Viatza in Germania - cap.79

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns osna spune:

va salut si eu!

noi am fost in week-end plecati in harz si acum se resimte lipsa de antrenament,ma doare fiecare muschi de la picioare

saptamana e plina la gradi pentru schulkinderi.ieri au fost la teatru,azi fac fotografii,joi este grill si Schlafnacht im Kindergarten iar vineri au program scurt si cei care nu mai vor sa vina pot intra impreuna cu cei de la scoala in vacanta.

sa aveti o zi cu soare!



mamica fluturasului Matei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mianda spune:

Fetelor, ma confrunt cu o problema. Va rog, poate ma puteti ajuta.

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=173335&nm=Furt-identitate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

hallo fetelor

m-am apucat de impachetat. si numai trasnai am facut. imi turnam un pahar cu suc si am scos cuburile de gheata sa-mi pun si gheata. iar cutia cu cuburi am bagat-o intr-o cutie cu haine, nu stiu cum am reusit. dupa vre-o ora am observat ca {} curge apa din cutie.
in alta cutie mi-am bagat telefonul mobil, apoi ma suna cineva si pana mi-am dat seama de unde suna....

in alta ordine de idei, am fost la medicul de familie si mi-a recomandat sa mai cer o alta opinie in legatura cu psoriazisul. asa ca merg la alt dermatolog poate saptamana viitoare daca obtin termin.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miriluta spune:

Kari iti multumesc ca mi-ai aratat ca nu sunt singura care isi "uita" lucrurile unde nu trebuie (mi-am uitat telefonul in frigider, intre doi salami - din fericire doar catvea minute).

Spor la impachetat si noroc in casa noua!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns osna spune:

de azi intram in vacanta mult asteptata.ultima zi de gradi a fost foarte emotionanta.copiii si-au lasat amprentele mainii drepte pe o hartie care a fost laminata si apoi au agatat manutele intr-un ciresc proaspat plantat.s-au jucat ,au alergat ,au fost dupa licurici si apoi au ramas peste noapte la gradinita.
azi dupa micul dejun se mai joaca putin si isi iau la revedere de la colegi cu educatoare si gata,incepe vacanta iar din 23 august o noua etapa...scoala!
mititeii deja isi faceau planuri cum vor veni in vizita la gradinita sa se intalneasca cu colegii mai mici.

va doresc un sfarsit de saptamana placut si cu vreme buna!

mamica fluturasului Matei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns J G spune:

Doamne dragi, am o intrebare.
De referendum o sa fiu in Germania, mai exact in Dusseldorf. Stiti cumva care va fi cea mai apropiata sectie de votare? Sau unde ma pot uita sa aflu?

Multumesc mult.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DidiAlex spune:

Citat:
citat din mesajul lui J G

Doamne dragi, am o intrebare.
De referendum o sa fiu in Germania, mai exact in Dusseldorf. Stiti cumva care va fi cea mai apropiata sectie de votare? Sau unde ma pot uita sa aflu?

Multumesc mult.

J si Carla (05.02.2006)
www.prin-casa.ro/" target="_blank">Culinare

La bonn

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns J G spune:

Multumesc frumos Didi Alex!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Panseluta spune:

Salutare fetelor,

raportez, mi-am botezat baiatul, ceremonie frumoasa, masa la fel, in cerc restrans, cu familia si cativa prieteni.
Sora, mama si o matusa au fost si ele prezente, venite special din Romania pt acest event si o scurta vacanta.

Faza nasoala, din cele 10 zile de vacanta a lor, 4 le-am petrecut in spital. M-am operat la urgenta de un polip sangeros in gat. Problema incepuse cu o saptamana inainte, am simtit o iritatie in gat, am tusit des si la un moment dat mai scuip si sange...sorry pt detalii. Unde vroiam sa ajung e ca m-am dus la un HNO-Arzt, s-a uitat in gat si a zis ca nu e nimic grav, doar un vas de sange spart de la atata tusit, sa revin peste 2 saptamani. Intre timp remarc ca nu imi e mai bine, ceva se petrecea acolo in gat, sun din nou la doctor...si ce sa vezi? Nu imi dau aia termin ca cica nu e grav, dr.cunoaste situatia mea si mai pot astepta o saptamana (cand aveam deja programat Termin la ei).Eu nu mai astept si a doua zi, Miercuri, chiar de ziua mea, ma infiintez la alt HNO arzt la cabinet, primesc consultatie dupa 2 ore de asteptare si ala ma trimite la urgenta direct in spital in Hamburg, la operatie. Super, nu?
De ziua mea eu umblam prin spitale! Si uite asa in urmatoarea zi, la 7 dimineata, eram prima pe lista de operatii!.
Polipul nu era problema, ci locul unde se afla, chiar in spatele omuletului. Daca s-ar fi umflat, era risc de sufocare. OPul a fost ok, examenul histopatologic la fel. Nasol insa a fost ca am stricat planurile familiei, nu am mai putut sa umblu cu ele prin Hamburg, etc etc.

Deci concluzia, medici incompetenti sunt peste tot. Am sunat fireste dupa aceea la acel cabinet si am raportat ce mi s-a intamplat. Ma intreb insa ce ar fi fost daca as fi amanat vizita aceea de urgenta la doctor, pt ca era familia la mine, si as mai fi asteptat ...putea sa se termine rau.

Partea pozitiva: am avut liniste in spital, timp sa citesc pe indelete toare revistele posibile...si am dormit si eu 3 nopti intregi, fara sa ma trezesc deloc noaptea! Suuuuper!
Nu mai spun ca nu e usor cu 3 ia o pauzari in casa, care mai de care mai galacioasa...

gata cu povestile
mai scriu si altadata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kea spune:

Salutare fetelor! nu v-am mai citit de tare mult timp, sper insa ca toata lumea e bine.

Vin la voi cu o mare, foarte mare rugaminte. Grupul din care fac si eu parte, adica Ghioceii de martie-aprilie 2009, trec printr-un necaz foarte mare. Iulia, mezina grupului, e foarte grav bolnava. Va rog din suflet, haideti sa o ajutam cu ce putem fiecare, cu banuti in cont, cu oricat de putitni, fiecare euro conteaza, cumparand de la bazar, mediatizand cazul etc, fiecare cu ce poate. Va multumesc din suflet!!!

Aici blogul Iuliei: http://iulia-elena.blogspot.ro/

Iar aici subiectul de la umanitare: http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=173354&whichpage=1

Mergi la inceput