Fiv Turcia

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns vreau_bebel spune:

* viza

-------------------------------------------
Un copil exprima parerea lui Dumnezeu ca lumea ar trebui sa continue (Carl Sandburg)

DOAMNE AJUTA-NE!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns floryma spune:

fetele ,

vreau_bebel....eu stiu ca nu e nevoie de viza...cel putin daca zbori cu avionul...si ni cu masina nu cred...doar in cazul in care masina nu este prorietate personala parca se face un fel de imputernicire notariala...nu stiu sigur nu m-am interesat, daor mi-a trecut pe la urechi....poate vin fetele care au fost cu noutati...

Fetele care ati fost ne puteti ajuta cu un link/date/preturi despre unde ati stat...daca ati acceptat cumva din oferta de cazare oferita de clinica etc....orice info sunt binevenite....

Ama...tu ne poti impartasii unde ai stat?? Pare ok din descriere, faptul ca avea si o chicineta....si parcare.

va imratisez si asteptam info proaspete de la fetele care sunt acolo sau or sa ajunga in curand...pumni stransi si ganduri de bine catre voi.



_

FIV1 + FIV2 Szeged-2011_nereusit
FIV3 Budapesta-2012_nereusit
va urma...

PAI 675 4G/5G homozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelei78 spune:

In Turcia nu se mai cere viza de vreo 2 ani.Nu conteaza pt ce mijloc de transport optezi.Nu va trebuie nicio imputernicire notariala.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hatice spune:

Buna,

As vrea sa intreb fetele care a fost costul medicamentatiei?aproximativ. Mai mult sau mai putin de 1000 euro?
multumesc,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vreau_bebel spune:

Am obtinut in sf programarea, pe 08 febr la ora 13.00
Pretul valabil in 2013 pt procedura este 2400 euro. Va atasez info primite de la clinica

Costul unui pachet FIV pe anul 2013 este de 2400 euro.
De asemenea va transmitem si optiunile de cazare:
Name Place Website single double triple

Nova Hotel Kad#305;köy http://www.istanbulnovahotel.com/ 35 Eur. 60 Eur. 70 Eur.

Hotel Timya Kad#305;köy http://www.timyahotel.com/ 80 TL 140 TL 200 TL

Byotell Kozyata#287;#305; http://www.byotell.com.tr/ 90Eur 110 Eur

The Bostanc#305; Hotel Bostanc#305; http://www.thebostancihotel.com/ 70 Eur. 90 Eur.

Asya Suites Ata#351;ehir http://www.asyasuites.com/ 160 TL 180 TL 210 TL

Double tree ( 5 stele) Kad#305;köy 100 EURO 120 EURO

Volley Otel 70 Eur. 85 eur 108 eur


-------------------------------------------
Un copil exprima parerea lui Dumnezeu ca lumea ar trebui sa continue (Carl Sandburg)

DOAMNE AJUTA-NE!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amaradia spune:

toate fetele,

Pe mine medicatia m-a costat in jur de 1800 lire turcesti.
Toata medicatia am platit-o cu cardul.Ce nu folosesti din ea si este in ambalajul original poate fi returnata si primesti banii inapoi.

Am stat la Akin Suites;ne-a costat 65 euro/noapte cu tot cu parcare.
Toate hotelurile din lista pe care a primit-o bebel se afla in partea asiatica a Istanbulului in Kadikoy.
Kadikoy este un district in Istanbul. Hotelurile, de obicei, au camerele foarte mici.Am cunoscut o fata acolo care spunea ca e camera asa de mica incat practic te arunci in pat cum deschizi usa camerei.

Lorelei, fata ta e superba



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vreau_bebel spune:

Am rezolvat si cu cazarea, am gasit o oferta pe booking, camera dubla cu mic dejun inclus si anulare gratuita 540 Euro/18 nopti, redusa de la 880. Cade la 30 euro/noapte. Din comentariile altor turisti, hotelul pare destul de bun, va povestesc cand ajung ca am si net gratuit
Fetelor in ce consta prima intalnire cu dr? Un control ginecologic, analize, spermograma sotului? Sau trebuie sa fac programare separata pt spermograma?
Puuuuuuuup

-------------------------------------------
Un copil exprima parerea lui Dumnezeu ca lumea ar trebui sa continue (Carl Sandburg)

DOAMNE AJUTA-NE!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vreau_bebel spune:

Amaradia 1899 lire inseamna 900 euro, nu? Eu imi calculasem undeva pe la 700 euro. Ti-a prelungit tie stimularea?

-------------------------------------------
Un copil exprima parerea lui Dumnezeu ca lumea ar trebui sa continue (Carl Sandburg)

DOAMNE AJUTA-NE!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vreau_bebel spune:

Ama m-am uitat si eu la apartamentul in care ati stat voi, este superb insa pt noi este imposibil sa plativ 1200 doar cazarea. Bine ca pe de alta parte ati redus din cheltuieli prin faptul ca nu mai plateati restaurante sau drumul din sultanahmet in partea asiatica.
Noi am ales hotelul Best Town Palace Hotel


-------------------------------------------
Un copil exprima parerea lui Dumnezeu ca lumea ar trebui sa continue (Carl Sandburg)

DOAMNE AJUTA-NE!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amaradia spune:

Nu, nu mi-a prelungit stimularea.
In pretul asta a intrat toata medicatia.Adica si ce mi-a dat sa iau dupa ET pana la beta ( clexane, aspirin cardio, crinone gel, prednison, estrofem etc.).Noi le-am cumparat de acolo pentru ca am facut ET de ziua 3 urmand sa mai facem unul de ziua 5.
Eu am facut, de exemplu, doua seringi de Ovitrelle.

La prima intalnire iti va face o eco, se va uita peste rezultatele analizelor si in functie de asta iti va stabili tratamentul.
Mie mi l-a stabilit pentru sase zile, urmand sa ne vedem a saptea zi.De aceea ne-am si intors in tara. Dar asta a fost cazul meu.
Sa-ti mearga din plin!


Mergi la inceput