Un creion, un caiet, o carte-copiii merg la scoala

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Se pot trimite lejer pachete si cu posta,am intrebat-o daca e ok si mi-a spus ca nu e problema.
Iarna?Gaby,nu stiu daca pot risca....
Iarna e un risc major acolo.

tre` sa plec,revin deseara,am ptrecere,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura-s spune:

Buna dimineata,
am fost sambata la Garbau, am dus copiilor rechizitele...bucurie mare, urmata de o liniste deplina...liniste pentru ca fiecare cauta in plasuta sau in rucsac sa vada ce-a primit; din cand in cand se auzea cate o exclamatie de bucurie, gaseau lucruri utile, lucruri la care visau sa le primeasca, dar nu prea sperau la ele; Dani s-a bucurat mult de trening, Vasi de ghiozdanel, Luca de fatul ca in fiecare buzunar descoperea ceva...
Revin dupa masa si cu poze de la fata locului, inca nu am reusit sa le descarc.

Din pacate, Turturica nu m-a putut insoti la Garbau, a avut o toxinfectie sau ceva; dar am reusit vineri sa ne vedem, am petrecut 4 ore minunate impreuna; multumesc Turturica pentru tot ce faci pentru acesti copii minunati.

Voi pune poze si de la intalnire.

Va pup.

Laura





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikaeela spune:

Buna fetelor.
Am reusit sa ajung si eu la familia Nita cu ghiozdanelele.
Nici nu va inchipuiti cata bucurie au fost pe copilasi cand le-au vazut.
Cum le-am dat ,au inceput imediat sa scotoceasca prin ele.
Baietelul de clasa a-3 -a, nu era acasa ,era plecat cu tatal lui .
Mi-au spus copiii si mamica lor ca va multumeste f mult,datorita voua anul acesta vor avea si ei ghiozdanele si rechizite.


Aici am pus si cateva poze:http://www.flickr.com/photos/76575529@N06/7976138364/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabby2011 spune:

Bravo Mika,ai facut o treaba f buna!
Multumim de poze
O sa-i ajutam si cu hainute,incaltaminte de acum incolo,sigur le trebuie,nu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikaeela spune:

Citat:
citat din mesajul lui gabby2011

Bravo Mika,ai facut o treaba f buna!
Multumim de poze
O sa-i ajutam si cu hainute,incaltaminte de acum incolo,sigur le trebuie,nu?



Gabi si eu va multumesc voua f mult!

Am reusit sa mai strang si eu cateva lucrusoare ,pe care le-a dus cumnata mea,ca mi-a spus mama lor,ca daca vine frigul nu prea are cu cei imbraca si nici de incaltat nu prea au.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabby2011 spune:

Atunci Miha cand poti sa afli masurile la imb si mai ales incaltaminte,sa i punem in tabel pt Craciun cand speram sa luam ceva nou fiecarui copilas si mai vedem ce strangem pana atunci pt ei k?......, pana vine frigul sa aiba ceva de imbracat fiecare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikaeela spune:

Citat:
citat din mesajul lui gabby2011

Atunci Miha cand poti sa afli masurile la imb si mai ales incaltaminte,sa i punem in tabel pt Craciun cand speram sa luam ceva nou fiecarui copilas si mai vedem ce strangem pana atunci pt ei k?......, pana vine frigul sa aiba ceva de imbracat fiecare


Da Gabi,cand o sa merg la ei ,o sa iau masurile exact la toti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura-s spune:

Buna tuturor,
am reusit sa descarc pozele si vreau sa simtiti ca ati fost acolo, ca ati dat caietele din mana voastra, sa va bucurati alaturi de ei...veti vedea fata nedumerita a lui Luca cand a primit ghiozdanul, nu stia ce trebuie sa faca cu el...fericirea cand a deschis primul fermoar si a vazut doua carti de colorat, apoi la insistentele mele a mai cautat prin ghiozdan si a mai gasit: acuarele intr-un buzunar, penar cu tot ce trebuie in alt buzunar, pix in altul si tot asa....Dani a fost foarte incantat de trening, dar si de stilou, Lavi de pensule si acuarele, Vasi de ghiozdanel si piticul Marius de biscuiti...
Am dus si o parte din hainele trimise de voi, dar nu toate pentru ca sunt de iarna si nu au loc in dulap sa le puna; vor face o triere a hainelor si luna viitoare le duc ceea ce am lasat acasa acum.

Manu sa te bucuri alaturi de Crina cand veti vedea pozele cu Luca, a stat la poze nemiscat, nu a mai trebuit nicio munca de lamurire...

Va multumesc tuturor si va las sa va minunati...de copiii nostri de la Garbau

http://www.flickr.com/photos/69163743@N03/7976342538/in/photostream






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

Laura, Delia

grozave imagini
si grozava treaba faceti voi acolo pt acei copii






Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (3 ani) si Teo voinik (5 ani)


Melodia...unei veri tarzii



............................................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

Mada, ma bucur mult ca ai reusit sa ajungi la ei ! Multumim mult pentru efortul tau si pentru ca inca o data ai dovedit ca esti un om de isprava, pe care ne putem baza !
Laura_s, Laura25, AndreeaAs, Gaby2011, Mickaeela, multumim pentru ca ati reusit sa mergeti la copii si i-ati echipat cu tot ce le lipsea.

Am fost in concediu si n-am mai intrat aici, dar de-acum sunt pe baricade. Maine fac si capitol nou !




..............................................................
Mama de papanas Andreiutz ( 02.10.2007 )

Oamenii sunt facuti sa fie iubiti si lucrurile sunt facute sa fie folosite.
Confuzia in aceasta lume este ca oamenii sunt folositi si lucrurile sunt iubite !



Mergi la inceput