Prietene la bine si la greu - 165

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns RamonaCopot spune:

Buna dimineata si de la noi!
...verific semnatura.

Ramona ,
mami de DOMINIC
si 26+ cu bb2
Doamne ajuta!

edit: am reusit!

Sper ca saptamana asta sa aud numai de bine de la voi, sa mai scoata Raluci caramida aia lucitoare sa vin soarele odata sa mergem sa ne balacim la stranduri undeva, ca m-am saturat de vremea asta.

Cu intarziere urez LA MULTI ANI fericiti sarbatoritelor noastre dragi pe care le-am ratat .
Stanucel bafta la examen si DD sa te intareasca sa faci fata provocarii la care esti supusa! capul sus!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

Nu suntem plecati pe nicaieri. Ne-am petrecut 100% timpul cu fetita noastra: parcul circului, parcul tei, parcul herestrau, petrecere DC, petrecere rita-veverita. Asa ca cel mai mare cadou pe care i l-am facut a fost petrecerea a tot timpul cu ea, pe langa: Leap Frog Scribble & Write, bluza cu Minnie Mouse, set de ipsos pentru pictat, etc.
Am incercat sa nu ma mai gandesc la al cincilea tratament esuat.

Stanucel felictari pentru baiat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

Vin si eu cu intarziere.
La multi ani, Lili!!
La multi ani, Stephy!!

Stanucel, multa bafta baiatului la bac, sa fie cu noroc si cu note mari! Si tie multa putere sa le fii alaturi si sa le fii si mama si tata

Dozz, ma bucur tare mult, abia acum am reusit sa citesc noutatea ta, sa fie intr-un ceas cu noroc noul job, si poate ne dezvalui si ce tarisoara noua ati ales, cum va fi cu amandoi si Ana, plecati toti3?

Strumfy? de ce butoi? nu v-ati intrat in ritm? cum e cu fetitele mumoasele? e cumva geloasa Andra?

Ramonika, ai parasit butoiul? ce se mai aude pe la job? mama ta cum mai e?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu_seby spune:

Buna dimineata fetele

Intru direct in subiect: ati vaccinat copii la varsta de 2 ani impotriva varicelei (VARILIX)?
Din cauza unei usoare raceli la momenntul respectiv am sarit peste acest vaccin si acum cam ezit (avem programare joi la dna dr. pt control si vaccin).
Atunci cand am discutat cu dansa, mi-a spus ca a vazut forme destul de urate ale varicelei in ultimii ani si ca ea ar fi pro vaccinare.
Nu prea stiu ce sa fac....daca aceasta vaccinare presupune o imunizare pt cativa ani si riscul de a lua o forma urata spre adolescenta as spune pas, dar dc vaccinarea presupune ca un copil poate contacta boala intr-o forma usoara, atunci nu as avea nimic impotriva.

Ma puteti ajuta cu cateva pareri pls?!

Multu!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

neatza,

ralu eu zic NU hotarat,boala este una usoara, formele urate apar destul de rar, iar imunizarea este clar pt foar cqtiva ani, acum in valul de varicela de la gradi au fost multi copii cu vaccinul fafut si au fcut forme chiar mai nasoale decat a lui remus.

de smaranditza mai stie cineva ceva ?

a fost un we frumos, multw parcuri, ferma animalelor, doqr ca incheiem cu o serie de tuse, 2 zile seaca acum vad ca rupe, asta la remus, il mai tin si azi acasa sa vedem cum evolueaza

dienutze va pupam cum mai sunteti?

stanucel felicitqri pt baiat, esti mai bine ?

dozz felicitari pt job

ma bucur ca a functionat caramida si d data asta, dar se anunta iar coduri colorate


saptamana usoara si frumoasa va doresc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

Ralu eu stiam ca doar plasezi pisica pe mai traziu cu vaccinul asta. Adica, are imunitate doar cativa ani. Ce-i drept nu m-am documnetat f bine. Sora-mea l-a facut nepotelului meu. Ea este dr si este cam pro vaccinuri. Totusi, varilixul este singurul vaccin optional pe care i l-a facut pana acum.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitza35 spune:

Noi nu am facut vaccinul, nici macar nu ne-a fost propus de Miruna.Probabil s-a gandit ca daca tot am intrat in colectivitate, mai bine sa facem acum ce e de facut decat sa amanam pe mai tarziu....

2+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdaz_ina spune:

Citat:
citat din mesajul lui dankutza
Am incercat sa nu ma mai gandesc la al cincilea tratament esuat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns floricik spune:

Neata.

Fetelor pe unde sunteti plecate?

Noi am avut un week-end trist pt ca a murit un prieten(putem spune si ruda) ...la 24 de ani, avea nunta peste 1 luna. Si eu si sotul suntem dati rau peste cap...si nu ne vine sa credem

Ralu nici noi nu am facut vaccinul contra varicelei..tot fetele de aici m-au convins Am stat si eu si m-am gandit ca mai bine sa faca acum decat mai tarziu. O prietena chiar imi spunea ca fetita ei a facut varicela la 3 ani si ceva si ca ea considera ca e varsta ideala pt asa ceva pt ca cea mica a scapat usor de ea...in schimb mamica a luat varicela si spunea ca a fost ingrozitor de greu pt ea.

Stanucel bafta la bac. Tinem pumnii.

Fetelor nu o are nimeni pe Smaranditza pe mess? Macar sa stim ca e ok...

Dankutza ce v-ati mai distrat de 1 iunie Foarte bine ca ai incercat sa uiti un pic de necazuri.

Mai fetelor aseara am iesit la plimbare pt prima data cu rolele Nu numai ca nu am cazut dar sotul a zis ca-s foarte tare si ma descurc f bine. El a venit de la munca pana acasa cu bicicleta si a ajuns inaintea mea...iar eu am luat metroul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grigore_tina spune:

Buna ziua,
servim apa si cafea din belsug.
Zilele astea le-am petrecut cu copilul.Ne-am plimbat prin Herastrau (cam aglomerat zilele astea),am vaslit (tati,nu noi).A fost distractiv.
Ne-am jucat cu noile acuarele ,a pictat o masinuta din ipsos.Nu e tocmai estetica dar este foarte frumoasa pentru ca e facuta de el.
Ca sa se termine totul cu bine...am ajuns la curte, a cazut,s-a lovit putin la genunchi.Asta am vazut noi.
Cand s-a trezit avea buza de sus umflata in partea stanga.Ne-am panicat pentru ca eu patesc asa.Am o alergie de care nu stiu.Nu am reusit inca sa vad de la ce e si am crezut ca si el are.
Am ajuns la Grigore.Consult la ORL- diagnostic eritem alergic .Tratament o injectie cu cortizon.Am innebunit.
Cer consult la pediatrie .Acolo mi se spune ca e eritem mecanic( a cazut si s-a lovit cu dintii de gingie).Mi-a aratat unde se vad urmele asa ca am plecat fericiti acasa.
Daca si aici imi zicea de cortizon ma duceam in alta parte.Nu mi se pare ok cortizonul asa ca as mai fi cerut niste pareri.
L-am si cantarit.Mancat are 14 kg fix (deci undeva la 13.800 nemancat si neimbracat zic eu).
Lungime 92 fix.
La kg a luat cam 1 kg in 5 luni.Cred ca e ok.
Raluci imi pare rau ca sunteti iar raciti.
Ralu n-am facut vaccinul si nici nu il fac.
Dienutze poate dati mai des pe aici.
Dankutza
[b]Stanucel
bravo lui Paul pentru rezultat si succes la BAC.
o zi buna va doresc,

Mergi la inceput