Un creion, un caiet, o carte-copiii merg la scoala

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

gata, am facut viramentele:

Laura_s- la Cluj au plecat 100 RON, sa iei treninguri baietilor si ce mai crezi tu ca trebuie in afara de ceea ce ai strans deja, ca o adevarata mama te vei descurca de minune, sunt sigura . Trimite si urarile noastre de bine, tuturor , copiii sa invete bine ca sa vina si Mosul iar pe la ei

Laura25,spre Piatra Neamt au plecat 150 RON, sa mai pui cate ceva in rucsacele de scoala, sau pe unde crezi tu ca mai este nevoie. Asteptam vesti despre ei, si lor le uram numai bine si le tinem pumnii sa aiba noroc in viata.

Mada, spre tine au plecat 200 RON, ai o misiune grea si de data asta, trebuie sa te incadrezi in ei pt cumparaturi sumare, sper ca ulterior vor depasi momentul greu in care se afla. Baiatului cel mare sa-i spui sa fie cuminte, sa invete bine ca sa-si poata depasi conditia de-acum. O sa-i ajutam in continuare daca tu ne spui ca totul e ok.

Gabby 2011- au plecat spre tine 100 RON -platiti de tine in Dragon

Alinuk -au plecat spre tine 230 RON-platiti de tine in Dragon






..............................................................
Mama de papanas Andreiutz ( 02.10.2007 )

Oamenii sunt facuti sa fie iubiti si lucrurile sunt facute sa fie folosite.
Confuzia in aceasta lume este ca oamenii sunt folositi si lucrurile sunt iubite !



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Simo,deci va trebui sa cumpar rechizite,mai putin ghiozdan,pampers si produse pentru cel mic....dar poate se gaseste cumva cineva sa doneze un trening si niste adidasi,precum si hainute pentru flacaul mai mare....nu cred ca voi putea achizitiona si astea....si nici nu vreau sa iau ceva doar ca sa fie luat....si cam la ce v-ati mai gandit voi?
Referitor la ce trebuie pentru clasa a sasea si pentru cel mic...
Poate sunt fete care ar putea dona hainute si/sau incaltaminte....
Eu am doar haine de 1-3 ani de fata....

Madalina

Uraaaaaaaaaaaaaaaaaaaa.....am gasit un trening adidas in stare buna...dar e cam mare...e de la varul meu care are 1.90 si vreo 90 de kile....dar e in stare buna....oare i-ar veni?Ce dimensiuni are copilul?Are nevoie doar de fermoar nou....
Ce medicamente nu am,o sa cumpar cate ceva...astea pentru copii sunt neaparat necesare la o mamica.Si o sa o sun maine sa vad daca se poate ajunge cu masina pana la ea....
Copiii gasesc de toate în nimic. Adultii, nimic în toate."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

Mada, uite ca a scris Alina mai in urma ce am cumparat noi :

ruccsac adaptat varstei
caiete mate, rom (pt gradi carti de colorat)
penare echipate cu culori, carioci, creion mecanic, guma, pix, rigla
bloc desen
culori
carioci
pixuri cu gel, vreo 10
stilou
trusa geometrie
o cutie creioane HB
acuarele tempera
pixuri cu gel si rezerve colora
treninguri pt copiii de scoala (iar pt copiii de gradi - hanorace)



in medie un ghiozdan echipat cu ce e mai sus plus de imbracat a fost
cam 50 lei/copil


Repet si eu, daca TU spui ca este OK, o sa trimitem colete acolo, sunt convinsa ca vor primi si de la cititorii ziarului.




..............................................................
Mama de papanas Andreiutz ( 02.10.2007 )

Oamenii sunt facuti sa fie iubiti si lucrurile sunt facute sa fie folosite.
Confuzia in aceasta lume este ca oamenii sunt folositi si lucrurile sunt iubite !



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

O sa vad eu cum o sa fac....sambata ma duc sa vad preturi,o sa merg in niste standuri si sper sa ma mai ajute niste amici....aici nu sunt multe standuri engros din pacate,da` eu ma descurc sa ma incadrez cu toate...cel putin asa zic....



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura-s spune:

Multumesc Papanashule pentru virament; luni voi vedea ce mai trebuie cumparat dupa ce vorbesc cu Roxi si vedem daca reuseste sa trimita ea rechizitele pentru Dani si Vasi, daca nu poate atunci le cumpar eu si mai cumpar si trening pentru Dani; in rest mai avem haine primite de la Manu si de la Gabby11.
La Cluj ne descurcam; voi face poze sa vedeti reactia copiilor.

Va ,
Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

Gata, am incheiat treaba, plec maine in concediu pentru 2 saptamani.
Cine merge asta seara la concert ?

dragelor, va urez succes ! De-abia astept sa citesc ce-ati facut !

Numai bine tuturor !




..............................................................
Mama de papanas Andreiutz ( 02.10.2007 )

Oamenii sunt facuti sa fie iubiti si lucrurile sunt facute sa fie folosite.
Confuzia in aceasta lume este ca oamenii sunt folositi si lucrurile sunt iubite !



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura-s spune:

Simo, concediu placut, sa te relaxezi si sa te intorci cu forte proaspete.


Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cricor spune:

Laura25 - eu iti voi trimite saptamana viitoare ainutele de scoala pentru baieti, luni le primesc (sper) si marti, cel tarziu miercuri le trimit. Cel mai probabil le trimit cu curier.

Mai trimite-mi o data adresa ta pe pm si un tel mobil.

Imi pare rau ca nu le am acum sa le duci pe toate o data, dar ma gandesc ca le te vei mai duce acolo si hainutele de scoala sunt utile tot anul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

concediu placut Simo.....pe ce insule exotice fugi?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Am vb acum cu Monica,mama copiilor,am intrebat ce si cum,am facut un mic necesar cu ce are nevoie....am aflat si unde e mai exact..la 70 de km de aici,drumul de acces exista si e pietruit cu criblura deci cu grija se poate urca.

O sa merg maine sa vad ce si cum prin magazine....standuri si selgros...



Mergi la inceput