Prietene la bine si la greu - 165

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns grigore_tina spune:

Buna ziua din nou,
Floricik ma bucur ca mergi bine pe role.
Intentionez si eu sa imi cumpar ori role ori bicicleta.Nu stiu sa merg cu niciuna dintre ele.
Fetelor pe ploaie se sta in casa dar voi vad ca sunteti ocupate cu copiii.
Tema de analiza:putem folosi ipsos de constructie pentru a face forme pe care sa le picteze piticii?
Am vazut la 19 ron diverse forme din plsatic in care se poate turna gelatina,ipsos,ceara,sapun,etc.
M-ar interesa pentru ca Geo a primit o masinuta-pusculita.A pictat-o si tare mult i-a placut.
Acum ar trebui sa ii mai iau.
o zi buna,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmickey spune:

salutare mamici.

suntem bine, eu sunt putin stresata ca nu gasesc un job, trimit CV-uri dupa CV-uri si nu suna nimeni, ma uitam in CV si ma gandeam,oare am dat nr.de telefon gresit?
nu gasesc nimic, acum mai sper ca cei de somaj sa imi gaseasca.


fi-miu preda atestate peste atestate, sa vedem rezultatele,dupa care incepem probele...

adelina este o cumintica, o dulceata de fetita

revin,s-a trezit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmickey spune:

am revenit.

am adormit-o inapoi,cred ca se speriase,poate a visat ceva pentru ca s-a trezit tipand.

ralu nici eu nu i-am facut vaccinul adelinei.

va intreb si eu despre ferma animalelor, cum este acolo? este departe dupa ce intru in com.pantelimon??? se plateste la intrare? avem ce vedea?? cu alte cuvinte se merita sa mergem acolo???

multumesc frumos de rapsuns

o zi buna cu spor in toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

stanucel da-mi PM si spune-mi pt ce salariu minim ai merge la munca (noi angajam acum ceva oameni dar din pacate pe salarii f mici) si da-mi si o adresa de mail pe care o citesti.

floricik


salutari tuturor




Monis, mama de Piticutz Santiago (02.11.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmickey spune:

monis5 am trimis un PM
multumesc frumos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

neatza,

cezarul este iar infundat in nas, asa ca trezirile mele sunt multe si dese

stanucel mie imi place ferma animalelor, am fost pana acum de 2x, au copii ce vedea si cu ce se juca, preturi vezi si pe site, parca 7/9 lei este intrarea in fuctie de ziua din saptamana. este cam imbarligat drumul prin comuna, dar sunt indicqtoare, deci slabe sanse sa nu nimeresti. animale ingrijite, oameni cumsecde


zi frumoasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

Stanucel si noi am fost tot de vreo 2 ori la ferm animalelor. Te sfatuiesc sa te duci in timpul saptmanii, decat in week-end. Multi se duc cu copii in weekend. Exista o mica diferenta de pret intre L-V si S-D, de doar cativa lei, dar eu prefer zilele sapt din alte motive. In weekend e cam greu sa prinzi loc la ponei. Copiilor mei le place la nebunie sa calareasca poneii. 2 ture =8 lei (parca?).
Acolo ai sa vezi: ponei, tot felul de gaini, rate, pormbei, bibilici, fazani, iepurasi, purcelusi de Guinea, arici puricosi (mama ce se mai scarpinau), capre, oi, purcei vietnamezi, vacute, bivoli, struti. etc (nu mai tin minte alte animale)
Exista si locuri de joaca amenajate cu tobogane si alte minuni, plus perna aia ingropata in nisip. Moama, ce am mai sarit eu, pe ea.
Dimineata, in timpul saptamanii se duc de obicei, gradinite. E bine sa fii prin preajma, pt ca sigur aduc o vacuta la muls, un iedut la mangaiat, plus ca este un ghid cu informatii despre anuimalute
Exista foisoare unde voi puteti sta la umbra, in timp ce copii se joaca.
Cand pleci, dute la ferma de lapte, care este la 100 m de ferma animalelor, si cumpara laptic. Au dozatoare. LA fel ca cele de langa marle magazine. Noi ne ducem cu sticlele noastre. Laptele e f bun si nu e diluat. Iti vine sa-l bei, asa rece, de la dozator, doar ca te ia cu frica sa nu te imbolnavesti.
Sincer, mie imi place mai mult la Ferma animalelor decat la Zoo.

Refreitor la drum, treci de Cora PAntelimon, si la un momnet dat faci stanga pe langa biserica sa intri in comuna Pantelimon. Urmezi indicatoarele. SUnt peste tot indicatoare, ca e destul de incurcat drumul.

Uite siteul http://www.fermaanimalelor.ro/home
Nu-ti uita aparatul acasa, ca o sa ai ce fotografia.
Distractie placuta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu_seby spune:

Buna fetele :)

va multumesc pentru raspunsuri, drept urmare am ramas cu una bucata VARILIX in frigider , astazi vom merge doar la un control de rutina.
M-ati facut tare curioasa cu Ferma Animalelor, as vrea sa ajungem macar pt ponei, avem bucuria de a vedea si hrani in rest mai toate animalutele la noi "la tara" :))))

Pupici!!!! (back to work)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns floricik spune:

Salutare.

Tina ai idee de unde au cumparat masinuta ? Tare as vrea sa-i cumpar si eu copilului si sa picteze ea. Acum un an am scos-o in balcon(sa nu faca murdar ) si i-a placut sa picteze. Anul asta cred ca ar fi si mai incantata.

Stanucel si mie mi-a placut la Ferma animalelor. Dar nu stiu de ce nu am vazut si eu perna aia de care spune Dankutza...ca m-as fi aruncat si eu pe ea

Ancutz ai sosit din plimbari ? Cum e Sabina?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana n. spune:

Salutare!

Raluci, si noi la fel...Lucas mucios, tuseste iar zilele trecute febra moderata. David tuseste tare.

Monis, saritoare cum te stim...

Ma intrebati de David si limba germana. Nu intelege, noi vorbim acasa doar romana cu el. Nu stiu daca problemele lui de adaptare tin neaparat de faptul ca nu intelege limba. Am o prietena ai carei copii au mers la gradi fara sa stie germana si nu au avut probleme...
Astazi l-am lasat plangand acolo...a plans aprox 15 minute. Eu stateam ascunsa...ma durea sufletul..pana la urma s-a linistit cand i-a scos afara. Dar nu cred ca mai are sens sa povestesc ce fel de mama ma simteam eu

Mergi la inceput