecata "hotul"

ps. nu le stiu pe toate, de fapt nu stiu nimic, dar imi pun intrebari cand citesc afirmatii fara noima

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_alinta spune:

nadaflorilor, se pare ca noima ta e diferita de a mea .

se judeca de ani de zile (e vorba de o persoana pe care o cunosc personal ) iar tu de fapt nu ti-ai pus nici o intrebare referitoare la afirmatia fara noima a mea, ai prezentat foarte sigura pe tine ce trebuia sa faca o persoana care nu stie sa isi bage in traista ideea, fara a avea vreo noima de situatia prezentata de mine.

revenind la on topic , se pare ca premierul nu cunoaste nici macar notiunea de plagiat, deci din punctul lui de vedere ( si al altora ca el ) este nevinovat, mai mult decat atat este o victima!

eu nu inteleg de ce se mai mira cineva de mersul lucrurilor in romania?



Mergi la inceput