*****Capsunici in jeans Mai Iunie2007 (4)*******

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ralucami spune:

Al_ma ma bucur ca Mara e mai bine! Aerul conditionat e vinovat pentru multe probleme : otite, raceli, alergii etc. Oricum chestia cu torticolisul m-a lasat masca.
Las-o sa se alinte un pic acum, nu o duce la gradi !
Spuneti-mi si mie de FB. Nu ma lasati sa fiu in urma cu stirile.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Al_Ma spune:

Daca ai cont pe FB, spune-ne numele cu care apari acolo, ca sa-ti trimitem invitatia pt grup. Sau poate esti in lista de prieteni a vreuneia dintre fete acolo. E destul de activ, pentru ca majoritatea intram mai des acolo. Mie, una, imi este mult mai la indemana, ca am si aplicatia pe telefon si vad foarte repede cand posteaza cineva. Mi se pare ca e o modalitate imbunatatita de comunicare.
Mara e bine acum, am decis sa nu o mai duc la gradinita in vara, azi tocmai m-a anuntat si educatoarea ei ca mai vine doar in iunie si gata, vor trebui sa gaseasca o alta educatoare din toamna pentru grupa lor. Ma oftica treaba asta ca au avut din sept pana in dec inclusiv o educatoare, apoi a venit cea de acum, de care eram multumita. ACUM pleaca si ea, nu sunt de acord cu schimbarile astea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Al_Ma spune:

Didi, unde ati fost in Turcia? Am fost si noi o data la un resort, dar ne-am planificat sa mergem sa vedem Istanbulul o data si poate sa mai calatorim prin Turcia. Mi s-a spus de catre niste clienti din Israel ca Turcia este foarte frumoasa si ar trebui vizitata cu masina, nu stat intr-un resort si atat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lbelciug spune:

Didi, welcome back. Asteptam poze din Turcia.
Chiar nu faci niciodata cartofi prajiti in casa? Sunt mult mai buni decat cei de la Fast food. Eu fac destul de rar si e bataie pe ei, le place mult baietilor. Cum reusesti sa eviti 100% mezelurile, nici sotul nu le prefera? De fapt voi ce consumati dimineata si seara?

Ai mei toti au avut problema cu burta, mai intai sotul, apoi Matei si de ieri Bogdan. Face febra putina, dar are scaune moi si crampe. Sper sa-l repar cu acelasi tratament plus regim.

Liviana - mamica fericita a lui Matei (21.02.2005) si Bogdanel (30.05.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lbelciug spune:

Didi, ai mei n-ar manca in fiecare dimineata acelasi lucru (cereale cei mici servesc doar un singur fel), iar seara nu prea mancam ceea ce in mod normal servim la pranz (ciorba/supa). N-am inteles prea bine ce ai vrut sa zici: congelezi mancarea gatita de varza sau doar varza cruda?
Painea eu o prepar in casa cu faina neagra+alba, de regula in w-e.

Liviana - mamica fericita a lui Matei (21.02.2005) si Bogdanel (30.05.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Liv si-au revenit baietii?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lbelciug spune:

Didi, de ce ti-ai sters mesajele?

Alynta, da, cei mari sunt ok, insa cu Bogdanel mai avem de tras. Inca face febra.

Am pus niste poze pentru cine doreste sa ne vada:
cu Matei aici:
https://picasaweb.google.com/105392676973698735885/Aikido2012#
si gradina aici:
https://picasaweb.google.com/105392676973698735885/Iunie2012#

Liviana - mamica fericita a lui Matei (21.02.2005) si Bogdanel (30.05.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vas spune:

liv, eu sunt convinsa ca ziua la tine are mai mult de 24 de ore, pentru ca eu nu/mi explic cand ai timp de atatea.....superba gradina ta!!!!!!!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lbelciug spune:

Multumesc Vas, dar gradina creste singura, eu si sotul doar o ajutam.

Liviana - mamica fericita a lui Matei (21.02.2005) si Bogdanel (30.05.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lbelciug spune:

Chiar nu mai scrie nimeni pe aici?

Vas, unde e plecata Eliza, in ce statiune? Mergem si noi la mare de luni, dupa ce revine Matei din tabara. Abia astept!

Liviana - mamica fericita a lui Matei (21.02.2005) si Bogdanel (30.05.2007)

Mergi la inceput