*****Capsunici in jeans Mai Iunie2007 (4)*******

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Al_Ma spune:

Betty, nu merge sa-i pui Colargol ca sa nu-i mai curga asa nasul? eu asta ii pun Marei.
Vas, cred le poti inlocui painea cu felii de ardei, pe care poti pune branza Almette sau chiar pateu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madaiulia spune:

Betty ce cascaval folosesti pentru cascaval pane? Eu nu am gasit unul care sa ma satisfaca inca.

Mamica de David Andrei 10 iunie 2007 si 27+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bettyR spune:

Madaiulia, nu folosesc unul anume, ce am prin casa, cumparam de la Dorna, de la ceva firma mica locala Lechinta in general, si nici nu-mi iese bine, de aratat nu arata bine ca la gust e bun, dar daca mananca :) eu le fac. Le dau prin ou-pesmet de 2 ori si il pun in tigaia incinsa chiar numai un pic sa zic 2-3 minute maxim ca mi se topeste si imi iese. de obciei fac 2-3 bucati cat se mananca pe loc si sa apuc sa le intorc. Nu stiu care e secretul sa imi iasa bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns poohy spune:

eu folosesc hochland - simplu - nu special pentru cascaval pane. nu stiu cat de sanatos e, dar ies ok (ii fac crusta un pic mai groasa (lapte, faina, ou, pesmet), incing uleiul inainte sa pun cascavalul si las la foc normal (nu incet) - maxim 2-3 minute pe fiecare parte)

Anca, Manu 02.06.2007 si Mihnea 09.04.2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madaiulia spune:

Multumesc fetelor! Si noi folosim Hochland in general, dar parca pane tot se inmoaie si curge. Crusta mai groasa cred ca e solutia.

Cum va mai descurcati cu caldurile? Eu nu mai pot!

Mamica de David Andrei 10 iunie 2007 si 27+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Michelle35 spune:

Pentru fetele din Cluj.
Voi unde iesiti cu copii? Unde este un loc de joaca sau de distractie mai frumos pentru copii?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lbelciug spune:

Citat:
citat din mesajul lui Al_Ma

Liviana, cred ca e vorba de hotelul Dana, nu? Asta este cu o curte mare cu verdeata. Arata bine.



In apropierea acestui hotel este Vila Suzana care e de fapt un complex de 4 vile, cu o curte minunata, umbroasa si dotata cu piscina, loc de joaca pt copii, hamace si paturi in aer liber, umbrare cu mese si scaune. Ne-am simtit f bine, iar plaja dintre statiuni pe care am frecventat-o era mai linistita si apa absolut superba: curata si calda!

Liviana - mamica fericita a lui Matei (21.02.2005) si Bogdanel (30.05.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DidiAlex spune:

Woow Liviana, inseamana ca a fost o recomadare buna acea vila.

noi numaram zielele pan la vacanta, R mai are fix o saptamana de scoala. A terminat literele citeste bine.
Aseara am fost cu David si am urmarit combinele pe camp dar nu a vrut aschiutza sa urce pe una ca m-as fi dus la sofer sa il i-a si pe el o tura..poate mergem azi daca nu au terminat aia lanurile de langa noi. Robert nu a mers cu noi pe motiv ca are de citit
Azi am iar copii de la 15.30 plec mai devreme de la birou, ma gandesc sa le fac gogosi, maine inot si vineri e gradi inchisa si au un baitzel dupa amiaza la ei. Pur si simplu imi fac orarul, aseara i-am amenintzat ca 1 We pe sapt e al meu.
David preziseaza ca el dupa vacanta o sa fie copil prescolar..ce mandru ei:9 au crescut.

la noi e frig si 14-19 grade am de dimineatza ploua si copii nu au mai vazut sandalele. dar parca e bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ella_74 spune:

Didi,
Nici caldurile de la noi nu sunt bune, dar nici frigul de la voi nu l-as suporta.
Am plecat la Londra cu o valiza de haine de vara si acolo am prins iarna, numai 17-18-19 grade si ploaie.

Betty,
eu am fost cu la control pe 28 iunie si mi-a prelungit singulair-ul si pufurile cu flixo pana in septembrie.

revin, ca ma cheama ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bettyR spune:

Ella, si eu am fost la control in iulie la inceput si a zis sa continuam Singulair-ul pana la 6 luni ( eu initial am inteles 3 luni). Cand am revenit din concediu, a doua noapte a facut o criza de tuse wheezing, dar a trecut repede.

Ce pufuri de flixo exista? Ca eu mie imi da nebule pt aerosoli si nu mai sta, a trebuit sa o tin fortat sa o scot din criza.

Inca o intrebare, cand terminati singulair-ul are ceva reactii sau ii revin crizele. Mi se pare aiurea ca la noi pica in octombrie cred, in plin sezon de viroze.

Mergi la inceput