Viatza in Germania - cap.79

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

vreau si eu pantofi roz!!! in trecut am avut o pereche albastri, o culoare super faina.
cine vrea caldura? la noi e din belsug. spuneti repede cat e kostenlos!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns helbi spune:

Kari, eu vreau caldura! La noi mai devreme burnitza:-( Anuntau dimineata 27 grade si soare...dar sigur in alta parte nu in Frankfurt, desi erau stirile locale.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miriluta spune:

Citat:
citat din mesajul lui kariguld

vreau si eu pantofi roz!!!


Ai mei sunt frumosi taaareee Ma mai gandesc daca ii duc inapoi sau nu...chiar daca sunt cam de pitzipoanca.


Eu vreau caldura dar recuperez de martea viitoare cand plec in concediu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aschiutza spune:

Mirilutza, ansamblu conteaza. Nu pantofii roz ci si restul de la rochie la machiaj . Roz e culoara optimismului si de cite ori ii vei purta iti vei aduce aminte ca i-ai luat intr-o zi in care ai fost fericita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aschiutza spune:

Citat:
citat din mesajul lui helbi

Kari, eu vreau caldura! La noi mai devreme burnitza:-( Anuntau dimineata 27 grade si soare...dar sigur in alta parte nu in Frankfurt, desi erau stirile locale.

Andreia




Probabil erau stirile de anul trecut sau de anul viitor ...

Christa, de abia acu imi adusei aminte cu leusteanul. Mi-a adus cumnata, dar din ala de la supermarket si arata cam prapadit. L-am pus in gradina dar daca nu se prinde, la tine bat . Multzam fain de oferta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miriluta spune:

Azi e o zi de cacao. Ziua de azi a inceput prost e ieri cand am alergat dimineata la Steuerberater ca sa semnez declaratia de taxe si a trebuit sa merg la ora de varf prin traficul din cetrul orasului, pe urma am fugit la scoala la mandra care juca in piesa de teatru si apoi rapid la birou..unde am ajuns la 12 si de unde am plecat seara la 7. De culcat tot la 12 noaptea m-am culcat si m-am trezit la 3 dimineata ca sa il duc pe tata la aeroport (am luat si plozii de rigoare dupa mine). La 5 dimineata eram deja inapoi acasa si faceam clatite la plozi...

Imi pica ochii in gura de somn si pentru ca mai sunt in birou doar pana martea viitoare, toti nebunii ma sufoca cu termine
Si vremea astaaaaa...ma termina: e frig, si innorat si bate vantul...si toata lumea casca gura la mine ca sunt cu pantofii de pitzipoanca.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aschiutza spune:

Io cred ca lumea casca ochii pt ca si-ar doriii si ei. Eu recunosc ca nu am curajul la culori si merg pe titpicul negru-maro-alb. Da cind vad la altcineva admir frate, ce sa fac . Daca nu ma insel si Kate sau Tanti Camilla au purtat acu citeva zile pantofi roz.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miriluta spune:

Azi a primit mandra mea Zeugniss-ul pt clasa a III-a si trebuie sa ma laud ca are cel mai bun Zeugniss din clasa, cu o nota de 1,2 (are 2 la sport si la Sachunterricht).

Seriful pretinde ca e copilul destept ca el....dar eu stie ca de la mine e

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns helbi spune:

Felicitari, Mirunei!...si vacanta placuta la.....soare!!!!


Aici iar a fost mizerabila vremea azi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

Miriluta, bravo, bravo! felicitari mandrei.

pana imi cumpar pantofi roz, azi mi-am facut pedichiura roz. da roz bombon, asa ca sa se vada din avion.
si am mai facut una azi, da a meritat din plin. am avut la servici Teamgespräch. si se discuta de una, alta. sefa ma dat iara exemplu (cra, cra) la fel ca in fiecare luna. iar eu suparata putin i-am spus ca nu e musai sa ma mentioneze la fiecare Teamgespräch, ca apoi colegii plesnesc de invidie ca ei nu sunt nominalizati desi lucreaza acolo de ani de zile. si ca sa exemplific invidia lor, m-am ridicat in picioare si m-am intors cu popoul la ei si le-am spus ca pot sa muste cat vor, dar costa muscatura 100 euro . ma inundat apoi asa un sentiment de satisfactie .....

Mergi la inceput