Fiv Turcia

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns amaradia spune:

Bebel, noi am dat in total 960 euro.
Asa e, n-am mai platit drumul si nici restaurantele.Eu nu prea am vazut restaurante.Mai mult sunt un fel de fast-food-uri dar care au mancare specific bucatariei turcesti ( kebab, iskender etc.).Foarte rar dai de Mcdonalds, KFC etc.
Gasisem, in partea asiatica, un fel de autoservire sau mai bine spus impinge tava cu mancare specific turceasca foarte delicioasa si deloc gretoasa.Se cam aseamana cu bucataria romaneasca.Ceaiul e la ordinea zilei, iar daca nu-l comanzi aproape ca-l primesti gratuit.Sau e la discretie.Mie chiar mi-a placut mancarea lor.La unguri, de exemplu, am murit de foame.Mie nu-mi place bucataria lor.
Sa inteleg ca hotelul tau e in partea europeana?
Poti sa aranjezi cu Daniela sa-ti asigure transportul pana la clinica dupa ce treci Stramtoarea Bosfor cu ferryboat-ul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hatice spune:

Multumesc amaradia pt raspuns!Vad ca in general, ati ales sa mergeti direct la procedura.Ati primit o lista cu analize care trebuiesc efectuate inainte de procedura, aici, in tara? spermograma, analize pt hepatita, secretii? Dr Albu le cere inainte de procedura.Am tot citit ca Acibadem-ul este foarte indicat pentru probleme masculine, dar pentru noi,fetele, care nu gasim cauza nereusitelor multiple de fiv in tara, vin cu propunere de proceduri care pot face diferenta?Practic eu nu am primit un raspuns cu privire la ce as mai putea face pentru a avea o sansa mai mare de reusita, desi il admir pe DR Albu, e bland, rabdator, cald, iscusit dar depasit de situatie in cazul meu..Acibadem pare solutia mai buna.Atat am reusit sa identific cu ajutorul vostru.Va pup.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vreau_bebel spune:

Si spermograma a facut sotul la prima intalnire? Oricum banuiesc ca afland unde e problema noastra ii va solicita sotului sa faca o spermograma.
Cat a costat prima intalnire cu doctorul?

-------------------------------------------
Un copil exprima parerea lui Dumnezeu ca lumea ar trebui sa continue (Carl Sandburg)

DOAMNE AJUTA-NE!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amaradia spune:

Inainte de fiv am fost la o prima consultatie si eco.Prima intalnire ne-a costat 160 euro, bani pe care i-am primit inapoi cand am inceput fiv-ul.
Atunci am stabilit, in mare, ce vom face la fiv.Atunci mi-a propus ET si de ziua 3 si de ziua 5.Are o denumire dar imi scapa acum.
Ne-am dus cu rezultatul analizelor facute in Romania.Am primit pe mail o lista cu analize, dar majoritatea erau analize de sange uzuale, AMH, analize pt hepatita, HIV, rubeola etc.
Tayfun spune ca noi romancele ne cautam prea mult.Bineinteles ca eu aveam la dosar si pe cele de trombofilie, ambele cariotipuri, sindromul torch.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vreau_bebel spune:

Tocmai am citit niste forumuri unde turcii sunt laudati pt ospitalitatea si cinstea lor, dar sa-ti inapoiezi niste bani asta chiar le intrece pe toate. Astia chiar sunt oameni.
Stiu ca sunt stresanta dar aveti idee spermograma cat costa si daca o putem face la prima vizita?

-------------------------------------------
Un copil exprima parerea lui Dumnezeu ca lumea ar trebui sa continue (Carl Sandburg)

DOAMNE AJUTA-NE!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hatice spune:

V-au dat cei 160 euro inapoi?? in Romania nici nu se gandeau la asa ceva..super tare..scuze, eu nu am resit sa imi dar seama, esti insarcinata cu gemeni sau cu un bebel?Imi pun mari sperante in DR Tayfun.Astept cu interes plecarea ta, vreau_bebel.Bafta si incredere!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vreau_bebel spune:

Multumesc Hatice, trebuie sa fie bine la toate, numai Dumnezeu va decide insa cand e randul fiecareia dintre noi.
Fetelor spuneti-mi va rog ca dr. Tayfun nu inceput protocolul la vreuna din voi cu 21 zile anticonceptionale ca mor

-------------------------------------------
Un copil exprima parerea lui Dumnezeu ca lumea ar trebui sa continue (Carl Sandburg)

DOAMNE AJUTA-NE!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vreau_bebel spune:

hei doamnelor va urez o duminica frumoada

-------------------------------------------
Un copil exprima parerea lui Dumnezeu ca lumea ar trebui sa continue (Carl Sandburg)

DOAMNE AJUTA-NE!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nelay_star spune:

Multumesc, la fel !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelei78 spune:

amaradia,multumesc frumos!O iubim foarte multttttttt!
vreau_bebel,mi se pare ok zona unde ai ales cazarea.De acolo iei ferry catre Kadikoy.In stanga pier-ului in Kadikoy,chiar in capat de tot sunt microbuze care te duc direct la clinica,pretul unui bilet era parca 1.20 TL,mai mic decat la celelalte mijloace de transport.Sunt foarte dese aceste microbuze.In acelasi timp din zona unde ai cazarea poti sa te plimbi pe jos in centru.E fain.

Mergi la inceput