Un creion, un caiet, o carte-copiii merg la scoala

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

induiosator.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabby2011 spune:

Alina sunt deliciosi,frumosi,curati copiii din ultima fam adoptata,mai ales cel mic........propun sa ramana pe listuta noastra.Se vede cat de bine sunt ingrijiti, chiar daca pot sa spun la 6 copii ,sunt multi, pt unii din noi 6 copii inseamna f multi si de neconceput sa facem atatia.....Uite ca se poate sa fie bine cu 6 copii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura-s spune:

Felicitati Alinuk, minunati copii tai, ingrijiti si scumpi; imi place acea sclippire din ochii lor. Acum stiu ca vor avea pe cineva aproape de ei, cineva care-i va ajuta la nevoie.

Va minunatelor,

Laura



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Buna ziua....o sa incep cu o gluma...ce-mi place de mine....

E din ce in ce mai bine si ma bucur enorm.m-am mai agitat si..o fata sufletista de aici de pe forum,pe care o voi mentiona doar daca vrea ea,s-a oferit sa-i trimita Monicai si copiilor 100 ron si baiatului cel mare o pereche de adidasi noi...
O alta amica de-a mea a donat niste banuti,din care voi face cateva cumparaturi pentru copilasi,o alta prietena de a mea va mai da niste banuti si-mi va spune ce sa fac cu ei(sper doar sa apuc sa ma intalnesc cu ea pana vineri),vor sa ramana anonime,sa le dea Dumnezeu sanatate.
Voi mai lua azi un bax de pampers pentru cel bolnavior.
Asa ca sambata voi merge cu o bucurie in plus,atat pentru baiatul care e la scoala,pe care o sa-l motivez sa invete mai bine,cat si pentru mama cea curajoasa si micutul bolnav.
.
O sa iau si niste dulciuri si medicamente.
Si sper sa fie bine,sa fie o familie care merita ajutorul comunitatii asteia minunate.
va pup ca am treaba si sper sa mai pot face cate ceva...
Am postat si dincolo...m-am zapacit....las oare in amandoua locurile sau sterg de aici?

Daca-s mai repezita si mai grabita sa nu va suparati pe mine,mai fetelor,ca eu trec rapid la fapte,asa mi-e felul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

e ok Mada
imp e sa citeasca cat mai multi oameni, sa ajunga la cat mai multe urechi
.. speram sa dam 'microbul' asta inimos si mai departe
sper eu sa fie molipsitor

iar in viitor in jurul unor actiuni de genul acesta sa fim cat mai multi




Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (3 ani) si Teo voinik (5 ani)


Melodia...unei veri tarzii



............................................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teolinda spune:

inimoaselor pentru tot ceea ce faceti. Copii sunt .

Alinuk... zilele astea mai am de rez. una -alta cu scoala pt fiu-meu si apoi te sun sa imi zici unde e depozitul sa duc jucariile.



LILIANA COSMIN ANDREI (28.01.2010) si NICOLAS ALEXANDRU (6.12.2005)

www.dropshots.com/teonic" target="_blank">POZE

MONICA70 ARE NEVOIE DE NOI

"Exista un singur copil frumos pe lume, si este al fiecarei mame!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Neata...
Am vrut sa intru de ieri dar timpul nu mi-a permis.
Am vorbit la telefon cu Monica,i-am spus ca voi merge sambata sa stea acasa,s-a oferit sa ma astepte undeva in sat ca sa-mi arate unde sta.

Am intrebat-o cum invata baiatul si mi-a spus@invata binisor,atat cat poate un copil in situatia lui sa invete.Dar i-am zis ca de acum o sa-l ajutam sa nu-i lipseasca nimic din ceea ce il va ajuta la invatat,pentu ca oricum eu o sa continui sa-l ajut sa -si faca un viitor,sa invete o meserie.Iar daca punem umarul toti,asa cum e obiceiul pe aici,atunci sigur va iesi ceva bun.
Vineri o sa mai merg la niste cumparaturi si o sa-i dau sambata si banuti in mana,asa cum a dorit una din fete,Mariuca-Sara aici pe forum si niste haine trendy ,de adolescenti.Sa inceapa scoala mandru,cu trening si adidasi de sport,cu haine potrivite pentru el cu adidasi noi de purtat,sa se simta normal,nu rusinat ca mami a lui nu-i poate oferi mult.Abia astept sa vad bucuria din ochii lor.M-am gandit.. voi lua o punga mare de detergent,sapun si nu radeti,cred ca o sa-i duc un parfum barbatesc,ca doar de..e barbatul casei.Sper ca nu-s depalsata.(parfumul il iau de la catastrofa mofturoasa de sot din dotare).Nu ca eu as fi mai breaza.
Sper sa fie bine,parca i-as lua si rucsacul pe care il am eu,care e pentru copii,personalizat cu ursuletul teddy,care sta in tipla de anul trecut.
Sosete,voi lua pentru ambii copii.Sa nu uit,am prostul obicei sa uit cate ceva,de obicei cate o chestie strict necesara.

Am inteles ca drumul e foarte prost,sper sa nu am probleme..oricum ma descurc,dar sper sa nu ploua.

Va pup fug sa-mi beau cafeaua.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

ieri am reusit sa ma intalnesc cu ManuelaCrina care mi-a dat saculetzi cu lucrusoare + incaltaminte + diverse utile copiilor (inca nu am reusit sa vad totul) din Priboiu + Tatarani
(mi-am propus sa mai ajung la ei pana la inceperea scolii)

saculetzii sunt personalizati cu numele fiecarui micutz si contine lucruri aferente varstei

Multumim din suflet Manu (care impreuna cu Crinutza stiu ca au muncit cu mult drag la sortarea hainutzelor) si prietenilor ei (unii de aici de pe DC) atat de generosi care sunt alaturi de noi in acest demers.






Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (3 ani) si Teo voinik (5 ani)


Melodia...unei veri tarzii



............................................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura-s spune:

Tot sambata vom merge si noi la Garbau; si spun "si noi" deoarece a sosit Turturica in tara si vom merge impreuna; maine voi merge la cumparaturi (rechizite pentru Dani si Vasi) si alimente, vineri avem intalnire intre fete si sambata vizita la Garbau, asadar vom avea un sfarsit de saptamana plin.

Mada, bafta sambata la noua familie.

Va ,


Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

uauu

fortze proaspete nu gluma!!!

Turturica

abia va asteptam cu povesti desprecopii :)




Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (3 ani) si Teo voinik (5 ani)


Melodia...unei veri tarzii



............................................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput