Cazare Mamaia

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bb_alinus spune:

Fetelor revin, mai am cateva intrebari va rog. Cred ca o sa ma hotarasc la Condor, amplasarea e buna. Dar, are si piscina ?
Prin ce agentie rezervati voi? Exista ceva online?
Daca nu rezerv si ma duc direct, in august risc sa nu gasesc locuri?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Condor e fix in mijlocul statiunii, langa cazino. nu are piscina. nu cred ca te poti duce in miezul verii si sa ai si camere libere si sa fie si un pret decent. asta pentru ca in primul rand pretul de la receptie e imens.
www.booking.com/hotel/ro/condor-mamaia.en-gb.html?sid=c17f0440ee5d58895e4b4a8cbc7a7727 dcid=1 origin=disamb srhash=2600446846 srpos=9" target="_blank">uite exemplu de cotatie de pe booking.com, am ales la intamplare 8-12 august

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingridnen spune:

in trecut luam bilete de la Eximtour, am fost multumita de ei.

De 3 ani mergem la "particular" (din varii motive : pt ca ne trebuie camera tripla, pt ca mergem cu cainele, pt ca este mai ieftin) , insa consult mereu site-ul Eximtour..sa vad care mai sant preturile.

Ingrid si Cristi 9 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_alinus spune:

Roxana am primit o oferta de la o agentie de turism de 250 ron dubla la Condor si 385 ron la Golden Tulip, cu md inclus, de pe 23 aug. O fi bine sau nu, mi se pare scump la Golden Tulip:). Pacat ca nu are Condor piscina.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

da, e scump la Golden Tulip, ca are 4 stele fata de 3 ale Condorului, are piscina, etc. vad ca si Condor-ul are fi cotat 4, dar ma cam indoiesc asa putin
pretul e bun de 250 ron/camera, e acelasi ca la booking.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilina spune:

dintre hotelurile si pensiunile de pe litoralul romanesc testate de mine, recomand:
Mamaia: Modern 4*, Golden Tulip 4*
Navodari: Pensiunea Alfa 5*, Corabia Piratilor
Neptun: 2D 3*

de 4 ani merg pe litoralul romanesc cu programul litoralul pt toti (pt ca e mai ieftin si mai putin aglomerat si de fiecare data am prins vreme ffff buna la mijloc iunie)
3 ani am stat la Golden Tulip si Modern (sunt f aproape unul de altul, pe plaja, mic dejun fff bogat, piscine, curat) chiar merita
anul asta am ales 2D din Neptun - a fost o surpriza placuta (renovat recent, mic dejun ff bogat, curat, piscine mari, acces la jacuzzi, sauna si piscina acoperita si incalzita) singur problema e ca nu e pe plaja, dar faci cam 10 minute

pensiunea alfa - pensiune de lux in navodari, merge pe weekend, desi e fff scumpa dar ff moderna, curata, mic dejun bogat, piscina micuta, acces la gratar / terasa / bucatarie / frigidere - atmosfera fff buna

in august mai merg la Pensiunea Omega (langa Alfa) - o sa revin cu review dupa

mie imi place fff mult Navodari - e plaja mai lata, curata si e mai ieftin. e mult mai frumos ca in Mamaia !!!
mai este si complexul Marina Surf pe plaja, unde trebuie sa iti rezervi camera / vila din primavara !!!!

vacanta placuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aurorra spune:

buna fetelor,
si noi vrem sa mergem pe litoralul romanesc anul acesta si tot cautand si uitandu-ma dupa reviewuri m-am ingrozit de ce se scrie despre serviciile si conditiile de la noi. am oscilat mult intre Hotel Tomis,care e cam singurul cu cele mai multe pareri pozitive si complexul nou renovat Minerva Club Family si pana la urma am ales Minerva si sper din tot sufletul sa nu fi facut alegerea gresita mai ales ca avem cu noi si un nazdravan de 4 ani.
Asa ca daca cinev a fos acolo sau stiti ceva despre acest complex, ca sa zic asa, va rog sa-mi impartasiti si mie din experienta voastra.
Noi am mai fost acum 2 ani la Jupiter la Sanquest si a fost destul de ok, personal destul de amabil, curatenie in fiecare zi,mancare bunicica.
O zi buna va doresc


Aurora de baietel neastamparat si nazdravan Robert Matei

Robert Matei

Pozici
Mateut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilina spune:

am fost la Omega in Navodari, in viata mea nu mai calc pe acolo, conditiile sunt acceptabile, cam de 2*+, insa te urmaresc patronii (nu angajatii) tot ce faci, nu te scapa din ochi, nu sunt deloc primitor, efectiv nu stiu sa faca turism, sa isi atraga clientii, sa le creeze cele mai bune conditii, sa-i faca sa se simta bine. Deci nu mai calc pe acolo si am sa spun tuturor sa nu mearga. Noroc ca am stat non stop pe plaja.... deci noi ne-am simtit super bine si i-am evitat cat am putut de mult !!!!!

Pensiunea ALFA 5* Navodari RULES pana acum au fost cei mai ok, nu te deranjeaza nimeni, fac tot ce pot ca sa te simti bine, au toate conditiile, merita.

vacante placute va doresc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mari9 spune:

Eu m-am simtit foarte bine la hotel Cocor din Neptun-Olimp.E aproape de plaja.Are si un fel de gradi pt copii(pana la ora 16).Fiica mea era plictisita la ora pranzului cand e foarte cald,si mai mergea vreo 2 h pe la ei.Noi(2 adulti si 2 copii), aici, am preferat sa luam 2 camere single decat un apartament,e mult mai bine si...mai ieftin.(single are 2 paturi).
Si imi place tare mult plaja.E curat si liniste(cel putin cand am fost noi).

Si tot langa Cocor,pe faleza,e o vila bestiala,dar e tare scumpa.Vila 80.


Insa,toate astea, n-au treaba cu circoteci,show-uri, Mamaia...

Mergi la inceput