Un creion, un caiet, o carte-copiii merg la scoala

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns inbox spune:

Felicitari Laura, superbe pozele...nu am cuvinte!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giulia81 spune:

cata fericire in acele poze....iar ochii albastrii ai lui luca


Caught between the devil and the deep blue sea...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

am propus mesajul Laurei_s pentru "mesajul lunii" dar este mult prea putin. E cea mai frumoasa realizare pe care am obtinut-o in campaniile noastre. Laura_s, Turturica & comp, va multumesc mult pentru implicare si cred ca mult timp de-aici incolo vom lacrima de bucurie...








..............................................................
Mama de papanas Andreiutz ( 02.10.2007 )

Oamenii sunt facuti sa fie iubiti si lucrurile sunt facute sa fie folosite.
Confuzia in aceasta lume este ca oamenii sunt folositi si lucrurile sunt iubite !



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabby2011 spune:

Citat:
citat din mesajul lui papanash

am propus mesajul Laurei_s pentru "mesajul lunii" dar este mult prea putin. E cea mai frumoasa realizare pe care am obtinut-o in campaniile noastre. Laura_s, Turturica & comp, va multumesc mult pentru implicare si cred ca mult timp de-aici incolo vom lacrima




Serios Simo? Si eu ieri am facut acelasi lucru.........
Si eu cred ca e putin pt ce a facut....dar macar atat am vrut sa facem...pentru lectia de umanitate,marinimie,perseverenta, DE CARE A DAT DOVADA...........PENTRU CA NE A DEMONSTRAT CA SE POATE...........INCA NU SUNTEM PIERDUTI IN SISTEM.PUTEM INVINGE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcoca spune:


Aveti nevoie si de haine de adulti? As putea sa va trimit cateva haine de dama, marimea 38-40(eu).


Vicky si Printzesone


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura-s spune:

Buna fetelor,
Mcoca la Cluj nu mai este nevoie de haine nici macar pentru Luca, a primit haine si de la Casa unde a stat, i-am dus si eu de la Andrei si miercuri mai primesc haine de la o persoana care m-a mai ajutat de Craciun si de Paste cu alimente; tot miercuri voi primi si o bicicleta pentru Luca. Sambata a fost Calina (sora mai mare a lui Luca) la mine sa ia frigiderul donat de sora mamei mele si nu a incaput la ea in masina, asa incat ne-am urcat in masina si impreuna cu sotul meu si cu Andreiut ne-am dus la Garbau cu frigiderul; dl. Mascasan trebaluia ceva prin casa, Sebi il tinea pe Luca in brate si Lavi ii dadea sa manance; pot sa va spun ca e un rasfatat, cred ca cel mai mult timp l-a petrecut in bratele celor dragi de cand a venit acasa; si daca la vizitele facute cand era la casa de tip familial vroia sa stea mai mult in brate la Sebi, de cand a venit acasa sta mai mult la tatal lui. Nu prea vrea sa-i fac poze, nu stiu de ce.....adevarul este ca de fiecare data cand il vizitam la casa, inainte de a pleca ii spuneam sa vina sa ne facem poze; venea la poze si apoi noi plecam si el ramanea acolo singur...
Am mai rezolvat si problema cu aragazul, ii voi duce saptamana viitoare (sper) si un aragaz, daca mai are loc in camera, daca nu ii voi duce o plita pe gaz.
Pentru Luca mai avem nevoie doar de incaltaminte, nr 27-28, in principal adidasi, sandale are 2 perechi. Cam astea sunt noutatile de la Cluj; avem pana acum 2600 lei pentru terenul necesar constructiei casei.
Va ,
Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura-s spune:

Buna dimineata,
Simo imi place cum ai schimbat numele subiectului nostru: "Un creion..... LUCA E ACASA". CE FRUMOS SUNA.
Sambata vreau sa merg la Garbau sa le duc aragazul si bicicleta pentru Luca. As vrea sa merg in fiecare zi sa-l vad, dar e asa departe; vorbim la telefon tot la doua zile, ca nici nu vreau sa-i sufoc cu telefoane....in prima zi - vineri-(de fapt a doua petrecuta de Luca acasa) am vorbit de vreo 5 ori cu dl. Mascasan ca Luca nu dorea sa vorbeasca cu mine la telefon, dar sambata cand ne-am dus cu frigiderul a fugit la mine in brate si l-am intrebat daca-i place acasa si mi-a spus ca da; i-am spus ca eu am vorbit mult cu d-na AS de la Casa unde a stat ca sa-l pot aduce acasa si ca il asigur ca va ramane acasa langa tatal lui. Dupa ce am ajuns acasa la cateva ore i-am sunat si Luca a vorbit cu mine la telefon....nu stiu ce era in sufletelul lui, ce credea el ca se intampla daca vorbim la telefon....acum "problema" s-a rezolvat si vorbim.
Va pup si va multumesc tuturor pentru faptul ce LUCA E ACASA....ce titlu frumos.....
Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura-s spune:

buna fetelor,
am fost sambata din nou la Garbau; de data aceasta am dus plita pe gaz si bicicleta lui Luca; prietena mea Anca si sora ei le-a trimis mancare (salam, branzeturi, cremvusti, etc), mama mea le-a facut sarmalute si prajitura....am mers incarcati ca de obicei.
Luca a fost foarte fericit si a plimbat bicicleta dupa el in sus pe deal, ca in momentul in care veneau la vale, bicicleta il tragea dupa ea....a cazut de nenumarate ori, dar nu a plans....ba din contra e foarte perseverent....nu se da batut cu una cu doua.

Ma bucur ca am reusit in ceva mai mult de o saptamana sa realizam ceea ce ne-am propus ca ar fi urgent pentru Garbau: frigider, aragaz/plita cu butelie bicicleta, haine si incaltaminte si jucarii pentru Luca.
Acum asteptam vesti despre pamant, sambata am fost si am vorbit si cu preotul ortodox din sat si se intereseaza si el de teren.
Va multumesc tuturor pentru ajutor si sustinere.

Va las sa vedeti pozele si sa va bucurati la fel ca mine de acei ochi albastri, veseli cand privesc bicicleta....

tuturor

http://www.flickr.com/photos/69163743@N03/7616106834/


Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dantje spune:

Citat:
citat din mesajul lui Laura25

Citat:
citat din mesajul lui Dantje

Laura, ceva rechizite pot aduce eu pentru baietii ' tai" daca imi dai o adresa sau un fir cum pot sa le trimit la tine sau direct la ei.
Noi ajungem in Ro saptamana viitoare miercuri.
Astept un semn de la tine, cu ce ar mai fi nevoie.



Am luat azi coletul de la posta. Multumesc mult, Dana, in numele copiilor! Sunt lucruri foarte frumoase (rechizite, jucarii, cateva hainute, ciocolata) si utile copiilor. Cand ajung la ei fac poze si vi le arat.



Am marfa la bazar umanitar DC

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me





Super, ma bucur mult ca a ajuns si mai sper sa le fie de folos copiilor.

Dantje, Martijn si hannah

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura-s spune:

Buna fetelor,
de la garbau nu avem vesti tocmai bune; vasi, baiatul de 4 ani al d-nei Costea, cel cu epilepsie a facut aseara o criza urata si nu si-a revenit din criza, au chemat salvarea, m-a sunat Lavi plangand ca Vasi nu vrea sa se trezeasca.....ca are spume la gura....si-a revenit partial dupa medicament, dar a facut si febra foarte mare 39-40, a venit salvarea si i-a adus la Cluj, aseara pe la 9.30 asistentele ii faceau baie si era mai bine; azi dimineata am vorbit din nou cu d-na Costea si ii vor face analize din nou. Sper sa nu mearga tocmai acum in vizita cei de la asistenta sociala si sa vada ca dl.Mascasan si Lavi sunt acasa cu Luca si cu inca doi copii (Marius de 2 ani si Dani de 9 ani...).
Va tin la curent cu tot ce se intampla cu Vasi. Speram sa se faca bine...

Mergi la inceput