Un creion, un caiet, o carte-copiii merg la scoala

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Cricor spune:

Laura25 - am reusit sa trimit si eu pachetul azi. Teoretic cel putin ar trebui sa ajunga maine pana la ora 12.
In pachet sunt 6 camasi de scoala, 2 camasi de oras, 1 costul de scoala complet (sacou, pantalon vesta), inca un pantalon de scoala, 1 pantalon de trening si o geaca .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Cricor

Laura25 - am reusit sa trimit si eu pachetul azi. Teoretic cel putin ar trebui sa ajunga maine pana la ora 12.
In pachet sunt 6 camasi de scoala, 2 camasi de oras, 1 costul de scoala complet (sacou, pantalon vesta), inca un pantalon de scoala, 1 pantalon de trening si o geaca .


Super! Eu nu am ajuns we trecut, ma duc probabil duminica la ei, deci pot sa le duc si ce ai trimis tu. Multumesc!



Am marfa la bazar umanitar DC

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cricor spune:

Laura25, acum mi-am dat seama ca am uitat sa pun ghetele de care iti spuneam. Am uitat complet. Am avut o cutie destul de mica...si m-am bucurat c-am reusit sa bag toate hainele acolo...mi-au iesit complet ghetele din minte..offf..imi pare tare rau.

Vad ce mai adun si iti mai trimit un pachet peste 1-2 luni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Cricor, e ok, oricum le cumpar eu acum adidasi noi. Vezi si tu, daca mai ai ocazia sa le trimiti, bine, daca crezi ca gasesti intre timp pe cineva acolo aproape de tine care are nevoie, e la fel de bine



Am marfa la bazar umanitar DC

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Cricor, acum a ajuns coletul la mine! Promit poze cu baietii, sa vezi si tu bucuria lor la primirea darurilor. Multumesc!



Am marfa la bazar umanitar DC

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura-s spune:

si eu am fost la cumparaturi, am cumparat rechizite de 122 lei pt Lavi si Sebi si de 89 pentru Vasi si Dani.
Maine mergem la ei si va punem poze; ziua cand merg la Garbau e foarte emotionanta.....si se termina prin a fi si trista in acelasi timp...ca plec, ca-i las acolo, dar acolo e locul lor, langa parinti si asta imi da iar speranta....

va pup si bafta Laura25 in vizita pe care le-o vei face piticilor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Abia diseara o sa merg cu Eva sa cumparam ultimele maruntisuri..sosete,detergent,sapun,dulciuri si sper sa pot ajunge sa iau si doua body-uri....e greu si marimi asa de mari nu se gasesc..iar comanda on-line...cam greu.

Mi-am verificat gps-ul..cica tre sa-l duc la actualizat da` nimeresc eu...

Acum Eva stie cand mergem la magazin ca luam pentru copiii mult mai putin norocosi ca ea diverse si e fericita ca ajuta si ea....m-a rugat s-o iau cu mine,da` nu m-am lovit la cap...la sapte dimineata ea doarme...am pus la incarcat bateriile aparatului foto,...ce mai trebuia sa fac?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Neata...am venit de la Monica.....
Cu ce sa incep?

Drumul este ingrozitor,am mers cam o ora pe niste drumuri forestiere desfundate de am zis ca nu mai vad lumina zilei....asta dupa ce am mers pe european alti 50 km...sarmanii oameni,daca ploua acolo sunt condamnati.....Monica sta undeva pe deal,la ea se ajunge pe o poteca cu niste bolovani(cica piatra),la unghi de 50 grade so lata fix cat masina.....nu-s genul dar am zis ca acolo raman...pana la urma in poarta ei am intors masina era putin mai larg.

Monica e femeie frumoasa,curata,cu apa carata cu galeata in coasta muntelui acolo era atat de curat si miroseau asa frumos....copiii curati si atat de frumosi....baiatul mai mare,frumos si destept,dezghetat,fericit nevoie mare de cele doua perechi de adidasi ,cei cumparati de mine sunt "pentru fotbal" cum mi-a spus cu ochi stralucitori iar cei dati de Mariuca Sara,ADIDAS veritabili negri,piele cred,or sa fie de buni cand merge la nana in Onesti.Si la scoala.Doar ca acolo si 200 metri pana la magazinul din sat sunt enorm daca doar picura...
V-am zis,desi-s invatata cu tot felul de locuri,a fost nevoie de toata experienta mea de fost "off road-ist" cu ...he he ce vremuri,ca sa fac fata si noroc ca am plecat cu cea mare ca aia mica nu putea trece de rapele alea.

Sa revin ...casa curata,curtea cam saraca dar curata,o vacuta si un vitel mai mare,hrana lor,dar totul ingrijit.Ba ma astepta cu cafea si niste fursecuri cumparate....a zis ca nu se poate sa vin asa si plec neomenita din casa ei....
Am certat-o,delicat mai mult dojenita ca a cheltuit din putinii banuti sa cumpere,dar a zis ca tatal ei le-a luat.Omul care locuieste cu ei,tatal Monicai,ne-a lasat singure.

Nu-i venea sa creada cate am scos din masina....rechizitele,detergentul,uleiul,zaharul,dulciurile,pampersii,hainele,treningul,sapunurile,cosmeticele pentru bebe,pastele.....

Pun si poze mai tarziu.

Mai,femeia asta merita ajutorul nostru.
Zau,atat am pupat copiii aia,baiatul mare e asa de dragut si curat si destept....iar cel mic...nu stiu, e atat de ingrijit si curat,nu mirosea a pipi sau asa ceva....
Am discutat si de cel mic,mi-a dat niste acte,le studiez mai tz,m-am uitat cu cata dragoste il tinea baiatul mare in brate pe cel mic....
In fundul ala de lume,mama asta e o eroina,pe bune daca nu.


Ce sa mai spun?Intrebati si raspund...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia.andrici spune:

Buna Mada ma bucur ca ai ajuns la ea ,eu stiu ca e o fata extraordinara si care isi iubeste fff mult copii ,nici nu stiu ce sa zic ,ma bucur asa de tare ca,si cum eu am fost si m-am reintalnit cu ea .



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabby2011 spune:

Mada
Sa inteleg ca te mai risti si altadata da, sa mergi pana la ea,la actiunea de Craciun de exemplu?
De fapt, m am gandit acum,vrei nu vrei tot te trimitem ca ajutorul Mosului


LA MULTI ANI TUTUROR DE SF.MARIE!

Mergi la inceput