Un creion, un caiet, o carte-copiii merg la scoala

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabby2011 spune:

Misiune indeplinita!..........aseara au ajuns la Toni,Adelina si Oana ghiozdanelele echipate si treningurile, care li s au potrivit la fix...le am trimis printr-un domn care face naveta in sat la ei........am vb aseara la tel cu mamele lor,mi au zis ca s au bucurat de fiecare pixulet in parte ca si cum ar fi primit jucaria mult dorita.Mii de multumiri fetelor

Mada bafta la cumparaturi!Sigur te vei descurca de minune!
Simo concediu placut si relaxant!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

minunat Gabitza!





Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (3 ani) si Teo voinik (5 ani)


Melodia...unei veri tarzii



............................................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Neata....am primit banii de la Simona...am si fost la cumparaturi...
Am luat cantitati ceva mai mari sa ajunga mai mult..m-am enervat putin ca,deoarece toti comerciantii de la noi aduc marfa din dragon si cum e inainte de inceperea scolii,au crescut nesimtit de mult preturile,de am umblat doua ore...
In fine...am cumparat asa...
acuarele...tub cu capac,se mentin si ajung cel putin un trimestru
trusa geometrie
coperti carti/caiete mari
bloc desen 2
penar
carioci
pixuri cu gel 5 bucati
culori mai mari
caiete studentesti 80 file 8 bucati(patru matematica,4 dictando
caiete geografie si biologie cate 4 din fiecare
(m-am gandit ca e clasa mai mare si are nevoie)
inca un set geometrie cu echer,raportor,rigle mari(celalta e mai micuta)
2 creioane mecanice cu rezerve
pampers nr.5...de fapt pentru 25 kg un pachet de 44 bucati
servetele umede 2 pachete
lotiune de baie pentru cel mic,care are nevoie de igiena stricta.
Medicamente antitermice(panadol,ibalgin,nurofen,antialergice) le iau eu.
Am izbutit sa gasesc o pereche de adidasi marimea 40 si un trening nike ...dar la un second din pacate,nu ma incadram cu ele noi in bani,de noi,la piata in tarabe erau 45 o pereche de papuci de musama si 45-75 ron un trening chinezesc...asa ca am cautat la un second deschis ieri si am gasit..au costa40 ron treningul si adidasii,treningul cu eticheta iar adidasii nu(insa va putea purta pana gasim cum sa-i ajutam mai bine).O sa vad cum arata baiatul,il masor eu si atunci altfel sta treaba.Mentinez ca la second nu mi-au dat nici un bon din pacate,nici nu stiau pe ce lume sunt.Insa o sa le fac poze.
Mi-au mai ramas 20 ron.
Luni mai primesc niste banuti,nu multi,dar sunt buni si aia(am o prietena care mai face gesturi din astea)...si mai vad atunci ce si cum.

Efectiv m-as putea duce si maine,dar am lansat printre prietenii mei vonul si mai astept,poate mai strang cate ceva,nu de alta dar eu am un fix:sa merg cu masina cat de cat incarcata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabby2011 spune:

Bravo Mada.!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

super Mada!

stiam ca esti o persoana responsabila si vei gasi cele mai bune variante pt familia aceasta

Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (3 ani) si Teo voinik (5 ani)


Melodia...unei veri tarzii



............................................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Dupa ce verific situatia la fata locului o sa rog niste prieteni de-ai mei din presa sa reactualieze cazul...o sa o trimit sa-si faca si un cont(daca e cazul,mentionez iarasi asta)si sunt convinsa ca vor fi multi oameni de bine care o vor ajuta,mai ales ca pare constienta de situatia in care se afla cel mic.Foarte constienta dar la telefon mi-a spus ca vrea sa lupte pana in ultima clipa.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia.andrici spune:

Mada multumesc mult in numele Monicai si nu numai
O sa vezi ca e o fata extraordinara cel putin mie asa imi da impresia din cat am stat cu ea o sap in spital la Tg Mures.
Multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

S-ar putea sa merg sambata cu cineva de la presa dupa mine.....sa vedem daca iese ceva.Am vorbit in principiu cu redactorul sef de la un ziar care va vorbi cu cea care se ocupa.Incerc sa ajut,mai ales ca eu cred ca se poate.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

fetelor am fost la copii
am scris aici, sa stie toti cei care s-au implicat in vreun fel de'a lungul anului in actiunile din campania aceasta

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=174297&nm=Spre-prima-zi-de-scoala-cu-speranta

va rog pe toate cele care mergeti la copilashi sa scrieti acolo


piuup
img cred ca spun mai mult decat orice




Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (3 ani) si Teo voinik (5 ani)


Melodia...unei veri tarzii



............................................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

am ajuns si acasa dupa drumul la copii

voi incerca sa va povestesc

La familia Rada din Tatarani, erau acasa Andrei, Cristina, Maria si Ioana, baietii cei mari si Lucia erau la niste rude.
Intrucat data trecuta cand am fost la ei, Cristina, fetitza cu afectiuni destul de grave neurologice... se uita lung la ochelarii mei de soare, ii promisesem ca ii voi duce si ei o pereche.
Asa incat in afara de ghiozdanele, am avut la mine ochelarii promisi si cateva dulciurele.
Pe rand si-au pus ochelarii la ochi si s-au amuzat.
http://www.flickr.com/photos/23251288@N07/7912355918/in/photostream

Maria si Ioana au spus ca vor sa-mi arate ceva si m-au dus in camera lor buna, cumva de musafiri am inteles eu, unde aveau puzelurile 3d ..primite tot de la noi si puse la loc de cinste... sa nu se strice
http://www.flickr.com/photos/23251288@N07/7912353448/in/photostream
Maria s-a imbracat in treningul de la noi si nu il mai dadea jos...desi cred ca i se facuse cam cald in el
Au avut si un mesaj surpriza pentru noi...
http://www.flickr.com/photos/23251288@N07/7912352460/in/photostream/



La familia Badescu, din Priboiu, am cunoscut cei mai frumosi, gingasi si delicati copii.
Am avut impresia ca sunt in mijlocul unor ingeri sub forma de copilasi care au coborat din cer ...acolo in batatura aceea prafuita de tara.
http://www.flickr.com/photos/23251288@N07/7912355066/in/photostream/
extrem de atenti la ce spuneam, mirati ca nu ma cunosteau... iscoditori catre bagaje...
I-am chemat pe rand, pe nume si le-am pus ghiozdanelele in spate.
Daniel, cel mic era delicios cu rucsacelul aproape cat el
Mama lor mi-a spus ca aproape toti copiii au probleme de vedere - Ioan, Irina si Gheorghe purtau ochelari - si ca urmeaza sa ii duca si pe ceilalti la controale. Maria fetitza cea mare nu era acasa.
O familie binecuvantata... nu stiu sa explic de ce, dar acolo, in curtea lor am avut acel sentiment al divinitatii.

Ne-am promis ca vom tine legatura si ca ne vom mai vedea.






Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (3 ani) si Teo voinik (5 ani)


Melodia...unei veri tarzii



............................................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput